FAME MMA na 10. edycje przygotowało prawdziwą petardę, bo tak trzeba określić walkę Don Kasjo z Normanem Parke. Kasjusz Życiński niegdyś zwykł o sobie mawiać, że jest królem polskiego melanżu. Teraz wchodzi on do ringu z byłym zawodnikiem UFC i KSW, Normanem Parke! Don Kasjo na pewno ma sporo odwagi, ale też wielkie ambicje, bo przekonuje, że jest w stanie pokonać Brytyjczyka! Czy to realny scenariusz? Sprawdź typy i kursy bukmacherskie na walkę Don Kasjo – Norman Parke!

Obstawiaj walkę Don Kasjo – Norman Parke z kodem promocyjnym Betclic: VIPFAME. Załóż konto z naszego linka promocyjnego i odbierz zakład bez ryzyka 550 PLN!

Betclic fame mma baner

Kasjusz “Don Kasjo” Życiński – Norman Parke: kursy, TYPY i zakłady

Starcie Don Kasjo z Normanem Parke to walka wieczoru na FAME MMA 10! Dla Kasjusza Życińskiego będzie to już kolejny pojedynek w federacji FAME MMA. Dla Irlandczyka to debiut w organizacji FAME. Do tej pory Parke przyzwyczaił swoje fanów w występach w prestiżowych federacjach takich jak UFC i KSW. Norman Parke od zawsze słynął z kontrowersji, ale skupiał się na zawodowych walkach. Po tym jak wypełnił konktrakt w KSW zdecydował się jednak przejść do organizacji freak fight, jaką jest FAME MMA. Parke jest popularnym zawodnikiem w polskim środowisku MMA, który kilka razy rywalizował m.in. z Mateuszem Gamrotem.

Konfrontacja Don Kasjo vs Norman Parke odbędzie się na gali FAME MMA 10, która jest zaplanowana na 15 maja (sobota). To walka wieczoru, więc obaj wejdą do ringu na zakończenie wydarzenia. Można przypuszczać, że będzie to godzina 22:30 – 23:00.

Więcej typów na FAME MMA: https://zagranie.com/typy-fame-mma/.

Don Kasjo – Norman Parke – zapowiedź walki wieczoru FAME MMA 10

Kasjusz Życiński mówi, że to największa walka bokserska w Polsce w ostatnich latach. Czy tak faktycznie jest? Nie będziemy tego rozstrzygać, ale widzimy, że FAME MMA chce złamać kolejne bariery. Zaangażowanie Normana Parke pozwala wkroczyć tej organizacji do nowej grupy odbiorców. Irlandczyk w naszym kraju jest kojarzony z wielu głośnych starć w KSW, a co więcej – przygoda w UFC również wiele świadczy o poziomie jego umiejętności.

Walka Don Kasjo z Normanem Parke odbędzie się na zasadach bokserskich, a nie w formule MMA. Kasjusz Życiński w podobny sposób walczył z Marcinem Najmanem. Tam także starcie zostało umówione jako pojedynek bokserski, choć później “El Testosteron” w ringu stosował chwyty MMA za co ostatecznie został zdyskwalifikowany. Don Kasjo lepiej czuje się w boksie, więc właśnie tak kontraktuje swoje walki. Norman Parke zaakceptował te warunki, choć wiemy, że jego naturalnym środowiskiem jest MMA.

Kasjusz “Don Kasjo” Życiński

Dla Don Kasjo będzie to już piąty pojedynek w FAME MMA. To jak na razie niepokonany zawodnik tej organizacji. Kasjusz Życiński ma na swoim rozkładzie Dawida “Ambro” Ambroziaka, Adriana Polaka, Macieja Rataja i Marcina Najmana.

Życiński zasłynął przede wszystkim z programu Ekipa z Warszawy. Być może mało kto wie, ale w przeszłości aktywnie trenował boks na poziomie amatorskim. Występował m.in. na galach World Series of Boxing. Dla Don Kasjo boks zawsze był pasją, a w ostatnich latach wrócił do jego uprawiania. Trudno go nazwać bokserem, ale ma ku temu predyspozycje, żeby na galach freak fight odnosić zwycięstwa w tej dyscyplinie.

Norman Parke

Norman Parke to zawodowiec, który w MMA stoczył 37 walk. Irlandczyk wygrał 28 pojedynków, co pokazuje, że jest uznanym zawodnikiem. W 2017 roku pojawił się w KSW, gdzie w debiucie przegrał z Mateuszem Gamrotem. “Gamer” to jednak nie jedyny Polak, z którym walczył w KSW. Parke zwyciężał Łukasza Chlewickiego, Borysa Mańkowskiego, Artura Sowińskiego i Marcina Wrzoska. Ostatni raz walczył w lipcu 2020 roku, kiedy to po raz kolejny uległ Mateuszowi Gamrotowi przez TKO.

norman parke don kasjo typy

Fot. Rafal Oleksiewicz

W latach 2012 – 2016 Norman Parke walczył w najlepszej federacji MMA na świecie, a więc w UFC. To zawodnik kategorii lekkiej, który bazował na judo jako stylu walki. Pojedynek bokserski to będzie dla niego nowość.

Betclic zakłady – co jeszcze poza FAME MMA obstawisz u tego bukmachera?

Don Kasjo – Norman Parke: typy na walkę

Don Kasjo ma przewagę wzrostu i wagi nad Normanem Parke. Irlandczyk to jednak doświadczenie wyniesione ze świata sportu zawodowego. Parke walcząc w MMA musiał trenować boks, ale nigdy nie był on dominującą stroną w jego stylu walki. Co typujemy? Obstawianie na Don Kasjo jest naszym zdaniem bardzo ryzykowne. Norman Parke najlepsze lata kariery ma już za sobą, ale na pewno nie wszedł do FAME MMA po to, żeby odcinać kupony i pozwalać sobie na porażki z amatorami. Tak należy określić Don Kasjo, który nawet jeśli ma predyspozycje bokserskie, to nigdy nie walczył na zawodowej gali.

Nasz typ? Wygrana Normana Parke przed czasem po kursie 3.75 w Betclic.

Kasjusz “Don Kasjo” Życiński – Norman Parke: kursy

Kursy na walkę Don Kasjo vs Norman Parke możesz znaleźć w zakładach bukmacherskich Betclic. To firma, która posiada pełną ofertę na FAME MMA 10! W Betclic wytypujesz starcie Życińskiego z Parke, a także pozostałe pojedynki z karty walk FAME MMA 10.

kurs fame 10

Bukmacher Betclic w roli faworyta widzi byłego zawodnika UFC i KSW, czyli Normana Parke. Nie jest to jednak duża przewaga, co pokazuje, że akcje Don Kasjo stoją dość wysoko w ocenie bukmacherów. Patrząc na kursy – Kasjusz Życiński wcale nie jest skazywany na porażkę.

Kursy na zwycięzcę walki

Główne kursy Betclic sprowadzają się do tego: kto wygra walkę? W zakładach na zwycięzcę walki niższe kursy stoją po stronie Normana Parke. Od strony matematycznej Betclic daje 59% szans na to, że walkę wygra Norman Parke.

  • Don Kasjo – kurs 2.10
  • Norman Parke – kurs 1.60

Rezultat końcowy: KO, TKO, poddanie, dyskwalifikacja

Jak zakończy się walka? U bukmachera Betclic możesz typować ostateczny rezultat starcia tj. czy Don Kasjo wygra przez KO lub Norman Parke przez TKO. Oto jak wyglądają kursy:

  • Don Kasjo wygra przez KO, TKO, DQ lub poddanie – kurs 7.50
  • Norman Parke wygra przez KO, TKO, DQ lub poddanie – kurs 3.75

Kursy na wygraną na punkty

Podczas walki Don Kasjo vs Norman Parke będą również sędziowie punktujący to starcie. Jeśli pełen dystans nie da rozstrzygnięcia walki, to zwycięzca zostanie wyłoniony z kart punktowych. Na FAME MMA często dochodzi do werdyktu sędziowskiego. Oto jak wyglądają kursy na to zdarzenie:

  • Don Kasjo wygra przez decyzję – kurs 2.40
  • Norman Parke wygra przez decyzję – 2.05

Jeśli przewidujesz rozstrzygnięcie na punkty to w Betclic wytypujesz też ogólny zakład:

Wygrana na punkty

  • Tak – 1.25
  • Nie – 3.30

Don Kasjo – Norman Parke: kto wygra walkę?

Naszym zdaniem walkę wygra Norman Parke, który powinien prezentować większe opanowanie w ringu. Park ma za sobą kilkadziesiąt zawodowych walk, a to doświadczenie, którego brakuje Don Kasjo. Obstawiamy triumf Irlandczyka, który powinien udowodnić wyższość sportu zawodowego nad freak fightem.

Zakłady na walkę Kasjusz “Don Kasjo” Życiński – Norman Parke

Na chwilę obecną w ofercie Betclic można znaleźć zakłady na walkę Don Kasjo vs Norman Parke. U tego bukmachera można wybierać spośród typów na zwycięzcę i sposobu rozstrzygnięcia walki. Bliżej gali oferta zakładów powinna być poszerzona o dodatkowe rynki m.in. na ilość rund i zakłady specjalne.

Fot. z okładki: Rafal Rusek

FAQ

Kiedy walka Don Kasjo vs Norman Parke?

Walka na FAME MMA 10 odbędzie się 15 maja 2021 (sobota).

Kto jest faworytem walki?

W kursach bukmacherskich więcej szans daje się Normanowi Parke.

Gdzie obstawiać starcie Don Kasjo - Norman Parke?

Walkę możesz typować w zakładach bukmacherskich Betclic.

Zaloguj się aby dodawać komentarze