Wszystko wskazuje na to, że Hakim Ziyech już niedługo opuści Ajax. Tak przynajmniej sądzą holenderscy dziennikarze, którzy twierdzą, że marokański zawodnik ma po sezonie przenieść się do Londynu i zagrać dla Chelsea. Byłby to kolejny spory cios dla ekipy z Amsterdamu, która po znakomitym poprzednim sezonie żegna coraz więcej talentów.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy z holenderskim klubem pożegnali się już m.in. Frankie de Jong czy Matthijs De Ligt, czyli główni autorzy wspaniałego sukcesu Ajaxu, jakim było dotarcie do półfinału ligi mistrzów w ubiegłym sezonie. Teraz z Amesterdamem może pożegnać się także inny pierwszoplanowy uczestnik tamtych wydarzeń czyli Hakim Ziyech, który wedle prasowych doniesień ma przenieść się tego lata do Londynu. Jak bowiem donoszą holenderskie media, Chelsea oraz przedstawiciele zawodnika osiągnęli już werbalne porozumienie, a londyński klub ma zapłacić około 45 milionów euro za transfer Marokańczyka. Byłoby to na pewno spore wzmocnienie drużyny prowadzonej przez Franka Lamparda, który ponoć już zimą bardzo mocno naciskał na transfer.

Ziyech to nadal wielka gwiazda Ajaxu i jeden z najlepszych zawodników występujących w lidze holenderskiej. W tym sezonie zdobył już osiem goli, a na koncie ma także aż 21 asyst! Mocno we znaki dał się także londyńczykom w listopadzie ubiegłego roku, gdy w starciu Ligi Mistrzów popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego (ostatecznie gola mu nie zaliczono, gdyż uznano, że była to bramka samobójcza Kepy Arrizabalagi). Do marokańskiego zawodnika może niedługo dołączyć także Donny van de Beek, czyli kolejny talent ze stajni Ajaksu, którym bardzo poważnie interesuje się Real Madryt – Królewscy są ponoć w stanie wyłożyć na stół ponad 50 milionów euro. Tym samym w Amsterdamie straciliby od przyszłego sezonu kolejnych dwóch ważnych zawodników, choć kwoty transferów mogą robić wrażenie.

UPDATE: Ajax potwierdził doniesienia medialne!