Jak i gdzie obstawiać hokej na lodzie? PORADNIK

Jak obstawiać hokej na lodzie? Informacje o obstawianiu hokeja.

Hokej to sport o globalnym zasięgu, bo gra się w niego w Europie, ale też na pozostałych kontynentach. Szczególnie w USA, Kanadzie i Skandynawii jest popularny, ale to nie oznacza, że w innych regionach nie ma swojej reprezentacji. To sport drużynowy, który stanowi jedne z filarów oferty bukmacherskiej. Obstawianie hokeja na lodzie w zakładach sportowych jest modne od wielu lat. Typerzy stawiają na NHL, KHL, ale też rodzimą ligę i pozostałe europejskie rozgrywki. Ilość meczów jest spora, co wykorzystują typerzy do grania zwycięskich kuponów. Jak obstawiać hokej, żeby nam się to opłacało? Na co zwracać uwagę? Sprawdź porady związane z hokejem na lodzie!

Jak obstawiać hokej? Praktyczny poradnik bukmacherski

Bukmacherzy hokej na lodzie traktują serio, bo kiedy zagłębimy się w statystyki zobaczymy, że to sport niemalże tak często obstawiany, co koszykówka. Tak naprawdę hokej popularnością w zakładach może ustępować piłce nożnej i tenisowi ziemnemu. Jak widzisz, dla operatorów zakładów to wyjątkowo ważny produkt, na który przyjmowana jest spora ilość kuponów.

Hokej wielu czytelnikom kojarzy się z NHL, ale nie tylko za oceanem gra się o wysoką stawkę. Polacy mogą emocjonować się rozgrywkami PLH, które wyłaniają mistrza naszego kraju. Na europejskim rynku ważną rolę odgrywa KHL, czyli rosyjska ekstraklasa. Wiele rynków do obstawiania generują też rozgrywki skandynawskie: liga finlandzka, szwedzka czy norweska.

Gdzie obstawiać hokej? Najważniejsze informacje

Gracze szukają najlepszych bukmacherów do obstawiania hokeja na lodzie, co jest w pełni zrozumiałe. Poszukiwania te nigdy nie powinny wykraczać poza ustalone ramy prawne, ponieważ musisz zdać sobie sprawę, że w naszym kraju można obstawiać tylko u licencjonowanych bukmacherów. Nie powinieneś się czuć w żaden sposób ograniczony, ponieważ rynek w Polsce urósł do sporych rozmiarów. Wystarczy zauważyć, że można wybierać spośród dwudziestu bukmacherów. W takiej sytuacji naprawdę nie ma, co oglądać się na pozostałe firmy bez licencji.

Klienci polskich bukmacherów online mogą robić typy na hokej w oparciu o zakłady przedmeczowe i na żywo. Zarejestrowani użytkownicy Fortuny czy STS mają ten komfort, że sporo rozgrywek mogą oglądać live w transmisjach Fortuna TV i STS TV. Mowa m.in. o NHL, która jest relacjonowana przez tych dwóch operatorów.

Jak obstawiać hokej na lodzie? [KHL, NHL i PLH]

Zabierając się do obstawiania hokeja na lodzie trzeba zauważyć, że rozgrywki na naszym kontynencie, a w NHL są nieco inne. W USA i Kanadzie gra się na mniejszym lodowisku, co sprzyja większej fizyczności i bardziej bezpośredniej grze. W PLH i KHL plac do gry jest większy, a więc hokeiści mają więcej miejsca na rozgrywanie akcji. Co więcej, w NHL jest znacznie większa intensywność meczów. W samym sezonie zasadniczym rywalizacji o Puchar Stanleya każda z ekip musi rozegrać po 82 mecze. To dawka spotkań, której nie ma w KHL, Polskiej Lidze Hokeja, ani żadnych innych rozgrywkach w Europie.

Porady do obstawiania hokeja na lodzie:

 • Sprawdź formę drużyn: ostatnie mecze.
 • Zbadaj dyspozycję drużyny w meczach wyjazdowych i u siebie.
 • Porównaj H2H z ostatnich lat.
 • Weź pod uwagę najnowsze informacje: morale zespołu, kontuzje, relacje z trenerem.
 • Zapoznaj się z kadrą meczową obu drużyn.
 • Wyodrębnij atuty każdej ekipy – podobnie wady.
 • Na podstawie formy, stylu gry i kadry meczowej – postaw zakład, który będzie odpowiadał twoim przewidywaniom.

Jak skutecznie obstawiać hokej na żywo?

Na Zagranie promujemy analityczne podejście do zakładów, więc na pewno odradzamy obstawianie hokeja na żywo osobom, które mało co wiedzą odnośnie tej dyscypliny sportowej. W zakładach live wychodzą wszystkie nasze braki, ponieważ o ile w typach pre-match możemy wszystko zweryfikować szukając odpowiednich informacji, o tyle w livebettingu decyzje muszą być podejmowane błyskawicznie. Wówczas bazujemy tylko na własnej wiedzy i tym, co dzieje się na tafli lodu.

Obstawiając hokej na żywo trzeba być skoncentrowanym na przebiegu boiskowej rywalizacji. Poza kwestiami sportowymi trzeba też pamiętać o ogólnych zasadach obstawiania na żywo i zarządzania bankrollem. Typy live powodują dodatkową adrenalinę i emocje. Obstawiając hokej na żywo pamiętaj o tym, by zachować chłodną głowę. Stawka pojedynczego zakładu nie powinna przekraczać 2% budżetu, a chęci “odegrania się” również nie powinno być mowy.

Gdzie obstawiać hokej na lodzie?

Na przestrzeni ostatnich lat mogliśmy zaobserwować bukmacherów, którzy wyspecjalizowali się w zakładach na hokej na lodzie. Takim przykładem jest Fortuna, która wywodzi się z Czech, gdzie hokej jest bardzo popularnym sportem. W takiej sytuacji nie dziwi, że bukmacher Fortuna potrafi skonstruować ciekawą ofertę kursową. Takich przykładów firm mamy więcej, bo hokej jest świetnie obsługiwany przez Betfan i STS. Do tego grona bukmacherów można dołączyć kolejnych operatorów takich jak PZBUK, Superbet oraz forBET.

Lista bukmacherów, gdzie warto obstawiać hokej:

 • Fortuna
 • STS
 • Betfan
 • Superbet
 • PZBUK
 • forBET

Najlepsze kursy bukmacherskie na hokej

O Fortunie już w tym artykule wspominaliśmy, ale ponownie mamy powód, by przywołać tego operatora. To właśnie na stronie efortuna.pl i mobilnej aplikacji możesz liczyć na szeroką ofertę typów dotyczących KHL. Ilość rynków jest szeroka, ale co ważniejsze – wartość kursów może się podobać. W zestawieniach bukmacherów z najlepszymi kursami Fortuna zawsze plasuje się w czołówce – podobnie jest w ujęciu hokeja na lodzie. To nie tylko KHL po wysokich kursach, bo równie atrakcyjne współczynniki wystawiane są na NHL i PLH.

Legalni bukmacherzy z ofertą na hokej

Jeśli myślisz, że jest w Polsce bukmacher, który nie oferuje zakładów na hokej, to jesteś w dużym błędzie! Firmy, które otrzymały licencję od Ministerstwa Finansów dostrzegają zainteresowanie hokejem wśród swoich klientów. Dlatego to sport, który możesz obstawiać u wszystkich bukmacherów znajdujących się na liście koncesjonowanych operatorów:

 • Fortuna
 • Betfan
 • STS
 • Superbet
 • forBET
 • Totalbet
 • eWinner
 • Superbet
 • Totolotek
 • LVBET
 • Noblebet
 • Etoto
 • Fuksiarz
 • PZBUK
 • BetX
 • Betters
 • Betcris

Hokej na lodzie w ofercie Fortuny

Hokej na lodzie i bukmacher Fortuna to połączenie niemalże idealne. To stwierdzenie wcale nie jest na wyrost, ponieważ na jego potwierdzenie wystarczy prześledzić ofertę tego bukmachera. Nie mówimy tylko o NHL, KHL czy PLH – hokej w Fortunie jest znacznie szerzej reprezentowany. To oferta, która sięga nawet rozgrywek…w Kazachstanie. Eksperci od hokeja na lodzie przez cały sezon mają co robić w Fortunie, bo poza głównymi ligami mogą obstawiać pojedynki ligi niemieckiej, szwedzkiej, ukraińskiej, słowackiej czy węgierskiej.

Fortuna średnio na mecze KHL oferuje 40 rozszerzeń w kursach pre-match. Podobna ilość zakładów przewidziana jest na NHL, choć w tym przypadku ilość typów może wzrosnąć do liczby 50.

Obstawianie hokeja w STS

U bukmachera STS kupony na NHL można robić w zakładach na spotkania sezonu zasadniczego, rundy play-offs, a także zdarzeniach długoterminowych. Na pojedyncze mecze NHL i KHL STS wystawia 40 typów przedmeczowych. Oczywiście to jeden z tych bukmacherów, który może się poszczycić równie bogatą ofertą na rynkach live.

STS umożliwia przed sezonem, a także w jego trakcie obstawianie zakładów długoterminowych na zwycięzcę NHL, drużynę, która awansuje do fazy pucharowej, a także mistrza dywizji. Poza podstawowymi rozgrywkami w STS obstawisz również:

 • ligę białoruską,
 • duńską,
 • austriacką,
 • angielską.

Oferta BETFAN na hokej

Betfan pod względem ilości zakładów na hokej należy do polskiej czołówki – z resztą tak jak w przypadku pozostałych sportów. Na NHL to firma, która udostępnia ponad 60 rynków przedmeczowych. W Betfan można wyróżnić szeroki zakres obstawiania handicapów, a także zakładów na poszczególne tercje. Równie bogata oferta co na NHL, czeka też w rozgrywkach KHL. Tam też bukmacher udostępnia szczegółowe kursy dotyczące wszystkich pojedynków w kolejce.

Jak obstawiać hokej? Rodzaje zakładów na hokej

Hokej na lodzie może mieć kilkadziesiąt rozszerzeń w zakładach bukmacherskich. Jasne, że pierwsze co to myślimy o wytypowaniu drużyny, która zwycięży spotkanie. To jednak podstawa, bo oferty kursowe są znacznie bardziej rozbudowane. Wszystko po to, żeby gracze mogli realizować swoje najbardziej rzeczowe analizy.

Zwycięzca meczu – gdzie typować?

Zwycięzcę meczu obstawisz na zdarzeniach 1X2, a więc możesz uwzględnić remis. To zakład, gdzie są przyjmowane typy także na uwzględnienie dogrywki. Na tego rodzaju rynku interesuje cię to, kto ostatecznie zejdzie z boiska jako wygrany. Zakład, w którym będziesz uwzględniał dogrywkę i rzuty karne jest typem dwudrogowym. Typy na 1X2 to zdarzenie trzydrogowe, bo po regulaminowym czasie gry może paść remis.

Under/over – typy na poniżej/powyżej bramek w hokeju

Zakłady poniżej/powyżej są kojarzone z piłką nożną, ale mają one zastosowanie także w obstawianiu hokeja. Po prostu reagujesz na określoną linię bukmachera under/over wskazując czy w meczu będzie więcej lub mniej goli. W hokeju na lodzie podstawowa linia under/over to 4.5 lub 5.5.

rodzaje zakładów bukmacherskich na hokej na lodzie

Zakłady specjalne

Użytkownicy, którzy skupiają się na długofalowych analizach mogą spróbować swoich sił w zakładach długoterminowych. Jeśli nie wystarczają ci codzienne analizy meczów, możesz sprawdzić oferty bukmacherskie w kontekście dalekosiężnych typów takich jak: kto wygra ligę, lub kto zakwalifikuje się do fazy play off? To zdarzenia, które są odwleczone w czasie, ale bukmacherzy chętnie przyjmują zakłady na tego rodzaju rozstrzygnięcia.

Dokładny wynik – gdzie obstawiać w hokeju?

Zakłady na dokładny wynik postawisz u wszystkich bukmacherów z hokejem. To rynek, który należy do must have dla każdego buka. Jego granie oznacza, że musisz prawidłowo przewidzieć to ile bramek strzeli gospodarz oraz gość. W tym przypadku nie ma miejsca na żadną pomyłkę, ponieważ zakład zostanie rozliczony po twojej myśli, jeśli dokładnie przewidzisz wynik spotkania.

Jak obstawiać handicapy w hokeju?

Firmy bukmacherskie takie jak Betfan na hokej na lodzie oferują handicapy europejskie i azjatyckie. W tej pierwszej grupie może zdarzyć się remis, z kolei azjany niwelują remisy, dlatego są zakładami dwudrogowymi. Wybierając handicap po prostu jednej drużynie dolicza się gole, a drugiej odejmuje. Wówczas wynik twojego kuponu zależy od rezultatu meczu, a także zagranego handicapu. Przykład? Postawiłeś na wygraną drużyny przy handicapie 0:2. To oznacza, że wygrasz, jeśli twój faworyt zwycięży przewagą przynajmniej dwóch goli.

Czy warto typować hokej?

Hokej z kilku względów warto obstawiać, ale powinny to robić osoby, które faktycznie “czują” ten sport. Na pewno atutem hokeja jest to, że jest wiele lig i meczów. To powoduje, że praktycznie każdego dnia można znaleźć interesujące typy na hokej. Co jeszcze przemawia za tą dyscypliną sportową? Hokej na lodzie jest jednym z głównych dań u bukmacherów – oferty kursowe liczone są w dziesiątkach zakładów. To daje szanse wyszukania valuebetu i zagrania wartościowego zakładu.

Jak i gdzie obstawiać hokej? Podsumowanie

Na polskim rynku nie ma żadnego kłopotu ze znalezieniem bukmachera, który oferuje szeroki zakres zakładów na hokej. Zdecydowanie wyróżniają się takie firmy jak Betfan i Fortuna, ale ciekawe opcje obstawiania posiada też STS, Superbet i forBET. U tych bukmacherów nie trzeba ograniczać się tylko do NHL czy KHL, bo u każdego z tych operatorów oferty obejmują również pozostałe ligi i rozgrywki hokejowe.

FAQ

Gdzie obstawiać hokej na lodzie?

Oto polecana lista bukmacherów do obstawiania hokeja: Fortuna, Betfan i STS.

Jakie zakłady można obstawiać w meczach hokeja?

W hokeju na lodzie postawisz kupony na wynik, podwójną szansę, handicap, under/over, BTTS i typy długoterminowe.

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze