W poniedziałek wybieramy się na boiska LOTTO Ekstraklasy. Przed nami starcie Zagłębia Lubin z Lechią Gdańsk, czyli dwóch drużyn, które od początku rundy wiosennej znajdują się w całkiem niezłej formie. Jak wykorzystać bonusy bukmacherskie w tej rywalizacji?

Zagłębie Lubin vs Lechia Gdańsk – analiza meczu

Miedziowi zanotowali obiecujący początek rundy wiosennej, na który złożyły się dwa zwycięstwa oraz porażka ze Śląskiem Wrocław. Warto odnotować, że w tym czasie potrafili pokonać Lecha Poznań na wyjeździe, a także pewnie rozprawić się z Miedzią Legnica 3:0 przed własną publicznością. W poniedziałek czeka ich najtrudniejsze wyzwanie, ponieważ do Lubina przyjedzie aktualny lider tabeli LOTTO Ekstraklasy. Dla Zagłębia będzie to bardzo istotne spotkanie, gdyż muszą gonić uciekającą grupę mistrzowską. Celem tego klubu powinny być europejskie pucharu, dlatego nie mogą pozwolić sobie na spędzenie kolejnej kampanii w dolnych rejonach tabeli. Sytuacja jest skomplikowana, jednak przed rozpoczęciem 24. kolejki spotkań tracili pięć punktów do ósmej pozycji. Z Lechią muszą zagrać o zwycięstwo.

Lechia Gdańsk przystąpi do tego meczu po wygranej w Pucharze Polski, która wzmocniła marzenia o dublecie w Trójmieście. Aktualnie są liderem tabeli LOTTO Ekstraklasy, a także dotarli do półfinału Pucharu Polski. W poprzedniej kampanii do samego końca walczyli o ligowy byt, a teraz sytuacja diametralnie się odmieniła. Gdańszczanie do tej pory przegrali tylko dwa spotkania od początku kampanii i w obu przypadkach na wyjazdach. W tym kibice gospodarzy mogą poszukiwać nadziei na zwycięstwo. Lechia ma najlepszą defensywę w LOTTO Ekstraklasie. Do tej pory stracili zaledwie 18 bramek w 23 spotkaniach.

Na początek analiza kursów głównych w LVBET, które można wykorzystać do obrotu bonusów bukmacherskich.

bonusy bukmacherskie

Jak widać, bukmacher miał tutaj spore problemy ze wskazaniem faworyta do wygranej w tej rywalizacji. Minimalnie kursy główne kierują się w stronę aktualnego lidera tabeli, a przelicznik na zwycięstwo Lechii wynosi – 2.60. Dla porównania triumf Miedziowych – 2.7, a remis – 3.2.

Zdarzenia dodatkowe do wykorzystania bonusów bukmacherskich

W przypadku tak wyrównanej rywalizacji ciężko o dobry typ w kursach głównych do skorzystania z bonusów bukmacherskich. W związku z tym rozłożymy na czynniki pierwsze propozycje z sekcji zdarzeń dodatkowych.

Lechia Gdańsk ma najlepszą defensywę w LOTTO Ekstraklasie. Do tej pory stracili zaledwie 18 bramek w 23 rozegranych spotkaniach. Znajdują się w gronie dwóch drużyn, które mogą się pochwalić średnią poniżej jednego straconego gola na mecz. Do tej pory rozegrali 11 spotkań wyjazdowych, w których strzelili 12 bramek, tracąc dziewięć. Takie liczby pokazuję, że delegacje z udziałem tego zespołu kończą się zazwyczaj underowym rezulatem. Aż dziewięć z 11 rozegranych spotkań na wyjeździe zakończyło się wynikiem -2,5 gola w wykonaniu Lechii Gdańsk.

  • -2,5 gola – 1.76

Myślę, że będzie to bardzo ciekawa propozycja do wykorzystania bonusów bukmacherskich. Piotr Stokowiec doskonale zna możliwości Zagłębia Lubin, a także atuty tej drużyny. Oba zespoły mają wiele do stracenia, dlatego też under powinien być tutaj dobrym wyborem.

Inną ciekawą propozycją, którą można wykorzystać przy obrocie bonusami bukmacherskimi jest podpórka na gości i -3,5 gola, czyli X2/-3,5 bramki z sekcji zakładów specjalnych. LVBET za taki typ proponuje kurs – 1.85.

  • X2/-3,5 gola – 1.85

Lechia w obecnej kampanii przegrała tylko dwa z 23 rozegranych spotkań ligowych, a do tego można doliczyć Puchar Polski. Ta drużyna jest w znakomitej formie, dlatego nie powinna przegrać w Lubinie. Mimo wszystko czeka ich ciężka przeprawa, dlatego gramy z podpórką.