Świetnie w tajlandzkim turnieju rangi WTA radzi sobie Magda Linette, która w Hua Hin wygrała już dwa mecze. Reprezentantka Polski w czwartek okazała się lepsza od Shuai Zhang i za sprawą zwycięstwa nad nią awansowała do fazy ćwierćfinałowej.

Magda Linette do Tajlandii poleciała wprost z Luksemburgu, gdzie wraz z reprezentacją Polski walczyła o awans do baraży Pucharu Federacji. Poznanianka w tamtejszym turnieju zaprezentowała świetną formę, bowiem wygrała trzy mecze. Dobra dyspozycja „trzyma się” jej także w Hua Hin, gdzie przedłużyła zwycięską serię. Najpierw, na inaugurację, nie dała szans Katerinie Bondarenko, a w czwartkowym meczu drugiej rundy równie pewnie uporała się z niegdyś 14. tenisistką świata – Shuai Peng.

Wprawdzie szczególnie w premierowej odsłonie był to wyrównany mecz, to jednak można odnieść wrażenie, że Linette go kontrolowała i wygrała 7:5, 6:1. Reprezentantka Polski o pierwszy półfinał w sezonie powalczy z kolejną rywalką z Chin. W piątek na jej drodze stanie 18-letnia Xiyu Wang, dla której dojście do 1/4 finału to jeden z największych sukcesów w całej dotychczasowej karierze. Linette i Wang jak dotychczas nie miały okazji spotkać się na korcie.