Przed nami kolejna gala Konfrontacji Sztuk Walki. Tym razem w otwartej telewizji. Rozpiska starć może nie jest tak imponująca jak zazwyczaj, ale to nie oznacza, że będzie nudno! Wielu nowych i młodych zawodników, którzy mogą okazać się przyszłymi pretendentami. Zatem do najważniejszego – KSW 48 typy i co obstawiać?

Tylko u nas – granie za 60 PLN na sobotnie KSW bez ryzyka! Kliknij i sprawdź jak wykorzystać promocję

Na początek może wrócę do zeszłego tygodnia, który nie poszedł po mojej myśli. Gala UFC w Rosji nie była łatwa do typowania, dlatego szukałem niespodzianki po niższej stawce. Tym razem się nie udało, chociaż nie raz próba wysokiego mnożnika i underdoga okazywała się dobrym pomysłem… jak chociażby przy ostatnim KSW, gdzie wieszczyłem wygraną Parke’a z Mańkowskim po kursie 2,9. Tym razem idę w stronę faworyta, ale dokładam sposób skończenia i w efekcie singel na podwojenie w walce wieczoru – KSW 48 typy, do lektury!

Skuteczność typów MMA w 2019 roku: 10/17

Profit/Strata na kuponach MMA w 2019 roku: +84,08

KSW 48 typy – Salahdine Parnasse vs Roman Szymański

Typ:  Parnasse wygra na punkty

Kurs:  2,25

Walka wieczoru KSW 48 na otwartym Polsacie ma wykreować nową gwiazdę dla organizacji. Włodarze z pewnością woleliby Romana Szymańskiego, ponieważ jest Polakiem. Jednak jakiekolwiek typy mają Kawulski i Lewandowski, to i tak będą cieszyć się po sobotnim wydarzeniu. Salahdine Parnasse ma bardzo dobre opinie wśród krajowych fanów i od samego początku zachwyca w kraju nad Wisłą. Sam jestem w tym gronie… a nawet byłem jeszcze przed debiutem Francuza w KSW. Mogę się tutaj pochwalić, że typowałem jego wygraną już w walce z Łukaszem Rajewskim, kiedy to pierwszy raz przedstawił się fanom w Polsce.

Dlaczego już wtedy uważałem, że Parnasse ma bardzo duży potencjał? Już od kilku lat Konfrontacja Sztuk Walki ma znakomity skauting i ściąga ciekawych, młodych zawodników z Europy… takich z przyszłością na coś więcej i mogących zagrozić krajowym fighterom w organizacji. Najlepszym na to przykładem jest Roberto Soldić. Salahdine Parnasse wygląda na kolejnego, wielkiego prospekta. Jeszcze przed debiutem w KSW zobaczyłem kilka jego walk i wiedziałem, że to zawodnik z nowej fali… który od małego zaczynał trenować od razu mieszane sztuki walki, a nie konkretną płaszczyznę. Dodatkowo bardzo dobre warunki fizyczne. Wydaje się, że najlepsze jakie można mieć pod MMA, czyli bardzo długie ręce i nogi niczym Jon Jones czy Israel Adesanya. Na dokładkę tego wszystkiego… Salahdine Parnasse urodził się w 1997 roku! Francuz jest jeszcze daleko przed swoim prime’em i obserwując kolejne starcia w KSW widać stały progres. Nie inaczej będzie na KSW 48, więc z mojej strony typy idą w jego stronę.

Na razie ten tekst to mój zachwyt nad Salahdinem Parnasse, ale są ku temu powody. Gdy debiutował w Konfrontacji Sztuk Walki z Rajewskim, zakładałem jego wygraną w płaszczyźnie parterowej lub zapaśniczej, ponieważ mierzył się z kickbokserem. Jednak walka toczyła się w płaszczyźnie stójkowej i Francuz wygrał. Następne dwa starcia to wygrane z dwoma byłymi mistrzami organizacji… a Parnasse nadal ma tylko 21 lat. Oczywiście Roman Szymański to także młody i perspektywiczny zawodnik. Nie można mu odbierać szans, ale oceniając ogólnie to talent i wszechstronność są po stronie Francuza. Polak ma dotychczas w KSW bilans 3-1. Poległ jedynie z Marcinem Wrzoskiem jednogłośną decyzją… którego z kolei Parnasse pokonał jednogłośną decyzja. Wiem, wiem, matematyka w MMA nie działa, ale jednak może to nam coś pokazywać. Roman Szymański swojej przewagi pewnie będzie szukał w zapasach. Jednak wierzę, że i na to Francuz będzie przygotowany. Z resztą pomijając obronę obaleń… to jego praca stóp i wyczucie dystansu może zapewnić brak parterowej płaszczyzny w tym starciu, jeżeli nie będzie tego chciał. Że tak porównam znowu – niczym Israel Adesanya.

Mój typ na KSW 48 składa się z dwóch części. Wygranej Parnasse i decyzji, a więc dlaczego będzie zwycięstwo na punkty? Starcie odbędzie się w wadze piórkowej, więc naturalnie ciosy nie urywają głowy. Przewiduje w tym pojedynku trochę szachów, co nie zwiastuje wygranej przed czasem. Parnasse 5 z 12 walk kończył przed decyzją sędziów, ale był to o wiele gorszy poziom rywali niż Roman Szymański, bo ci zawodnicy mieli rekord 0-1, 16-25, 9-7, 1-2 czy 5-5. W trzech bojach w KSW Francuz doprowadzał do końca trzeciej rundy i nigdy mu się nie śpieszyło. Roman Szymański także nie jest zawodnikiem, który idzie na zabój, bo tylko 1 z 8 poprzednich jego pojedynków kończył się przed czasem i było to na parę sekund przed końcem trzeciej rundy. Walka będzie na dystansie pięciu rund. Polak już uczestniczył w takich starciach dwa razy – wygrywając i przegrywając – za każdym razem kończąc decyzją.

Typ na KSW 48 na walkę Parnasse z Szymańskim
Rejestracja W STS

KSW 48 – jakie typy jeszcze warto brać pod uwagę?

KSW 48 i typy na tę galę nie muszą zaczynać się i kończyć na walce wieczoru. Z mojej strony tylko jeden kupon singiel na sobotnie wydarzenie. Jednak czy warto jeszcze na coś rzucić okiem? Na najbliższej rozpisce może być wiele anonimowych imion i nazwisk, ale coś czuję, że wśród tych debiutantów może kryć się przyszły, kolejny pretendent do pasa w ciągu kilku lat. W większości pojedynków mam pewne przemyślenia, ale nie odważę się obstawiać. Po pierwsze tak naprawdę sobota będzie weryfikacją dla wielu fighterów. Wystarczy przytoczyć Musaeva. Rosjanin jest faworytem po kursie 1,45. Nieskazitelny rekord to coś, czym może się pochwalić. Nie jest jedynym takim zawodnikiem na karcie walk KSW 48. Jednak dawanie typów w ich stronę może być wątpliwe. Rywale, z którymi się dotychczas mierzyli nie byli najwyższych lotów… ale to nie oznacza, że brakuje im talentu. Z resztą wspominany prędzej Parnasse pod tym względem także nie miał się czym pochwalić przychodząc walczyć w Polsce. Za dużo znaków zapytania… nawet nad tymi doświadczonymi i mam tu na myśli Łukasza Jurkowskiego, którego formy nie jestem w stanie odgadnąć.

Jedyny pojedynek, który mogę analizować i widzę ciekawy kurs to Marian Ziółkowski kontra Gracjan Szadziński. Widzę tu szanse tego pierwszego, na którego znajdziemy kurs na poziomie 2,05. Golden Boy będzie miał przewagę zasięgu nad swoim rywalem i może go wypunktować prowadząc walkę mądrze. Tak samo jak to czynił Maciej Kazieczko wygrywając walkę do czasu… otrzymania nokautującego ciosu. Taki obrót spraw przy Szadzińskim zawsze będzie możliwy. Jednak czujny Ziółkowski może dać radę. Ponadto w parterze to właśnie Warszawianin może mieć przewagę.

Oferta na KSW 48