Jak grali Biało-Czerwoni w weekend? Przegląd formy przed meczem z Łotwą!

eliminacje

Przed nami spotkania z Łotwą i Macedonią Północną. Już w niedzielę możemy sobie zapewnić awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Sprawdźmy zatem, jak nasi reprezentanci radzili sobie w ubiegły weekend w swoich klubach.

Bramkarze

Radosław Majecki  (Legia Warszawa) – całe spotkanie w przegranym meczu z Piastem (2:0). Przy straconych bramkach nie zawinił, a w innych sytuacjach spisywał się bez zarzutu.

Łukasz Skorupski (Bologna) – pełne 90 minut w zremisowanym meczu z Lazio (2-2). Przy pierwszej straconej bramce popełnił błąd, ale później zrehabilitował się, skutecznie broniąc strzał, który oddał Joaquin Correa w końcówce spotkania.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Bardzo dobry występ w hicie kolejki w Serie A. Juventus pokonał Inter, a nasz bramkarz zaliczył kilka kluczowych interwencji.

Obrońcy

Jan Bednarek (Southampton) – całe spotkanie w przegranym meczu z Chelsea (1-4). Błąd przy drugiej straconej bramce, Polak wybił piłkę wprost pod nogi Wiliana, a ten podał do Mounta , który wpakował piłkę do siatki.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – rozegrał 76 minut w przegranym (2:0) meczu z Veroną.

Thiago Cionek (SPAL) – cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a jego drużyna wygrała z Parmą (1:0).

Kamil Glik (AS Monaco) – pełne 90 minut w spotkaniu z Montpellier, które Monaco przegrało (1:3). Znowu słaby występ Glika, po raz kolejny nie oszczędził go francuski ”L’Equipe’ , który wystawił Polakowi ocenę 3, w skali od 1-10.

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – wszedł tylko na 17 minut w wygranym spotkaniu z Kolos Kovalivka (0:4).

Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – całe spotkanie przeciwko drużynie Piasta Gliwice. Pomimo porażki był najlepszym zawodnikiem Legii. Dobrze wyglądał w defensywie, jak i w ofensywie. W pierwszej połowie otrzymał słuszną żółtą kartkę.

Arkadiusz Reca (SPAL) – Kolejne pełne 90 minut, Polak zbiera co raz to lepsze oceny za swoją grę. Przypomnijmy , że jego SPAL pokonało u siebie Parmę (1:0).

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – całe spotkanie i przyzwoity występ w wygranym meczu z Arseniałem Tuła.

Pomocnicy

Krystian Bielik (Derby) – Dobry występ w wygranym meczu z Luton (2:0). Polak został zdjęty z placu gry w 88 minucie.

Przemysław Frankowski (Chicago Fire) – cały mecz i dwie zdobyte bramki w spotkaniu z Orlando City. Jedna z nich bardzo efektowna.

Dominik Furman (Wisła Płock) – powołany dodatkowo, gdyż kontuzji nabawił się Karol Linnety. Dobry mecz i asysta w wygranym spotkaniu z Arką Gdynia (4:1).

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – wyjściowy skład w meczu na szczycie bułgarskiej ekstraklasy. Góralski zakończył mecz schodząc z boiska w 68 minucie, dwie minuty wcześniej zobaczył żółtą kartkę, jego drużyna wygrała (2:0).

Kamil Grosicki (Hull City) – zagrał 75 minut w przegranym meczu z Hudersfield (3:0), bez fajerwerków.

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – zdjęty w 68 minucie spotkania ze Slovanem Belupo wygranym (1:0).

Mateusz Klich (Leeds United) – całe spotkanie w przegranym meczu z Millwall (2:1) na tle kolegów z drużyny zaprezentował się nie najgorzej.

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – pauzował za żółte kartki, ale wszyscy wiemy, w jakiej jest obecnie dyspozycji w klubie, oby przełożył to na reprezentację.

Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – kolejne pełne 90 minut, jego Dynamo przegrało (2:0) na wyjeździe z Orenburgiem.

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – cały mecz w bezbramkowym remisie z Torino (0:0), na tle kolegów zaliczył całkiem przyzwoity występ.

Napastnicy

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – cały mecz i kolejna zdobyta bramka kapitana reprezentacji. Jego Bayern nieoczekiwanie przegrał jednak z Hoffenheim (1:2)

Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – przesiedział cały mecz z Torino na ławce rezerwowych.

Krzysztof Piątek (AC Milan) – zdjęty w przerwie meczu, jego Milan wygrał z Genoą (2:1)

Podsumowując, gracze powołani przez Jerzego Brzęczka na najbliższe mecze reprezentacyjne w ciągu ubiegłego weekendu, zdobyli trzy bramki i zanotowali jedną asystę.

Liczby mało przekonujące, ale to tylko zestawienie z ostatniej ligowej kolejki w poszczególnych rozgrywkach. Kilku z naszych zawodników jest w naprawdę dobrej dyspozycji. Szczególnie mowa tu o „trzonie zespołu”, do którego zaliczamy m.in. Roberta Lewandowskiego, Kamila Grosickiego, Grzegorza Krychowiaka czy Wojciecha Szczęsnego. W spotkaniach z Łotwą i Macedonią Północną liczymy oczywiście na komplet punktów, ale przede wszystkim na dobrą grę naszej kadry.