Fot. Rafal Oleksiewicz

MMA, to mieszane sztuki walki, w których świetnie odnajdują się zapaśnicy, bokserzy, ciężarowcy czy uprawiający judo. Połączenie wszystkich stylów walki służy widowisku, bo kibice dostają walkę, w której niemalże wszystkie chwyty są dozwolone. W USA walki MMA toczone są od początku lat 90. z kolei w Polsce pojawiły się one na starcie XXI wieku. MMA na stałe weszło do sportowej rywalizacji, a w zakładach bukmacherskich można obstawiać zakłady na te pojedynki. Jak obstawiać MMA, żeby wygrywać? Sprawdź nasz poradnik!

Jak obstawiać MMA?

Obstawianie MMA – co trzeba wiedzieć?

W typowaniu zakładów chodzi o to, żeby wygrywać. Podobnie sprawy wyglądają w oktagonie MMA. Dwóch zawodników wchodzi do ringu po to, żeby udowodnić wyższość nad tym drugim. W federacjach MMA prowadzone są klasyfikacje wagowe, na wzór tych bokserskich, a więc nie może być tak, że zawodnik ważący 60 kg rywalizuje z przeciwnikiem o 40 kg cięższym. Limity wagowe sprawiają, że walki są bardziej wyrównane, a każda kategoria wagi charakteryzuje się inną dynamiką pojedynku.

Obstawianie MMA u bukmacherów początkowo dotyczyło największych gali UFC czy KSW. Rozwój tej dyscypliny zaowocował nowymi federacjami, szerszą publicznością, a co za tym idzie większym popytem na zakłady dotyczące MMA. Już wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce pozwalają typować MMA na przykładzie kilku organizacji.

Fani MMA na pewno kojarzą UFC, które powstało w Stanach Zjednoczonych na początku lat 90. To najważniejsza federacja na świecie, jeśli chodzi o MMA. W Polsce możemy pochwalić się kilkoma organizacjami MMA, ale największą jest KSW. Federacja ta została założona przez Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego.

Typy na KSW od Zagranie znajdziesz tutaj: https://zagranie.com/analizy-boks-mma/.

Jak i gdzie obstawiać walki MMA?

Walki MMA można obstawiać u bukmacherów w trybie przedmeczowym i na żywo. W polskich realiach trzeba wybierać spośród licencjonowanych bukmacherów zakłady na MMA. Na szczęście w naszym kraju walki MMA są wyjątkowo popularne, więc firmy takie jak Fortuna, STS, forBET, Betclic czy Betfan są bliskie sportom walki. Fortuna sponsoruje KSW, forBET współpracował z Karoliną Kowalkiewicz, Betclic posiada kursy na wyłączność w FAME MMA, a ambasadorem Betfan jest aktywny zawodnik KSW, Mariusz Pudzianowski.

Jak obstawiać MMA? Z ogólnych porad na początku musimy wspomnieć o tym, że skutecznie typowanie MMA możliwe jest tylko wtedy, kiedy będziesz posiadał wysoką wiedzę odnośnie tego sportu. Obstawiając MMA trzeba znać style walki, poszczególnych zawodników, charakterystyki kategorii wagowych itd. Im więcej wiedzy będziesz miał, tym większa szansa na zagranie poprawnego kuponu na MMA.

Rodzaje zakładów na MMA

Jakie są rodzaje zakładów na MMA? Ten podstawowy podział dotyczy zakładów pre-match i live. Następnie do każdej walki bukmacherzy uruchamiają kilkanaście rynków, czyli rodzajów zakładów. Zazwyczaj jest tak, że im głośniejszy pojedynek np. “walka wieczoru”, tym więcej typów pojawia się w ofercie bukmacherskiej. Średnio jednak na pojedynczą walkę MMA trzeba liczyć kilkanaście zakładów.

oferta ksw

Rodzaje zakładów na MMA to zdarzenia, które możesz obstawiać w danej walce. To typy na zwycięzcę, liczbę rund lub rozstrzygnięcie pojedynku przez KO/TKO itd. W ten sposób każdy znawca MMA może się wykazać, bo nie musi typować zwyczajnego zakładu: kto wygra? Opcji do zagrania jest znacznie więcej!

Typy i kursy na zwycięzcę

Podstawowe zakłady i najbardziej znane rynki dotyczące MMA to: kto wygra? W końcu na tym polega cała ta zabawa, żeby poznać zwycięzcę walki. W tym przypadku gracze obstawiają po prostu na swojego faworyta, który ich zdaniem na końcu uniesie ręce w górze. W kursach na zwycięzcę nie bierze się pod uwagę sposobu zakończenia walki. Nie ma znaczenia czy wytypowany przez ciebie zawodnik wygra na punkty lub przez KO – liczy się tylko wynik końcowy.

Zakłady live na MMA

W zakładach live na MMA możesz obstawiać podobne typy, co w ofercie przedmeczowej. Różnica polega jednak na tym, że w tym przypadku kursy są szybko aktualizowane, więc z upływem każdej minuty zmieniają się przewidywania, więc i oferta bukmachera ulega odświeżeniu. Zakłady live na MMA przyjmowanie są w trakcie trwania walki. Możesz w nich wytypować zwycięzcę, sumę rund czy zwycięstwo przez KO/TKO/na punkty.

Zakłady na rundy

Zakłady na rundy w MMA mogą dotyczyć ilości rund, a także tego, w której rundzie walka zostanie zakończona. Obstawiając zakłady na rundy w pierwszej kolejności wskazujesz w formule mniej/więcej ile rund zostanie rozpoczętych w pojedynku. Walki w MMA kontraktowane są na trzy lub pięć rund. W zakładach bukmacherskich możesz obstawiać np. poniżej 2.5 rundy, co sugeruje, że obstawiasz mniej niż trzy rundy. Jeśli doszłoby do trzeciej rundy, to taki zakład przegrywa.

Co więcej, w zakładach na MMA są też kursy i typy na zakończenie walki w rundzie 1, 2, 3 itd. W tym przypadku dokładnie wskazujesz rundę, w której pojedynek zostanie rozstrzygnięty.

Zakłady na zakończenie walki – decyzja, poddanie, KO oraz TKO

Walki MMA mogą rozstrzygnąć się na kilka sposobów. Pewnie wiesz, że w sportach walki funkcjonują nokauty, techniczne nokauty, poddanie czy werdykt sędziowski. Rywalizacja w MMA często kończy się przed czasem wskutek KO lub TKO. Niekiedy też zawodnicy w duszeniu po prostu poddają walkę. Bywają też konfrontacje, gdzie pełny dystans czasowy nie wyłonił zwycięzcy, więc potrzebny jest werdykt sędziowski.

kursy ko

W typach na MMA możesz określić sposób, jako zakończy się walka. Jeśli przewidujesz, że któryś z zawodników zrobi to przed czasem, to możesz obstawiać KO (nokaut) lub TKO (techniczny nokaut). Natomiast, kiedy widzisz wyrównane starcie, to wielce prawdopodobne, że walka zakończy się na punkty.

Gdzie obstawiać UFC? Tutaj znajdziesz informacje: https://zagranie.com/gdzie-obstawiac-ufc/.

Obstawianie walk MMA

Obstawiając MMA trzeba być blisko spraw związanych z UFC, KSW, FEN czy ACA. Wszystkie te federacje regularnie organizują swoje wydarzenia, na których można oglądać najlepszych fighterów MMA. Jeśli ktoś chce być ekspertem od MMA, to powinien bacznie oglądać walki wszystkich zawodników. Nie dotyczy się to tylko “walk wieczoru” i starć o mistrzowskie pasy. Fachowcy od MMA znają też zawodników z drugiego rzędu, którzy niebawem mogą rzucić rękawice najlepszym w UFC czy KSW.

Obstawianie MMA może dotyczyć szczegółów takich jak sposób zakończenia walki. Na takich rynkach pokazuje się prawdziwy kunszt typera, bo nie dość, że obstawia się konkretne zdarzenie, to dodatkowo zyskuje się lepszy kurs. Fortuna, STS czy Betclic umożliwiają w zakładach na MMA obstawianie mniej oczywistych rynków niż to, kto wygra walkę?

Sprawdź nasze typy na FAME MMA!

Jak obstawiać zakłady na MMA, KSW, UFC, FAME MMA

Organizacji MMA jest sporo, co daje duże pole do popisu dla typerów tej dyscypliny. Praktycznie co weekend odbywa się ciekawa gala z udziałem znanych zawodników. W zakładach na MMA pojawiają się wydarzenia KSW, UFC, FAME MMA, a także pozostałe gale. Oczywiście najbardziej prestiżowe walki odbywają się w UFC, gdzie mamy polskiego mistrza świata, Jana Błachowicza.

jak obstawiać mma ufc

Fot. Grzegorz Granica

Zakłady na KSW i UFC to domena wszystkich bukmacherów w Polsce. Każdy z nich w mniejszym lub większym stopniu wystawia kursy na KSW i UFC. W końcu walczą tam tak znane postaci jak Mammed Khalidov, Michał Materla, Phil De Fries, Antun Racić, Mariusz Pudzianowski, Jan Błachowicz, Conor McGregor, Israel Adesanya czy Jon Jones.

W przypadku FAME MMA kursy i zakłady są zastrzeżone tylko dla bukmachera Betclic. Jak na razie pozostali bukmacherzy nie mają prawa oferowania zakładów na FAME MMA.

Jak obstawiać MMA, żeby wygrać?

Tak jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, tak i w MMA polecamy: analizę, analizę i jeszcze raz analizę! Typowanie MMA może być opłacalne, ale nigdy na zasadzie chybił-trafił. Znajomość MMA może mieć wymierne korzyści w kontekście obstawianych zakładów. Jak obstawiać MMA? Przed każdą galą i poszczególnymi walkami należy wykonać bardzo dokładny risercz. Na czym to polega? Obstawiając konkretny pojedynek trzeba poznać wszystkie okoliczności, które sprawiły, że do tej walki dochodzi. W tym przypadku chodzi o stawkę walki (o pas?), drogę obu zawodników (bilans walk), formę (ostatnie walki) oraz pojedynki bezpośrednie (czy w przeszłości już walczyli? Jaki był wynik?). Co więcej, obu zawodników trzeba odpowiednio przeanalizować, a więc znaleźć w ich stylu walki silne, jak i słabe strony.

Obstawiając zakłady na MMA trzeba zapoznać się z ofertę bukmachera, a następnie po analizie znaleźć typ i kurs, który najbardziej odpowiada twoim przypuszczeniom. Dla przykładu: jeśli z twojej analizy wynika, że walka rozstrzygnie się w krótkim czasie, to możesz skorzystać z oferty na liczbę rund itd.

Gdzie obstawiać MMA?

Na Zagranie często w naszych typach możesz znaleźć kupony od bukmachera Fortuna. To właśnie tego operatora polecamy do obstawiania MMA. W Fortunie są zakłady na wszystkie wydarzenia związane z UFC, KSW, a także Babilon MMA, Bellator, FEN, Cage Warriors, ACA, Oktagon czy PFL.

Zakłady bukmacherskie Fortuna na MMA mogą składać się nawet z kilkudziesięciu rynków (przy najlepszych pojedynkach). Bukmacher Fortuna dodatkowo posiada prawo do transmisji live z UFC! To właśnie w Fortuna TV można było oglądać obronę mistrzowskiego pasa UFC przez Jana Błachowicza.

Nowy gracze obstawiający MMA w Fortunie mogą skorzystać z naszego kodu promocyjnego: 2230PLN i odebrać bonusy przysługujące wraz z nim. Co czeka na typerów? Darmowy zakład 20 PLN, zakład bez ryzyka 210 PLN i bonus 100% do 2000 PLN.

FAQ

Jakiego bukmachera wybrać do MMA?

Zagranie poleca bukmachera Fortunę do obstawiania MMA!

Gdzie znajdę typy na MMA?

Typy na walki MMA znajdziesz w serwisie Zagranie i naszej grupie typerskiej na FB.

Jakie są zakłady na MMA, KSW, UFC?

W zakładach na MMA obstawisz typy przedmeczowe i live. W typach na KSW/UFC/FAME MMA zagrasz kupon na zwycięzcę, liczbę rund, KO/TKO itd.

Zaloguj się aby dodawać komentarze