Co zrobić, żeby dobrze wytypować? to najczęstsze pytanie, jakie zadają sobie nowi gracze przed swoim pierwszym zagraniem. Może wydawać się nam, że legalne zakłady sportowe to całkiem proste zajęcie. Wiele osób uważa, że obstawienie polega wyłącznie na określeniu: WYGRANEJ, PRZEGRANEJ bądź REMISU. Nic bardziej mylnego! Do obstawienia zakładu sportowego powinniśmy starannie się przygotować, przemyśleć każdy nasz ruch i koniecznie zapoznać się ze statystykami. Najnowsze statystyki znajdziemy np. na stronach internetowych u legalnych bukmacherów.

 

Cechy charakteryzujące dobrego gracza:

 • świadomie wybiera legalnego bukmachera
 • dobrze zna teorię bukmacherską
 • śledzi wydarzenia sportowe
 • potrafi analizować mecze
 • śledzi statystyki
 • umie odpowiednio dobierać stawki obstawianych meczów
 • zachowuje płynność finansową
 • dokonuje obiektywnej oceny sytuacji

Cechy dobrego gracza

 

Jak zapewne się domyślacie, analiza każdego obstawionego przez nas meczu jest czynnością kluczową. Trudno ocenić, która z drużyn ma większe szanse na wygraną, jeśli nie posiadamy wystarczających informacji na temat historii ostatnich spotkań oraz aktualnych tabel klasyfikacji drużynowej.

Już na samym początku powinniśmy zaznaczyć, że wiedza na temat drużyn oraz reprezentujących je zawodników jest istotna, jednak wyłącznie krótkoterminowa. Nie ma większego znaczenia, która drużyna wygrała ostatnio ligę angielską czy kto został ostatnim zwycięzcą Mistrzostw Świata. Osoba próbująca swoich sił w legalnych zakładach bukmacherskich powinna myśleć o teraźniejszych wydarzeniach sportowych.

 

Bardziej doświadczeni typerzy skupiają się nie tylko na swojej wiedzy sportowej, ale również na analitycznym myśleniu, które łączy w sobie między innymi umiejętności:

 • uczenia się
 • kreatywnego myślenia
 • trafnego podejmowania decyzji
 • myślenia wizualnego
 • myślenia koncepcyjnego
 • myślenia systemowego

Analiza meczu

 

Analiza jest czynnością, której każdy może się nauczyć. Określenie, że trzeba się z tym urodzićjest absolutnie nietrafne. Człowiek nie rodzi się ze zdolnością do analitycznego myślenia, mimowolnie wykształca je w sobie poprzez ciągłe nabywanie wiedzy. Wystarczy jedynie odrobina wolnego czasu i chęć do systematycznego śledzenia zmagań sportowych. Dzięki temu możemy zbliżyć się do osiągnięcia wyznaczonego przez nas celu – trafnego typowania. Sporo potrzebnych informacji znajdziemy na stronach u legalnych bukmacherów. Skuteczna analiza bukmacherska jest ściśle związana z bieżącymi informacjami ze świata sportu. Przeczytanie zamieszczonej informacji o kontuzji danego sportowca bądź jego problemach prywatnych może mieć znaczenie przy wytypowaniu wyniku najbliższego spotkania.

 

W jaki sposób skutecznie przeprowadzić analizę meczu?

Statystyki

Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się ze statystykami. Jeśli mamy już pewność, na którym meczu chcemy się skupić, warto przemyśleć, jaka jest siła obu drużyn. Na samym początku zadajmy sobie pytanie, która drużyna składa się z lepszych zawodników i jakie budżety posiadają oba kluby. Nie od dziś wiadomo, że kluby sportowe posiadające większe środki finansowe, stać na wykupienie lepszych zawodników. Kolejnym ważnym aspektem analizy jest statystyka bramek obu drużyn. Dzięki niej jesteśmy w stanie ocenić, czy dana drużyna ma szanse na zwycięstwo. Znaczenie może mieć również informacja mówiąca o tym, który z zespołów gra na własnej murawie. Dzięki lepszej znajomości boiska oraz posiadaniu rzeszy lokalnych kibiców, gospodarze zyskują przewagę psychologiczną. Szereg statystyk znajdujących się na stronach u legalnych bukmacherów pomoże nam wywnioskować, czy drużyny stosują taktykę otwartego futbolu, czy raczej nastawiają się na usposobienie obronne.

 

Aktualna forma drużyny

Warto zapoznać się z formami drużyn, które mają zmierzyć się ze sobą w najbliższym meczu. Nie należy skupiać się wyłącznie na tym, która z nich wygrała ostatnie spotkanie, ponieważ może to mieć znaczenie drugorzędne. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że forma obu drużyn mogła ulec zmianie. Przed wytypowaniem zwycięzcy postaraj się obejrzeć skróty meczów, w których brały udział rywalizujące ze sobą drużyny. Warto również zwrócić uwagę na poszczególnych zawodników, czy któryś z nich otrzymał czerwoną kartkę bądź doznał poważnej kontuzji i nie będzie miał okazji zagrać w nadchodzącym meczu. Takie rewolucje w składzie mogą znacznie wpłynąć na ogólną formę drużyny. Zachęcamy Was do zapoznania się z wynikami i statystykami tych spotkań.

Przykład 1: Jeśli w ostatnim czasie zespół odniósł trzykrotne zwycięstwo z silnymi przeciwnikami, istnieje spora szansa na kolejną wygraną.

 

Przykład 2: Jeśli drużyna dwukrotnie pokonała na własnym boisku przeciętne zespoły, to nie musi oznaczać, że jej forma przyniesie trzecie zwycięstwo.

 

Sytuacja kadrowa

W zakładach bukmacherskich nie możemy być pewni wygranej. Na wynik meczu wpływa wiele czynników, a wygrane spotkanie zależy od motywacji całego zespołu. Wyobraźmy sobie sytuację, że dana drużyna piłkarska w najbliższym meczu zagra bez swojego podstawowego zawodnika. Co teraz? Obstawiamy na przegrane spotkanie? A może warto wykorzystać okazję i wytypować wygraną? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że miejsce gwiazdora zajmie zawodnik, który będzie chciał pokazać się trenerowi i zadebiutuje w spotkaniu. Do każdego obstawianego przez nas meczu powinniśmy podchodzić na chłodno. Tylko obiektywna analiza zaplanowanego meczu, może przybliżyć nas do poprawnego wytypowania zwycięzcy.

 

Mobilizacja i stawka meczu

Zwróćmy uwagę, która drużyna jest bardziej zmobilizowana do wygrania spotkania. Właśnie ten czynnik ma ogromne znaczenie podczas obstawiania zakładów sportowych. Brak motywacji może przyczynić się do klęski nawet najlepszego zespołu. Zadajmy sobie pytanie, czy nasz faworyt ma, o co grać?. Przed wskazaniem odpowiedzi pamiętajmy o jednym, jeśli wytypowany przez nas zespół gra o utrzymanie z drużyną, która jest na bezpiecznej pozycji to całkiem możliwe, że z nią zwycięży. Zdarza się, że zespoły posiadające pewność awansu odpuszczają sobie grę na wysokim poziomie, by nie ryzykować kontuzji swoich najlepszych zawodników.

 

Warunki atmosferyczne

Czynnikiem, który może wpłynąć na mecz, jest również pogoda. Warunki atmosferyczne mają duże znaczenie, jeśli drużyna trenująca na co dzień np. w Polsce zmuszona jest przestawić się na grę w całkiem innym klimacie. Wysokie ciśnienie, obfite deszcze, a także upały mogą przyczynić się do przegranej zespołu.

 

Ruchy kursów

Przed każdym obstawieniem meczu pamiętajmy o sprawdzaniu ruchu kursów, znajdujących się na stronach poszczególnych legalnych bukmacherów. Mocny spadek kursu na daną drużynę może oznaczać, że wielu graczy postawiło na jej wygraną. W takim przypadku istnieje spore prawdopodobieństwo, że prognozy mogą się sprawdzić. Jednak pamiętajmy, że nigdy nie ma całkowitej pewności.

 

Samodyscyplina nowego gracza

Każdy gracz rozpoczynający swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi powinien twardo stąpać po ziemi. Legalnych zakładów sportowych nie należy traktować jako głównego źródła dochodu. Typowanie powinno stanowić dodatek do śledzenia rozgrywek sportowych, który może zakończyć się ewentualną wygraną. Fundamentem efektywnego typowania jest odpowiedzialna gra. Pamiętajmy, że szybki zarobek wielkich pieniędzy jest możliwy, ale zdarza się bardzo rzadko. Agresywna gra i obstawianie wysokich stawek może skutkować utratą gotówki. Potraktuj legalne zakłady bukmacherskie jako formę rozrywki.

Analiza meczu

 

Czy warto obstawiać u internetowych legalnych bukmacherów?

Obstawianie zakładów bukmacherskich online jest niewątpliwym ułatwieniem dla graczy. Możliwość stałej kontroli wydatków i zysków z obstawianych zakładów to jedna z wielu korzyści, jakie legalni bukmacherzy przygotowali dla swoich graczy. Dzięki rejestracji konta na stronie bukmacherskiej, osoby zainteresowane typowaniem mogą oczekiwać przede wszystkim:

 • łatwego dostępu do usługi
 • możliwości szybkiego obstawienia zakładu bukmacherskiego
 • możliwości uzyskania bonusu powitalnego oferowanego przez legalnego bukmachera
 • możliwości szybkiej wypłaty wygranej kwoty
 • satysfakcji z zaoszczędzonego czasu

Plusy obstawiania online

 

Obstawianie zakładów sportowych nigdy nie było tak proste. Do swobodnego typowania w sieci wystarczy zamiłowanie do sportu oraz posiadanie sprzętu z dostępem do Internetu. Przed dokonaniem zakładu warto przypatrzeć się każdej stronie bukmacherskiej. Legalni bukmacherzy przekonują do siebie graczy szeregiem promocji i wiążącymi się z nimi korzyściami. W Internecie widnieje wiele profesjonalnych stron, na których specjaliści służą pomocą podczas wyboru najlepszego legalnego bukmachera, działającego na polskim rynku. Gracze mogą posłużyć się przygotowanymi przez nich rankingami oraz opisami promocji, jakie legalni internetowi bukmacherzy oferują na swoich stronach. Nie da się ukryć, że z każdym nadchodzącym miesiącem możemy spodziewać się nowości dotyczących bonusów powitalnych. Ogromną zaletą obstawiania przez Internet jest całodobowa obsługa klienta, która powoli jest wprowadzana u każdego bukmachera. Strona internetowa umożliwia nam skontaktowanie się z doradcą, który służy pomocą w razie jakichkolwiek problemów technicznych. Możliwe jest również podzielenie się z nim wszelkimi uwagami dotyczącymi serwisu.

Zapamiętaj, że legalne zakłady możemy obstawić wyłącznie u bukmachera posiadającego zezwolenie przyznane przez Ministerstwo Finansów. Dzięki temu możemy być pewni, że nie zostaniemy oszukani, a wygrane przez nas środki pieniężne rzeczywiście zostaną nam wypłacone.

Kod promocyjny zagranie

 

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego legalnego bukmachera?

Na wybór odpowiedniego bukmachera składa się wiele czynników. Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujemy od serwisu, na którym chcemy dokonać zakładu. Z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • sprawdzenie czy strona bukmacherska, na której chcemy dokonać wpłaty gotówki, działa legalnie (taką informację uzyskamy wyszukując listę legalnych bukmacherów)

 

 • sprawdzenie czy legalny bukmacher posiada w swojej ofercie możliwość obstawienia interesującego nas zakładu (każdy bukmacher w przedstawionej ofercie szczegółowo określa, jakie zakłady można zawierać na jego stronie internetowej)

 

 • sprawdzenie czy kursy podane na danej stronie bukmacherskiej rzeczywiście nas satysfakcjonują (kursy bukmacherskie mogą się znacznie różnić, a obstawienie zakładu na wyższy kurs może przyczynić się do większej wygranej)

 

 • sprawdzenie jakie bonusy zostały przygotowane przez legalnego bukmachera (bonusy powitalne mogą być różne, zazwyczaj składają się na to pakiety startowe freebety, zakłady bez ryzyka i bonusy od depozytu – w różnych konfiguracjach i różnych kwotach, dlatego warto zorientować się i wybrać najlepszą opcję dla siebie)

 

 • sprawdzenie łatwości wpłaty depozytu (bez dokonania depozytu nie mamy możliwości obstawienia zakładu, dlatego warto sprawdzić, jakie formy płatności uwzględnia wybrany przez nas bukmacher)

 

 • sprawdzenie, który legalny bukmacher dokonuje najszybszych wypłat wygranej gotówki (u jednego bukmachera przelew zostanie zrealizowany w ciągu 10 minut, a u innego może potrwać nawet do 2 dni roboczych)

 

Wybór legalnego bukmachera

 

Nie da się ukryć, że spory procent graczy obstawia zakłady bukmacherskie dla zabawy, aby zapewnić sobie większy zastrzyk emocji przy oglądaniu rywalizacji sportowej. Tego typu gracze to zazwyczaj zapaleni kibice typujący swoje ulubione drużyny. Na stronach legalnych bukmacherów zdecydowanie mniejszy odsetek stanowią osoby zarabiające na zakładach sportowych. W każdym meczu możemy spodziewać się tak zwanej niespodzianki. Nie możemy mieć pewności, że wytypowana przez nas drużyna odniesie zwycięstwo. Dlatego pamiętajmy, że nawet najlepiej przeprowadzona analiza nie daje nam stuprocentowej gwarancji na powodzenie. Legalne zakłady bukmacherskie nie opierają się na samych statystykach i cyfrach, duży wpływ na trafne obstawienie meczu może mieć Twój typerski nos i odrobina szczęścia.