fot. Rafal Rusek

Już dzisiejszego wieczora będziemy mieli okazję emocjonować się walkami największej freakowej federacji w Polsce, czyli Fame MMA 9! W bogatej rozpisce znalazło się miejsce dla 10 pojedynków, dwie z nich spróbujemy poprawnie wytypować. Przy okazji listopadowej gali udało mi się trafić kupon warty 280 PLN, na podobny scenariusz liczę dzisiaj. Pod lupę bierzemy starcie o mistrzowski pas wagi średniej, a więc walkę Kubańczyka z Marcinem Malczyńskim. Rzucimy również okiem na konfrontację dwóch pań – Zusje vs Kamila Wybrańczyk. Zapraszam do lektury. Kliknij także typy i kursy bukmacherskie na FAME MMA 9, gdzie znajduje się zapowiedź całej gali!

Typuj FAME MMA 9 w Betclic bez ryzyka do 550 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Przy rejestracji wpisz kod aktywujący promocję: VIPFAME

Betclic fame mma baner

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Jakub „Kubańczyk” Flas vs Marcin Malczyński

Korzystamy dziś z oferty bukmachera Betclic, o którym możecie dowiedzieć się więcej, klikając tutaj. Teraz już do rzeczy. Rozpoczynamy od jednej z najciekawiej zapowiadających się walk, będzie to starcie o pas mistrzowski wagi średniej. Będący obecnie w posiadaniu tytułu Marcin Malczyński stanie przed nie lada wyzwaniem, bowiem jego rywalem będzie dysponujący bardzo mocnym uderzeniem „Kubańczyk”. Aktualny mistrz zadebiutował w oktagonie na 5. odsłonie gali, kiedy to pewnie wypunktował “AdBustera”. Forma Malczyńskiego jest w pewnym sensie zagadką, bowiem od wspomnianej walki nie występował on w oktagonie przez ponad rok. Starszy z braci Malczyńskich swojej szansy na zwycięstwo szukać będzie zapewne w parterze.  Na co dzień trenuje on bowiem ze znakomitym zapaśnikiem, Dawidem Karecińskim i to właśnie grapling powinien być najmocniejszą stroną broniącego pasa mistrzowskiego zawodnika – zdobył on w końcu purpurowy pas w brazylijskim ju-jitsu. Sam zainteresowany nie ukrywa, że jego planem na pojedynek będą między innymi obalenia i próby skończenia rywala na ziemi. Wiadomo, że walka z cieniem jest czymś zupełnie innym niż prawdziwa rywalizacja w oktagonie, jednak Malczyński podczas niej wykazywał się solidną pracą nóg i niezłymi technicznie uderzeniami.

Pomimo wszystko, umiejętności stójkowe są na korzyść pretendenta, który w głównej mierze trenuje kick-boxing. Raper dysponuje niezwykle silnym uderzeniem, ma też spore pojęcie o kopaniu, które może okazać się kluczowe w tym pojedynku. Aktualny mistrz twierdzi, iż sporo pracował nad stójką i nie wyklucza podjęcia walki właśnie w tej płaszczyźnie. Warunki fizyczne mogą mu w tym pomóc, bowiem Marcin ma prawie 2 metry wzrostu i dysponuje świetnym zasięgiem rąk. Pomimo wszystko, wydaje się, iż to Kuba Flas będzie dominował w stójce. Zgubił on sporo kilogramów i twierdzi, iż czuje się jeszcze lepiej z mniejszą wagą. Ponadto „Kubańczyk” w swoich starciach nie kalkuluje, często skraca dystans, idzie do przodu i nie unika wymian ciosów. Jakub Flas stoczył jak dotąd 2 walki w Fame MMA, obie zwyciężył przez KO już w pierwszej rundzie. O sile jego uderzenia przekonali się Boxdel i L-Pro, a trzeba pamiętać, że są to zawodnicy dużo ciężsi do Malczyńskiego. Raper zapowiada, że również w najbliższym pojedynku ruszy do przodu i będzie starał się trafić aktualnego mistrza, a taki scenariusz zapowiada nam niezwykle ciekawy pojedynek o pas Fame MMA wagi średniej.

Podsumowanie:

Omawiana walka powinna być jedną z ciekawszych, jeśli nie najciekawszą potyczką na sobotniej gali. Poziom sportowy obu zawodników stoi na niezłym poziomie, obaj przez dłuższy czas trenują MMA. „Kubańczyk” dysponuje potężnym uderzeniem, o czym przekonało się jego dwóch poprzednich rywali. Jeśli pretendent zgodnie z zapowiedzią od początku ruszy do przodu, to Malczyński może mieć spore problemy. Aktualny mistrz będzie wówczas próbował obaleń i technik parterowych, o których ma spore pojęcie. Trudno przewidzieć, czyja ręka powędruje w górę i na czyich biodrach zawiśnie pas, można być jednak pewnym niezwykle ciekawego pojedynku. Naszym zdaniem obaj zawodnicy mają argumenty, aby zakończyć walkę przed czasem i nie przewidujemy, aby to sędziowie orzekali o końcowym werdykcie. Typujemy, że starcie mistrzowskie nie potrwa dłużej niż 2,5 rundy.

Typ: -2,5 rundy

Kurs: 1,55

Grupa Zagranie

Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk vs Kamila „Zusje” Smogulecka

Przechodzimy do jednej z dwóch, zaplanowanych na sobotę walki kobiet. Wszystko wskazuje na to, iż również te starcie będzie stało na niezłym poziomie sportowym, bowiem obie zawodniczki mają pewne doświadczenie w sportach walki. Zusje stoczyła dwa pojedynki w federacji Fame MMA, wpierw przegrała z Martą Linkiewicz, zaś w drugiej potyczce pokonała przed czasem Dagmarę Szewczyk. Wielu obserwatorów wysnuwa teorie spiskowe na temat Kamili, sugerując, iż jej zwariowane wejścia do oktagonu są efektem brania niedozwolonych środków. Zostawmy jednak te historie i skupmy się na samym stylu walki Zusje. Widać, że na przestrzeni kilkunastu miesięcy zawodniczka poczyniła pewne postępy i prezentuje się lepiej pod względem technicznym. Pokazała to w ostatnim starciu przeciwko Szewczyk, jednak dzisiejsza rywalka postawi zdecydowanie trudniejsze warunki. Sama Zusje zdaje sobie sprawę, że nie jest faworytką najbliższej rywalizacji, podkreślała na konferencjach, że ewentualna porażka nie będzie dla niej żadną ujmą.

I rzeczywiście, życiowa partnerka Artura Szpilki ma chyba wszystko, aby w przyszłości sięgnąć po mistrzowski pas federacji. Oprócz treningów bokserskich, których „Kamiszka” ma bardzo dużo, trzeba pamiętać, że od wielu lat trenuje ona sporty walki, a przede wszystkim ju-jistu. Mitem jest twierdzenie, iż sobotnia walka będzie jej debiutem, bowiem miała ona okazję walczyć na międzynarodowych turniejach, choćby w Stanach Zjednoczonych i jak sama podkreśla, nie będzie odczuwała zbyt dużej presji. Co prawda, warunki fizyczne będą grały na korzyść Zusje, która jest wyższa o 9 centymetrów, jednak same umiejętności powinny być po stronie debiutującej w Fame MMA Kamili Wybrańczyk. Walki kobiet często rządzą się swoimi prawami i jak dotychczas wszystkie kończyły się przed czasem. Podobnie może być dzisiaj.

Podsumowanie:

W mojej ocenie debiutująca w oktagonie Kamila Wybrańczyk jest dość zdecydowaną faworytką tego starcia. Trenuje stójkę pod czujnym okiem Artura Szpilki, czy Michała Materli, więc wyprowadzanie dobrych technicznie ciosów i kopnięć powinno być dla niej naturalną rzeczą. Ponadto wieloletnie doświadczenie w brazylijskim ju-jitsu powinno pozwolić jej na dominowanie w parterze. Zusje w swoich wcześniejszych walkach wychodziła do ringu pełna energii, a same walki nie trwały zbyt długo. Naszym typem na te starcie jest wygrana Kamili Wybrańczyk przed czasem. Proponowany kupon zagrać możecie za bonus powitalny, który oferuje Betclic. Zieloności!

Typ: zwycięstwo „Kamiszki” przez KO, TKO, DQ lub poddanie

Kurs: 1,50

Zakład bez ryzyka w Betclic – w Betclic na FAME MMA do 550 PLN

Warunki otrzymania bonusu za ewentualny przegrany zakład:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: https://zagranie.com/go/betclicfamemma/
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu VIPFAME
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 550 PLN
Kod promocyjny: VIPFAME

kupon FAME MMA 9 betclic

Zaloguj się aby dodawać komentarze