Środowe zmagania w NBA obejmują 10 spotkań (10 okazji do obstawienia typów bukmacherskich), ale jedno z nich wygląda na prawdziwy mecz dnia. Mowa o rywalizacji Houston Rockets z Milwaukee Bucks, której ozdobą będzie pojedynek dwóch kandydatów do nagrody MVP: Jamesa Hardena po stronie Rockets i Giannisa Antetokounmpo po stronie Bucks. Sprawdźmy kursy na to starcie. 

Typy bukmacherskie – obstawianie najważniejszych wydarzeń sportowych 

Houston Rockets – Milwaukee Bucks (2:00) 

James Harden i Giannis Antetokounmpo to dwa nazwiska, które wymienia się najczęściej przy okazji statuetki dla najbardziej wartościowego zawodnika sezonu regularnego. Dzisiaj dostąpimy zaszczytu obejrzenia bezpośredniej rywalizacji obu panów, która nie powinna rozczarować.  

Zacznijmy od lidera Rockets, który jest królem ostatniego miesiąca na zawodowych parkietach.  

James Harden od 6 grudnia nie zszedł poniżej poziomu 29 punktów, mając choćby serię pięciu meczów na co najmniej 40 oczek. Harden ciągnie na swoich barkach Rakiety (Chris Paul i Eric Gordon są cały czas kontuzjowani), które pną się w górę Zachodu. Pamiętam, że jeszcze kilka tygodni temu mówiliśmy o kryzysie Rockets. Teraz podopieczni Mike’a D’Antoniego są już na piątej pozycji w swojej konferencji, z szansami nawet na fotel lidera (cztery spotkania straty do Denver Nuggets). 

Pod względem statystyk Harden jest zdecydowanie najlepszym koszykarzem tego sezonu, zaliczając 33.7 punktów na mecz. Drugi w tej kategorii, Stephen Curry, traci prawie pięć punktów. To jednak nie Curry, a Giannis Antetokounmpo jest najpoważniejszym rywalem Jamesa Hardena w walce o MVP. 

Na korzyść Giannisa działa jego wszechstronność, bo jest zawodnikiem świetnym po obu stronach parkietu. Zobacz tylko na tę linijkę: 

26.6 punktów, 12.6 zbiórek, 6 asyst, 1.6 bloków, 1.3 przechwytów i 58% z gry,

MrEverything 

Za Antkiem idzie też sukces zespołu. Bucks mają drugi bilans w NBA (28-11), a to też ma duży wpływ przy głosowaniu.  

Mi osobiście brakuje jednak kapitalnych meczów Giannisa. O Hardenie mówi się wszędzie, chociażby po tym, co zrobił przeciwko Golden State Warriors.

I jeśli ma to zrobić, to lepszej okazji niż dzisiejsze spotkanie nie mógł sobie po prostu wymarzyć.  

Kursy i typy bukmacherskie na Rockets – Bucks 

W opinii forBET Zakłady Bukmacherskie to Milwaukee Bucks sięgną po zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku:

typy bukmacherskie nba

Takie kursy stoją trochę w opozycji do niektórych faktów. 

Otóż w sześciu z siedmiu ostatnich batalii między Rockets a Bucks wygrywał zespół, który grał przed własną publicznością. Poza tym, Rakiety mają bilans 14-5 w meczach domowych, a Kozły 9-7 w wyjazdowych. Z drugiej strony kto ma zatrzymać genialnego Jamesa Hardena jak nie czwarta obrona NBA? 

Obstawianie typów bukmacherskich w tej potyczce to bardzo trudna misja. Łatwo znaleźć argumenty za triumfem obu ekip. Ja nie podejmuję się tego zadania, tylko wezmę popcorn, odpalę mecz i będzie cieszył się świetnym – mam nadzieję – widowiskiem. Ale po cichu coś mi mówi, że to gospodarze sięgną po zwycięstwo.