Hiszpania i Austria z pewnymi zwycięstwami? Kupon na eliminacje Euro z AKO 2.19

Gavi

Dziś startujemy z ostatnią, listopadową sesją meczów eliminacyjnych do Euro 2024. Przez najbliższe sześć dni poznamy ostateczne rozstrzygnięcia we wszystkich grupach i dowiemy się, kto pojedzie na Euro 2024, a kto będzie musiał liczyć na korzystny ranking w Lidze Narodów i grę w barażach. Z mojej strony na tapecie znajdą się mecze Cypru z Hiszpanią oraz Estonii z Austrią. Czy uda mi się trafić i uzyskać profit? Sprawdź, jakie są moje przewidywania i prognozy dotyczące wspomnianych starć. Życzę przyjemnej lektury.

ComeOn ZBR

Cypr vs Hiszpania

Ekipa cypryjska, mimo iż nie grała jeszcze na żadnej dużej imprezie i nie była faworytem do awansu, bieżącą kampanię kwalifikacyjną rozgrywa tragicznie. Po siedmiu rozegranych meczach team ten nie zdobył jeszcze ani jednego punktu, a jego bilans bramek to 2-25. Średnio traci więc przeszło 3,5 gola na spotkanie. Po losowaniu jasne było, że Cypr nie będzie miał praktycznie żadnych szans na włączenie się do gry o awans, lecz w teorii powinien bić się z Gruzją o uniknięcie miana najsłabszej ekipy w stawce. Wyspiarze sromotnie przegrali jednak tę rywalizację, bo u siebie zostali pokonani 1-2, a ostatnio w Tbilisi padł wynik 4-0 dla rywali. Jeśli chodzi o ostatnią potyczkę z nadchodzącym przeciwnikiem, czyli Hiszpanią, to 12 września, czyli w 6. kolejce, ekipa prowadzona przez gruzińskiego szkoleniowca Temura Ketsbaię uległa aż 0-6, co nie jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się rewanżem.

Czerwona Furia jest jedną z ekip, które mają już zapewniony awans na nadchodzące Euro. Podopieczni trenera Jose Luisa de la Fuente przewodzą bowiem tabeli grupy A, i choć nie mogą być pewni zajęcia pierwszego miejsca w grupie, wszak za nimi są mający identyczny dorobek punktowy Szkoci, to miejsce na niemieckim czempionacie mają oni już pewne, więc ostatnie dwa mecze mogą potraktować jako część przygotowań do turnieju. Mimo dość kiepskiego wejścia w te eliminacje i porażki 0-2 ze Szkocją w 2. kolejce, Hiszpanie wygrali każde następne spotkanie, a po drodze sięgnęli po trofeum za zwycięstwo w Lidze Narodów, gdzie pokonali Włochów oraz Chorwatów. Jesienne występy tej drużyny to pokaz bardzo skutecznej gry po obu stronach boiska, więc należy spodziewać się, że i tym razem Hiszpania zaprezentuje dobrą formę, choć z uwagi na zapewniony awans selekcjoner de la Fuente zapewne sprawdzi w boju kilku zawodników, którym dotychczas dał mniej szans.

Eliminacje Euro 2024: 9. kolejka

Kto wygra?
Cypr 23%
padnie remis 8%
Hiszpania 69%
13+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • Cypr
 • padnie remis
 • Hiszpania

Statystyki

 • Cypr przegrał wszystkie 7 meczów w tej kampanii eliminacyjnej
 • Hiszpania notuje serię 6 zwycięstw z kolei
 • Cypr traci minimum 3 gole nieprzerwanie od 5 starć
 • La Furia Roja zanotowała czyste konto w 4 z 5 ostatnich meczów
 • Hiszpania wygrała 8 z 9 dotychczasowych meczów z Cyprem
Cypr
Nov 16, 2023
18:00
Hiszpania
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17:55, 16 listopada 2023 17:55.

Co obstawiać?

Mimo że dla obu zespołów mecz ten nie będzie miał już znaczenia z perspektywy walki o awans na Euro, to nie należy spodziewać się, że będący faworytami Hiszpanie odpuszczą sobie to spotkanie. Ekipa trenera de la Fuente zamierza jak najlepiej przygotować się do mistrzostw, więc nielekceważenie oraz pokonanie takiego rywala jak Cypr powinno być dobrym krokiem w tym kierunku. Gram zatem tutaj typ na wygraną Hiszpanii w obu połowach. Liczę na to, że różnica w jakości pomiędzy obiema drużynami będzie tutaj dostatecznie widoczna i goście przekonująco wygrają to spotkanie, będąc ekipą lepszą w obu jego częściach. W ComeOn kurs na taki rozwój wypadków to 1,46. Dobrze nadaje się on więc jako zakład otwierający kupon z typami na eliminacje Euro 2024. Zachęcam też do skorzystania z zakładu bez ryzyka, z którego możesz skorzystać, zakładając konto z naszym kodem promocyjnym do ComeOn.

Hiszpania wygra obie połowy
Kurs: 1,46
Zagraj!
Grupa Zagranie

Estonia vs Austria

Estonia to jeden z outsiderów na europejskiej futbolowej mapie, więc trudno dziwić się, że po sześciu rozegranych meczach team ten nie ma już choćby matematycznych szans na awans do Euro. Reprezentacja tego bałtyckiego kraju nie miała okazji jeszcze zadebiutować na żadnej dużej imprezie i na ten moment nie widać, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. W tych eliminacjach podopieczni szwajcarskiego trenera Thomasa Haberlego zanotowali jeden punkt w sześciu spotkaniach, remisując 1-1 na wyjeździe z Azerbejdżanem. Przy okazji poprzedniej potyczki z Austrią w Linzu, Estończycy ulegli 1-2, choć do przerwy prowadzili 1-0. Ich ostatnie występy nie napawają jednak optymizmem, ponieważ cztery pozostałe starcia to już tylko porażki, w dodatku bez strzelonego gola. 17 października zespół ten zagrał jednak towarzysko z Tajlandią, remisując 1-1, więc jego morale mogło pójść nieco do góry.

Austriacy dzięki swojej bardzo dobrej grze w tej kampanii eliminacyjnej mają już pewny awans na przyszłoroczny turniej, a jedyną kwestią jest to, czy uda im się jeszcze wyprzedzić Belgów i zająć pierwsze miejsce, czy też ukończą zmagania za plecami Czerwonych Diabłów. Po siedmiu rozegranych starciach, a więc przed ostatnim meczem zespół trenera Ralfa Rangnicka ma na koncie 16 oczek, a jego bilans bramek to 15-7. Oprócz porażki oraz remisu z Belgią ekipa ta nie zgubiła ani jednego punku w rywalizacjach z pozostałymi zespołami, więc całkowicie zasłużenie wywalczyła awans na Euro. Jej celem powinno być zatem udane zakończenie zmagań i próba wyprzedzenia Belgii, do której potrzebne będzie zwycięstwo z Estonią.

Statystyki

 • Estonia nie odniosła zwycięstwa w żadnym z 8 ostatnich meczów
 • Austria wygrała 3 z 5 poprzednich starć
 • 4 z 7 poprzednich meczów Estonii to wyniki powyżej 2,5 gola
 • 6 na 8 ostatnich potyczek Austrii kończyło się BTTS-em
 • Austria wygrała 3 dotychczas rozegrane mecze z Estonią, zawsze strzelając minimum 2 gole
Estonia
Nov 16, 2023
18:00
Austria
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17:58, 16 listopada 2023 17:58.

Co obstawiać?

Mecz ten ma bardzo podobną specyfikę jak wyżej opisywane starcie Cypru z Hiszpanią. Tutaj również mamy do czynienia z wyjazdowym meczem faworyta, który ma już pewny awans i w teorii nie musi się frasować grą o punkty, lecz z pewnością postara się o dobry wynik, by zbudować dobre morale przed turniejem. Moim typem na ten mecz będzie więc wygrana Austrii oraz over 1,5 gola. Ekipa trenera Rangnicka prezentuje ofensywny styl gry i sądzę, że będzie w stanie spełnić oba zawarte w tym zakładzie warunki. W ComeOn wspomniany typ wygenerujesz za pomocą BetBuildera, a kurs na taką kombinację to 1,50. Z chęcią zamykam więc nią czwartkowy kupon double. Życzę powodzenia i samych zielonych kuponów! Jeśli chciałbyś przeczytać więcej analiz na dziś, sprawdź zakładkę typy dnia.

BetBuilder: Austria wygra i powyżej 1,5 gola
Kurs: 1,50
Zagraj!
Kupon double el. Euro 2024, 16 listopada
ComeOn ZBR

Obrazek w tle: fot. Ane Frosaker/SPP/SIPA USA/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze