Kto zostanie nową gwiazdą FAME? Typujemy HYPE MMA! Gramy o 250 PLN!

hype mma typy

fot. Rafal Rusek

Fame MMA rozrasta się w zawrotnym tempie! Z początkiem marca dostaliśmy info o projekcie HYPE, a już dzisiaj będziemy świadkami pierwszej edycji tego wydarzenia. W założeniu HYPE ma być miejscem do promocji mniejszych twórców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w MMA i powalczyć o kontrakt na FAME. Dlatego też oprócz Marcina “Rafonixa” Krasuckiego, który zmierzy się w walce wieczoru z Mariuszem “Hejterem” Słońskim, zobaczymy postaci nieznane raczej szerszej publiczności. Dzisiaj typuję razem z Betclic, jeśli nie masz jeszcze konta u tego bukmachera załóż je z naszym kodem bonusowym!

 

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

betclic-bez-ryzyka

 

Starcia w HYPE MMA będą odbywać się na arenie walk – to pewna nowość, istotna w kontekście obstawiania. Od standardowej klatki, w jakiej toczą się pojedynku na większości gal MMA, tutaj mamy tę różnicę, że za plecami zawodników nie będzie znajdować się siatka, a jednolita ściana. Nie jest ona prostopadle położona do podłoża, lecz pod kątem około 110 stopni, więc na pewno będzie to ułatwienie dla zawodników chcących obalić swoich rywali (trudno zaprzeć się bowiem o ścianę na której znajduje się materiał). Co więcej, arena przypomina kwadrat, więc z łatwością będzie można zamykać swoich rywali. Na pewno właściciele chcieli postawić na widowiskowość walk. Czy arena się sprawdzi? Przekonamy się już za kilka godzin Zawodnicy dowiedzieli się tak naprawdę wczoraj o tej nowości, więc dużym znakiem zapytania jest to, jak przygotowali się do tego stanu rzeczy.

Dzisiejsza gala pod kątem typerskim jest moim zdaniem bardzo trudna. Ciężko jest znaleźć jakieś konkretne informacje, a i sami zawodnicy starają się zaciemnić obraz swoich umiejętności. Trudno oszacować ich szansę na zwycięstwo, a każda informacja znaleziona w sieci ma swoje odzwierciedlenie w kursach, dlatego też faworyci są dość jasno wskazywani przez bukmacherów. Dopiero w klatce nadejdzie weryfikacja i okaże się, co było prawdą a co blefem.

Marcin “Rafonix” Krasucki vs Mariusz “Hejter” Słoński

Pierwszą walką, której się dziś przyjrzymy, będzie superfight. Obaj zawodnicy stoczyli po trzy walki w FAME MMA, obaj swoje pierwsze starcia wygrali, a następnie zanotowali dwie porażki. Kursy otwarcia na obu zawodników było podobne, lecz im bliżej gali, tym więcej osób obstawia zwycięstwo Rafonixa. Czy słusznie?

Rafonix swoją pierwszą walkę w karierze stoczył w formule bokserskiej, tam wygrał z Danielem “Magicalem” Zwierzynieckim (choć słowo “wygrał” nie do końca oddaje fakt, w jaki sposób potoczyła się ta walka, bo wówczas Magical przez swój błąd nabawił się poważnej kontuzji i nie mógł kontynuować walki). W drugiej walce Krasucki szybko dał się obalić i tam rywal skończył go w ciągu 90 sekund. W swojej kolejnej walce Rafonix zawalczył z Wojtkiem Golą, i przegrał jeszcze szybciej… odklepując ciosy swojego rywala w parterze. W żadnej z walk Rafonixa nie mogliśmy zobaczyć nic pozytywnego z jego strony. Wszystkie jego ruchy cechowała elektryczność, gołym okiem widać, że bardzo stresuje go cała otoczka wokół FAME i konfrontacja z rywalem.

Hejter natomiast w oktagonie wygląda dość pokracznie, widać, że jest typowym freakiem. Wiemy też, że ma pewne umiejętności parterowe, oraz że nie boi się bić. Defensywa – delikatnie mówiąc – u niego kuleje, sporo ciosów przyjmuje, ale mimo to nie poddaje się i w każdej walce znajduje pozycję do tego, by zagrozić swoim rywalom w parterze. Druga walka (stoczona z Mortalciem) pokazała, że nie ma on jednak zbyt wiele pomysłów na pojedynek. Wciągał rywala do gardy, tracąc przez to pozycję, podejmował nieprzygotowane próby obaleń, które ostatecznie zakończyły się dla niego najgorzej jak mogły, bo w końcu Mortalcio wykorzystał to i udusił Hejtera gilotyną. W trzeciej, również przegranej, walce Słoński wytrzymał naprawdę sporo, mimo problemów z gabarytami rywala próbował swoich sił i walczył do końca (pojedynek skończył się na punkty).

Co wiemy na pewno?

Hejter zaprzecza, jakoby ćwiczył, ale nie mam wątpliwości, że to robi, co widać chociażby po jego sylwetce, która zmienia się z gali na galę – co oczywiście nie musi mieć odzwierciedlenia w jego umiejętnościach. Tego samego nie możemy powiedzieć natomiast o Rafonixie, który nie zdjął nawet koszulki na ważeniu. Hejter na ważeniu był cięższy aż o 3 kg od Rafonixa, jest też od niego o głowę wyższy! Biorąc pod uwagę, w jakiej arenie walk toczyć się będą pojedynki, również może być to pewnego rodzaju handicap dla parterowców, a właśnie w tej dziedzinie specjalizuje się Słoński.

Rafonix trenuje też już dość długo, a od około 3 miesięcy jest pod okiem Artura Sowińskiego, więc jakiekolwiek umiejętności przez ten czas musiał zdobyć. Jeśli Krasucki udźwignie presję, pewnie zdoła zdominować w stójce Hejtera. Jednak już na treningu medialnym wyglądał na mocno spiętego. Dlatego w swoim pierwszym kuponie zaryzykuję i postawię na to, że Hejter wygra przed czasem.

REZULTAT KOŃCOWY: Mariusz Słoński KO, TKO, DQ, Poddanie
Kurs: 3,75
Zagraj!

Chcesz więcej informacji ze świata sportów walki?

 Dołącz do Grupy Zagranie!

Co tydzień znajdziesz tam analizy i omówienia najciekawszych wydarzeń MMA i nie tylko!

Mateusz “Zakrzew” Zakrzewski vs Albert “Bercik” Ghambalian

Jednym z ciekawszych zawodników na dzisiejszej gali jest Mateusz Zakrzewski, który od dziecka ćwiczy różnego rodzaju sporty, największe sukcesy osiągał w kalistenice. Był uczestnikiem trzeciej edycji programu Ninja Warrior. Jest także członkiem teamu Warszawski Koks. Zakrzew to reprezentant “Sportowej Polski”, dla którego sport to całe życie. Na pewno ma on już obycie z kamerami, widać, że jest pewną siebie osobą i nie obawia się blasku fleszy. Na papierze jest on nie tylko faworytem najbliższej gali, ale także całego turnieju HYPE. Zakrzew przygotowywał się stricte pod MMA zaledwie miesiąc.

Albert Ghambaryan Urodził się w Armenii, od dziecka wychowuje się w Polsce. Trenuje w warszawskim Aligatores. W treningach skupia się głównie na zapasach i parterze. Przedstawia sprawę jasno,, że sprowadzenie do parteru jest jego taktyką na tę walkę.

Nie ma co ukrywać, że treningi w życiu stanowią dużo większą rolę u Zakrzewskiego. Uważam, że Zakrzew powinien gładko pokonać Bercika. Faworyzuje go przede wszystkim pod kątem kondycyjnym. Zakrzew jest też sporo wyższy od swojego rywala, dysponuje większym zasięgiem. Na pewno jest też silniejszy. Różnica kursów między zdarzeniem na zwycięstwo Zakrzewskiego przed czasem a tym, że cała walka zakończy się przed czasem jest minimalna, więc wybieram bezpieczniejszą opcję.

Wygrana na punkty: NIE
Kurs: 1,55
Zagraj!

Pamiętajcie o bonusach jakie przygotował dla Was Betclic!

Uważam, że pomimo faktu jaką arenę walk będziemy mieli na dzisiejszej gali, pojedynki nie będą kończyć się tak ekspresowo. Większość zawodników prezentuje podobny staż treningowy, i nie posiadają oni ani na tyle ciężkich pięści, żeby nokautować swoich przeciwników ani odpowiedniego doświadczenia i obycia w klatce, aby ich poddawać. W każdym zawodniku widać ambicje, to dla nich szansa na to, żeby zaistnieć w świecie internetu. Klatka wszystkich zweryfikuje, ale nic nie wskazuje na to, abyśmy mieli oglądać brutalne starcia.

Jakub “Bary” Barczyk vs Damian “Kalbar” Kalbarczyk

I takiej sytuacji spodziewam się także w walce Barczyka i Kalbarczyka. Po obu zawodnikach widać ambicję, obaj mają coś do udowodnienia. Barry znany jest z tego, że… jest kolegą jednego z włodarzy i będzie chciał pokazać, że zasługuje na angaż w organizacji. Kalbarczyk będzie chciał ukrócić istniejące koneksje, a klatka to do tego najlepsze miejsce, bo tam zmierzą się ze sobą 1 na 1. Mimo, że Bary ma delikatnie lepsze warunki fizyczne to Kalbar wydaje się być osobą zawziętą i nieustępliwą.

Liczba rund: powyżej 1,5
Kurs: 1,30
Zagraj!

Jakub “Kuba trenuje” Droździel vs Krystian “Krissu” Bartocha

Bartocha wyjawił na konferencji, że trenował judo przez parę lat, oraz że był związany z siłownią i rozważał zostanie trenerem personalnym. Jednak nie widać treningów po jego sylwetce, a tłumaczy to tym, że przez ostatni rok nieco się zaniedbał. Sam czuje się dość pewnie przed walką i jeżeli w arenie pokaże takiego samego “pazura”, jak na konferencji, to zobaczymy naprawdę ciekawe starcie.

Kuba trenuje, jak sam pseudonim wskazuje, bazę pod sporty walki na pewno posiada. Widać gołym okiem jego sportowe podejście do życia. Warunki fizyczne i siła będą jego niezaprzeczalnymi atutami.

Jeżeli to, czego mieliśmy okazję dowiedzieć się o zawodnikach, jest choć w części prawdą, to powinniśmy zobaczyć w miarę wyrównane starcie. Z jednej strony doświadczenie w sportach walki, z drugiej natomiast regularne treningi i bardzo dobra forma.

Liczba rund: powyżej 1,5
Kurs: 1,42
Zagraj!

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/goto/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać, trzeba zagrać za 57 PLN

✅Link do rejestracji:zagranie.com/goto/betclicbezryzykaKod promocyjny: ZAGRANIE50

Tutaj dowiesz się więcej o zakładach bukmacherskich Betclic.

kuponbetclicHYPEmmanr1

kuponbetclicHYPEmmanr2

Zaloguj się aby dodawać komentarze