Fot. Rafal Rusek

W Polsce rozwija się rynek dotyczący gal w stylu freak fight. Po ogromnym sukcesie FAME MMA, powstają nowe federacje, które chcą organizować konfrontacje celebrytów, youtuberów i ludzi znanych w social media. To nowy trend na rynku MMA w Polsce. W tym roku powstała odnoga FAME MMA, czyli HYPE MMA. O co chodzi w Hype MMA? Kto walczy w Hype MMA? Kiedy gale Hype MMA? Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o Hype MMA – sprawdź ten artykuł!

HYPE MMA – czym jest nowa gala od FAME MMA?

Można powiedzieć, że szefowie FAME MMA nie spoczywają na laurach i dostrzegając potencjał w rynku, chcą ponownie stworzyć produkt, który zrobi furorę na polskiej scenie sportów walki. Hype MMA jest ściśle kojarzone z FAME MMA, ponieważ za tą organizacją stoją ci sami ludzie. Co więcej, celem Hype MMA jest wypromowanie nowych gwiazd, które następnie będą walczyć w FAME MMA.

Używając piłkarskiej terminologii – HYPE MMA stanowi zaplecze dla FAME MMA. To druga liga rozgrywek, gdzie wszyscy rywalizują o awans do ekstraklasy. Znając jednak polot włodarzy Hype MMA, a także ich pomysły trudno oczekiwać tego, że w Hype MMA będzie nudno. To na pewno nie dotyczy wydarzeń typu freak fight. Organizatorzy zapowiadają specjalną scenerię i atrakcje, których dotąd nie widzieliśmy nawet w FAME MMA. Już teraz zainteresowanie Hype MMA w mediach społecznościowych jest ogromne, więc o brak publiki szefowie federacji nie powinni się obawiać.

Najważniejszą nagrodą dla zwycięzców w Hype MMA ma być wielki kontrakt na pojedynki w federacji FAME MMA.

Sprawdź listę bukmacherów, u których możesz obstawiać zakłady: https://zagranie.com/bukmacherzy/.

HYPE MMA – co to jest? Jak powstała federacja?

Dla najlepszych zawodników i zawodniczek Hype MMA ma służyć jako trampolina, żeby wbić się do FAME MMA. Założenie jest takie, że na Hype MMA mamy odkrywać nowe twarze ze świata Youtube czy Instagrama. To okazja do wypromowania się dla nowych twórców, którzy do tej pory nie mieli co liczyć na angaż w FAME MMA. Hype MMA ma umożliwić łatwiejszy start.

Twórców na Youtubie czy Instagramie jest wielu, a na galach FAME MMA zazwyczaj odbywało się dziesięć pojedynków. Dlatego m.in. Wojtek Gola i Boxdel zdecydowali się założyć Hype MMA, organizację, która skupi mniej znane persony, ale z potencjałem na zawojowanie Hype MMA, a następnie FAME MMA. Droga do Hype MMA otwarta jest dla wszystkich, którzy wykażą się kreatywnością i nieszablonowym podejściem.

Czy w Hype MMA liczą się głównie zasięgi w social media? Na pewno, ale po angażu do federacji trzeba też stoczyć pojedynki w formule MMA. Nie zapominajmy, że koniec końców wszystko rozstrzyga się w oktagonie.

Nowy projekt od twórców FAME MMA

Wojtek Gola i Boxdel wiedzą, jak robić show, bo każda gala FAME MMA to potwierdza. Twórcy FAME MMA rzucili sobie kolejne wyzwanie, a więc stworzenie nowej federacji, czyli Hype MMA. Obaj w social media czują się jak ryba w wodzie. Nowe przedsięwzięcie kierują do youtuberów, streamerów, instagramerów oraz pozostałych osób, które mają swoje media społecznościowe, a przede wszystkim chęci do walki w oktagonie.

Włodarze Hype MMA

Kim są włodarze Hype MMA? W roli frontmanów występują Wojtek Gola i Boxdel, czyli postaci ściśle kojarzone z FAME MMA. To współwłaściciele tej organizacji, bo trzeba pamiętać, że dodatkowe udziały posiadają też Krzysztof Rozpara i Rafał Pasternak. Ci dwaj ostatni, to biznesmeni, którzy nie angażują się w mediach społecznościowych. Cały dym robią Gole i Boxdel, którzy posiadają swoje profile w social media, wykorzystując je do promocji nowego projektu Hype MMA.

Wojtek Gola przed FAME MMA znany był z produkcji “Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy”, z kolei Boxdel tworzył bardzo popularny kanał Youtube. Organizacja FAME MMA połączyła obu panów, którzy mają za sobą debiuty w sportach walki.

Hype mma

Fot. Rafal Rusek

HYPE MMA – zawodnicy, karta walk, kto walczy?

Organizatorzy Hype MMA przede wszystkim chcą stawiać na nowe twarze, więc w tej federacji raczej nie można spodziewać się tak głośnych nazwisk jak Popek, Norman Parke czy Marcin Najman. Hype MMA ma być okazją debiutu dla osób działających na Facebooku, Instagramie, Tik Toku lub Twitchu. Karta walk będzie publikowana wraz z potwierdzeniem kolejnych nazwisk – tak jak odbywa się to FAME MMA czy innych federacjach np. KSW i FEN.

Zakłady bukmacherskie online na HYPE MMA i nie tylko – sprawdź teraz!!

W Hype MMA walczyć będą mogli wszyscy ci, którzy zgłoszą się do federacji, a następnie przykują uwagę organizatorów. Do Hype MMA można zarejestrować się przez oficjalny portal federacji. Włodarze Hype MMA następnie zbudują kartę walk, która będzie miała zastosowanie podczas najbliższej gali.

Wiemy też, że poza pojedynkami o angaż w FAME MMA na Hype MMA będzie dochodziło do super fightów. W tej formule wielce prawdopodobne, że wystąpią bardziej znani twórcy/celebryci np. tacy jak Mariusz “Hejter” Słoński i Marcin “Rafonix” Krasucki.

Jak wysłać zgłoszenie do Hype?

Jak zgłosić chęć udział w Hype MMA? Wszystko to można zrobić drogą internetową. W serwisie hypemma.tv funkcjonuje formularz zgłoszeniowy. Wystarczy go wypełnić, a następnie czekać na kontakt od przedstawicieli Hype MMA.

Co trzeba umieścić w zgłoszeniu do Hype MMA? Oto lista zagadnień, które trzeba uzupełnić:

  • Imię
  • Nazwisko
  • Wiek
  • E-mail
  • Waga
  • Numer telefonu
  • Płeć
  • Czy kiedyś walczyłeś?
  • Zaznaczyć media społecznościowe, z których korzystasz

Po uzupełnieniu wszystkich informacji oznaczasz zgodę z klauzulą RODO, a następnie wysyłasz swoje zgłoszenie. Podobne formaty zgłoszeń do sportów walki obowiązują w organizacji Gromda. Tam również trzeba wypełnić podobny formularz, jeśli chce się wziąć udział w turnieju na gołe pięści.

hype mma formularz

Hype MMA PPV – gdzie i jak oglądać gale?

Gala Hype MMA, tak jak FAME MMA, nie będzie transmitowana przez telewizję. To wydarzenia relacjonowane “na żywo” poprzez system PPV. Jeśli już oglądałeś FAME MMA w PPV to zapewne wiesz, jak to działa. Z oglądaniem Hype MMA będzie podobnie – transmisje live będą udostępniane online w serwisie hypemma.tv. Ile będzie kosztowało PPV na Hype MMA? Spodziewamy się takiej samej ceny, co w przypadku FAME MMA, a więc 19.99 złotych.

Gale Hype MMA obejrzysz “na żywo” na komputerze i telefonie. Wystarczy wejść na portal hypemma.tv, a następnie wykupić PPV, co uruchomi transmisje live. Przed zakupieniem systemu PPV zostaniesz poproszony o to, żeby utworzyć konto w serwisie Hype MMA.

Kiedy odbędzie się pierwsza gala HYPE MMA?

Pierwsza gala Hype MMA odbędzie się w 17 kwietnia 2021 roku. Właściciele tej federacji przekonują, że co miesiąc będzie można liczyć na wydarzenie związane z Hype MMA. To oznacza, że w ciągu roku odbywać się będzie 12 gali Hype MMA.

Jak na razie Boxdel i Wojtek Gola trzymają w tajemnicy wiele informacji odnośnie Hype MMA 1 oraz przyszłych edycji tego wydarzenia. W mediach społecznościowych rośnie zainteresowanie, a kibice czekają na kolejno publikowane informacje odnośnie tego wydarzenia. Wiele wskazuje na to, że początkowe edycje Hype MMA będą odbywać się bez udziału publiczności. Ma to związek z panującymi restrykcjami na terenie całego kraju.

Typy FAME MMA od Zagranie!

Kto zawalczy na pierwszej gali Hype MMA by FAME?

Jak na razie został potwierdzony jeden pojedynek na Hype MMA. Chodzi o super fight pomiędzy Mariuszem “Hejterem” Słońskim a Marcinem “Rafonixem” Krasuckim. Obaj znani są z FAME MMA, gdzie stoczyli po trzy walki. Ten pierwszy pokonał Tomasza Olejnika, a następnie przegrał z Patrykiem Baranem i Filipem Zabielskim. Ten drugi w swoim rekordzie posiada zwycięstwo nad Danielem “Magicalem” Zwierzyńskim i porażki z Wojtkiem Golą oraz Szymonem Kasprzykiem. O pojedynku “Hejtera” z “Rafonixem” Hype MMA poinformowała za pośrednictwem Instagrama.

walki hype mma

Obstawianie Hype MMA

Gale freak fight w Polsce można typować w zakładach bukmacherskich. Federacja FAME MMA blisko współpracuje z Betclic i to właśnie tam są oferowane kursy na poszczególne wydarzenia. Hype MMA również będzie możliwe do obstawiania w zakładach online.

Bukmacherzy pozwalający na obstawianie Hype MMA będą dokładnie śledzić poczynania kontraktowanych zawodników, tak żeby wystawić odpowiednie kursy przed walką. Kibice znający danych youtuberów czy instagramerów biorących udział w Hype MMA mogą skorzystać z oferty kursowej i wytypować kupon na swojego faworyta.

Obstawianie Hype MMA będzie przypominało to dotyczące FAME MMA. Początkowo walki mogą stać na niskim poziomie, ale z czasem umiejętności uczestników powinny iść w górę. Tak było z FAME MMA, gdzie poziom z gali na galę się podnosił.

HYPE MMA – bukmacherzy

Którzy bukmacherzy będą przyjmować zakłady na Hype MMA? Obstawianie HYPE MMA będzie możliwe tylko u jednego bukmachera i jest nim Betclic. Tak samo jest w przypadku gal typu FAME MMA. Te również można obstawiać tylko w Betclic.

W zakładach u bukmacherów na Hype MMA możliwe zdarzenia do obstawiania to typy na rozstrzygnięcie walki, liczbę rund i sposób zakończenia pojedynku. Obstawiając Hype MMA będziesz mógł zagrać zakład na to, czy twój faworyt wygra przez nokaut lub na punkty. Te rodzaje zakładów przypominają obstawianie profesjonalnych walk MMA w UFC i KSW.

FAQ

Dla kogo jest Hype MMA?

Hype MMA to federacja, do której mogą zapisać się nowi twórcy, którzy chcą walczyć na zasadach MMA.

Kiedy pierwsza gala Hype MMA?

Gala Hype MMA 1 już niedługo - wiele wskazuje na to, że odbędzie się w kwietniu lub maju.

Kto stworzył Hype MMA?

Hype MMA to projekt włodarzy FAME MMA m.in. Wojciecha Goli i Boxdela.