Rynek internetowych zakładów bukmacherskich stale się powiększa, a gracze regularnie zadają sobie pytanie, który operator jest najlepszy? W dzisiejszym tekście przedstawimy porównanie poszczególnych firm pod kątem promocji, oferty, a także proponowanych kursów.

Najlepsze zakłady bukmacherskie = legalne zakłady bukmacherskie

Na początek naszego tekstu trzeba zaznaczyć, że grono najlepszych internetowych zakładów bukmacherskich wybieramy spośród operatorów, którzy uzyskali licencję od Ministerstwa Finansów na udzielanie i przyjmowanie zakładów online.

1 kwietnia 2017 roku jest przełomową datą w historii polskiej branży bukmacherskiej. Właśnie tego dnia została oficjalnie wprowadzona w życie ustawa hazardowa, która raz na zawsze odmieniła bieg wydarzeń.

Obecnie w Polsce gracze mogą korzystać tylko i wyłącznie z oferty legalnych bukmacherów. Granie u podmiotów, które nie uzyskały licencji jest prawnie zabronione i może wiązać się z konsekwencjami. Firmy, aby uzyskać wymagane miano muszą spełnić poszczególne warunki w procesie licencyjnym, a są nimi:

 • Przestrzeganie prawa
 • Posiadanie siedziby na terenie Polski
 • Odprowadzanie podatków w Polsce
 • Brak wpisu w Rejestrze Domen Zakazanych

Pełna lista legalnych bukmacherów w naszym kraju prezentuje się następująco:

Regularnie powiększające się grono legalnych bukmacherów wpływa na korzyści, które mogą odnosić gracze. Rynek stale rozszerza możliwości, a typerzy mają szerokie pole do popisu. Operatorzy muszą walczyć z konkurencją, a to korzystnie wpływa na propozycje dla klientów. Głównymi płaszczyznami rywalizacji są przede wszystkim:

 • Szeroka oferta
 • Wysokość kursów
 • Promocje

Internetowe zakłady bukmacherskie – oferta

Głównym punktem w ofercie najlepszych internetowych zakładów bukmacherskich jest piłka nożna. Ta dyscyplina nie ma sobie równych i cieszy się największą popularnością. Nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych latach miało się to zmienić, chyba że e-sport wskoczy na kolejny poziom zainteresowania.

Cechą wspólną internetowych zakładów bukmacherskich jest posiadanie propozycji do obstawiania z najważniejszych lig piłkarskich. Wszyscy operatorzy, którzy chcą się liczyć na rynku muszą dostarczyć ciekawe możliwości do typowania:

 • Premier League
 • Serie A
 • Bundesligi
 • Ligue 1
 • La Liga
 • Ligi Mistrzów
 • Ligi Europy
 • Rozgrywek reprezentacji

Nie wolno również zapominać o LOTTO Ekstraklasie, ponieważ w Polsce krajowe rozgrywki cieszą się ogromną popularnością, pomimo tego, że wielu graczy narzeka na sporą nieprzewidywalność.

Konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich dotyczy również egzotycznych lig, ponieważ operatorzy szukają niszy, na której mogą zdobyć zainteresowanie graczy. Obecnie nikogo nie dziwią już możliwości obstawiania 1. Ligi Wenezueli czy 1. Ligi Iraku. Każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba tylko odpowiednio poszukać.

Nie tylko piłka nożna…

Na kolejnych miejscach rywalizacja trwa pomiędzy tenisem ziemnym, koszykówką, siatkówką, hokejem na lodzie i sportami walki. Amerykańskie sporty w naszym kraju mają wielu fanów, dlatego też NHL i NBA podczas trwania sezonów są regularnie obstawiane przez graczy. Bukmacherzy dbają nie tylko o ciekawą ofertę w tych kategoriach, ale także o poszczególne promocje, które zachęcają do obstawiania i zarywania nocek.

Tenis ziemny króluje cztery razy do roku, kiedy rozgrywane są turnieje Wielkiego Szlema. Właśnie wtedy oferta bukmacherów jest najlepsza i zawiera najwięcej ciekawych zdarzeń. Australian Open, French Open, Wimbledon i US Open to turnieje zakreślone czerwonym kółkiem w kalendarzu wszystkich fanów tenisa i graczy, którzy uwielbiają obstawiać tę dyscyplinę.

Poszczególne dyscypliny mają zwiększone zainteresowanie przy okazji występów reprezentacji narodowych, szczególnie, jeśli kadra odnosi sukcesy.

Firmy rywalizują o miano najlepszych internetowych zakładów bukmacherskich również w niszowych dyscyplinach, a znajdziemy w nich między innymi:

 • Krykiet
 • Bowls
 • Bandy
 • Wyścigi powietrzne
 • Szachy
 • Piłka wodna
 • Florbal

Na koniec przy okazji analizy oferty legalnych zakładów bukmacherskich trzeba wspomnieć o dyscyplinie, które na przestrzeni ostatnich lat zanotowała największy progres. Oczywiście mowa o e-sporcie, ponieważ cieszy się ogromną popularnością. Można zakładać, że jeśli to zjawisko się utrzyma, to już niedługo rywalizacja w grach komputerowych będzie miała zdecydowanie większą publikę niż finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Najlepsze internetowe zakłady bukmacherskie stale poprawiają swoją ofertę w tym sektorze, żeby zdobyć nowych klientów.

Najlepsze internetowe zakłady bukmacherskie – promocje

Kolejnym punktem, na który gracze zwracają największą uwagę przy wyborze bukmachera jest sekcja promocji. W tym aspekcie można wyróżnić kilka najważniejszych możliwości dla typerów z oferty bonusowej.

 • Bonus od depozytu
 • Darmowy zakład
 • Zakład bez ryzyka
 • Podwyższenie wygranej
 • Pakiety lojalnościowe
 • Zaproś przyjaciela

Największą popularnością cieszą się oczywiście bonusy od depozytu, ponieważ po pierwsze pozwalają na największy zastrzyk dodatkowej gotówki, a po drugie są bezpośrednio związane z procesem rejestracji i pierwszą wpłatą.

W kategorii bonus od depozytu czołowym internetowym zakładem bukmacherskim jest LVBET. Ten operator ma w swojej ofercie ciekawą kwotę promocyjną, aż do 1500 PLN, przy okazji dwóch wpłat – pierwsza do 1000 PLN, a druga do 500 PLN. Jak sama nazwa wskazuje, wszyscy bukmacherzy, którzy proponują taką promocję wymagają od gracza dokonania wkładu własnego, a także obrotu.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również darmowe zakłady, ponieważ jak sama nazwa wskazuje w tym przypadku gracze nie muszą umieszczać własnych środków, żeby skorzystać z promocji. Freebety zazwyczaj są związane z bonusem powitalnym i przypisane do konta po przejściu rejestracji. Pojawiają się również w ofertach najlepszych bukmacherów przy okazji okolicznościowych promocji.

Zakłady bez ryzyka, czyli popularne cashbacki są zdecydowanie rzadziej spotykane na polskim rynku bukmacherskim. W tym aspekcie na pole position znajduje się Fortuna, która oferuje najwyższy zakład bez ryzyka w branży. W tym przypadku gracz obstawia zakład, który w razie porażki kończy się zwrotem środków w postaci bonusu lub gotówki.

najlepsze internetowe zakłady bukmacherskie

Z kodem promocyjnym Zagranie uzyskujecie dostęp do specjalnych ofert u legalnych bukmacherów!

Dodatkowo gracze mogą korzystać również z pakietów lojalnościowych, a także propozycji z zaproszeniem przyjaciela. W pierwszym przypadku można zbierać punkty w zamian za obstawiane zakłady, które następnie wymieniane są w sklepie na poszczególne nagrody rzeczowe lub freebety.

Opcja zaproś przyjaciela to bardzo często spotykana propozycja w ofercie bukmacherów, ponieważ korzystają na niej trzy strony. Bukmacher zyskuje nowego gracza, klient, który zaprosi kumpla otrzymuje bonus, a zaproszona osoba uzyskuje dostęp do promocji na start.

Kursy i oferta zakładów specjalnych u bukmacherów

Czynnikiem, który również ma kolosalne znaczenie przy wyborze bukmachera jest także wysokość kursów. Gracze poszukują operatorów, którzy oferują najlepsze przeliczniki, a do tego w ich ofercie znajduje się wiele ciekawych zakładów. Na tym polu w czołówce są największe marki jak Fortuna, STS czy LVBET.

LVBET to najmłodszy operator z trójki, jednak dla wielu osób najlepszy internetowy bukmacher. Dlaczego? Głównie ze względu na szeroką ofertę, wiele ciekawych zdarzeń, a także możliwości zagrania zakładów specjalnych. Konkurencja powoli zaczyna naśladować ofertę, dlatego można zakładać, że już w przyszłym sezonie STS i Fortuna również wprowadzą dla swoich klientów możliwość obstawiania podpórek z overami czy underami.

Sekcje zakładów specjalnych u najlepszych bukmacherów stale się rozwijają. Najlepszym przykładem jest tutaj forBET, który stale dostarcza ciekawych propozycji łączonych. Można w nich typować potrójne zdarzenie na liczbę kartek, kornerów czy bramek w meczu na zwiększonym kursie.

Najlepszy internetowy bukmacher do obstawiania piłki nożnej

Na koniec moje subiektywne zdanie odnośnie najlepszego internetowego bukmachera pod kątem obstawiania piłki nożnej. W tym przypadku mój głos wędruje w stronę LVBET, ponieważ ten operator znajduje się w czołówce w trzech najważniejszych sektorach, czyli oferta, wysokość kursów i promocje.

najlepsze internetowe zakłady bukmacherskie- kursy

Już na start można otrzymać 1500 PLN w bonusie od depozytu. Do tego dochodzą wysokie kursy, które znajdują się w czołówce polskiej branży bukmacherskich. Na koniec oczywiście szeroki dobór zdarzeń odnośnie typowania piłkarskich emocji. Jest wiele takich spotkań, w których ciężko przewidzieć możliwy przebieg wydarzeń. Właśnie w takich momentach oferta zakładów specjalnych spełnia się doskonale. Do tego nie brakuje również możliwości do obstawiania kartek, spalonych czy rzutów rożnych. Jeśli szukacie najlepszego bukmachera do obstawiania piłki nożnej to polecam zwrócić uwagę na LVBET. U tego operatora można również obstawiać linię -4,5 gola, co nie jest dostępne u wszystkich bukmacherów na rynku.