Grupa F Euro 2024: typy, kursy, szanse, zapowiedź

Okładka - grupa F

Euro 2024 składa się z 24 drużyn podzielonych na sześć czterozespołowych grup. W poniższym tekście znajdziesz analizę oraz proponowane typy bukmacherskie na grupę F. Co można zagrać i na jakie zakłady zwrócić uwagę? Dowiesz się tego w niniejszym artykule. Życzę przyjemnej lektury.

Grupa F Mistrzostw Europy 2024

Ostatnią grupą drużyn, które rywalizować będą na nadchodzących mistrzostwach Europy rozgrywanych na niemieckich stadionach jest grupa F. W jej skład wchodzą zespoły Turcji, Gruzji, Portugalii oraz Czech. Na pierwszy rzut oka da się zauważyć dość wyraźnego faworyta oraz outsidera, a także dwa zespoły, które w założeniu powinny bić się o drugą pozycję. Dwoma pierwszymi zespołami są odpowiednio Portugalia oraz Gruzja, zaś o awans zapewne powalczą między sobą Czesi oraz Turcy.

Terminarz Grupy F na Euro 2024

W ramach zmagań w grupie F na Euro 2024 rozegranych zostanie sześć potyczek. Ich wykaz znajdziesz poniżej:

Signal Iduna Park (Dortmund)Turcja – Gruzjawtorek, 18.06.2024g. 18:00
Red Bull Arena (Lipsk)Portugalia – Czechywtorek, 18.06.2024g. 21:00
Volksparkstadion (Hamburg)Gruzja – Czechysobota, 22.06.2024g. 15:00
Signal Iduna Park (Dortmund)Turcja – Portugaliasobota, 22.06.2024g. 18:00
Veltins-Arena (Gelsenkirchen)Gruzja – Portugaliaśroda, 26.06.2024g. 21:00
Volksparkstadion (Hamburg)Czechy – Turcjaśroda, 26.06.2024g. 21:00

Analiza drużyn z Grupy F

Biorąc pod uwagę potencjał drużyn z grupy F oraz ich cele na ten turniej, podział sił jest dość jasny. Nie jest to zbyt wyrównana grupa, ponieważ mamy w niej mocno zarysowanego faworyta, czyli Portugalię oraz zespół, dla którego w teorii choćby punkt powinien być sukcesem, a więc Gruzję. W teorii każde inne rozstrzygnięcie niż takie właśnie obsadzenie miejsc pierwszego oraz czwartego będzie sporą niespodzianką. Zagadką pozostanie natomiast to, która z drużyn zajmie drugą pozycję, a walka o nią pomiędzy Czechami a Turcją powinna być bardzo ciekawa.

Typy i kursy na Grupę F

Zdaniem ekspertów oraz bukmacherów głównym faworytem w tej grupie będzie Portugalia i nie powinno to ulegać wątpliwości. Zespół ten jest bowiem w gronie najpoważniejszych kandydatów do końcowego zwycięstwa, dlatego musi wyjść z grupy z pierwszego miejsca, jeśli nie chce sobie utrudnić drogi do finału w kolejnych rundach. Kapitalnie przeszedł on przez eliminacje, więc jeśli na turnieju podtrzyma swoją dotychczasową dyspozycję, powinien bez problemu zająć pierwsze miejsce. Szukając typów na Euro 2024, dobrym wyborem może okazać się zakład na powyżej 6,5 punktu Portugalczyków. Biorąc pod uwagę to, że podczas eliminacji uzyskali oni komplet oczek, taki obrót zdarzeń jest bardzo prawdopodobny.

Portugalia powyżej 6,5 punktu w fazie grupowej
Kurs: 1,70
Zagraj!

Kolejnym interesującym zakładem na wyniki w tejże grupie jest też under punktów Turcji w linii 4,5 punktu, na który kurs w Superbet wynosi 1,57. Zespół turecki przy okazji Euro 2024 zmierzy się z próbą zmazania plamy po blamażu, jakiego dokonał przed trzema laty, nie tylko nie wychodząc z grupy, ale i nie zdobywając ani jednego punktu. Wówczas Turcy mieli spore nadzieje na awans do fazy pucharowej, ponieważ eliminacje poszły im bardzo dobrze. Tym razem sytuacja jest bardzo podobna, a ponieważ grupa dla tego zespołu znów jest dość wymagająca, bardzo możliwe, że uzyskają oni najwyżej cztery oczka.

Turcja poniżej 4,5 punktu w fazie grupowej
Kurs: 1,57
Zagraj!

Szanse drużyna z Grupy F na ME 2024

Jeśli chodzi o szanse drużyn z grupy F na sukces w Euro 2024, to największe dotyczą oczywiście ekipy portugalskiej. Jeśli któraś z drużyn z tej stawki miałaby zagrać choćby w finale, to największe prawdopodobieństwo w tym kontekście ma właśnie Portugalia. Miejsce w finałowej potyczce każdej pozostałej ekipy z grupy F byłoby ogromną sensacją i z miejsca uzyskałaby ona status tzw. czarnego konia. Poniżej znajdziesz kursy bukmacherskie na wygraną w Euro 2024 w przypadku drużyn z grupy F.

Kursy na zwycięstwo w Euro 2024:
STS
9,00
Portugalia
Zagraj!
STS
80,00
Turcja
Zagraj!
STS
150,00
Czechy
Zagraj!
STS
750,00
Gruzja
Zagraj!

Jeśli chodzi o typy na grupę F dotyczące ewentualnych dalszych rozstrzygnięć, warto wziąć pod lupę wspomnianą wyżej Portugalię. W STS znajdziesz jak choćby typy na to, na którym etapie znajdzie się dana drużyna, więc dobrym wyborem może okazać się obstawienie awansu Portugalczyków do półfinału. Ekipa Roberto Martineza jak na razie jest w kapitalnej formie, a jeśli uda jej się wygrać grupę i wyjść z pierwszego miejsca, w 1/8 finału wpadnie na ekipę z trzeciej pozycji z grupy A, B lub C, co może okazać się dla niej dość łatwą drogą do ćwierćfinału. Szanse na to, że Os Navegadores znajdą się ostatecznie w najlepszej czwórce, są więc warte obstawienia po proponowanym przez STS kursie 2,50.

Portugalia zagra w półfinale Euro 2024
Kurs: 2,50
Zagraj!

Turcja

Zespół turecki przy okazji występu w Euro 2024 zagra na tym turnieju po raz szósty w historii. Ekipa ta zadebiutowała w 1996 roku i od tego czasu opuściła tylko imprezy z 2004 i 2012 roku, a jej najlepszym wynikiem był półfinał osiągnięty w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku. W dwóch ostatnich edycjach zespół ten natomiast nie wychodził z grupy. Teraz nadzieje na sukces w kraju są spore, ponieważ ekipa prowadzona dziś przez Vincenzo Montellę wygrała swoją grupę eliminacyjną, zostawiając w tyle jak choćby drużyny Walii oraz Chorwacji i przy okazji pokazując bardzo wyważony i mądry futbol. Na ekipie tej ciąży jednak spora presja związana z blamażem sprzed trzech lat, kiedy to również ze sporymi nadziejami przystępowała do zmagań, a kompletnie zawiodła, więc jeśli mecz z Gruzją okaże się dla niej nieudany, dalsza droga do awansu może okazać się bardzo trudna.

Gruzja

Reprezentacja Gruzji jedyny debiutant w gronie 24 zespołów, które zagrają na tegorocznym Euro. Za takowych można by jeszcze uznać Serbów, z tym, że według UEFA oraz FIFA są oni spadkobiercami dorobku Jugosławii, więc oficjalnie Gruzini są przysłowiowym rodzynkiem w całej stawce. Kraj ten trafił na generację utalentowanych zawodników, do których zaliczyć należy przede wszystkim brylującego na boiskach Serie A Khvichę Kvaratskhelię, a także regularnie grających w Valencii Giorgiego Mamardashvilego oraz stanowiącego mocny punkt francuskiego Metz Georgesa Mikautadze. Warto pamiętać też, że przed rokiem kadra U-21 tego kraju doszła do ćwierćfinału mistrzostw Europy, więc widać jest w niej spory potencjał, który może zostać przełożony na dorosłą kadrę. Na papierze ekipa trenera Willy’ego Sagnola jest outsiderem i choćby jeden zdobyty punkt powinna potraktować jako sukces. Do Niemiec jedzie zatem bez większej presji.

Portugalia

Portugalczycy z kolei presję mają sporą, ponieważ w ich przypadku brak nie tyle awansu, co zajęcia pierwszego miejsca w grupie będzie uznany za ogromną porażkę. Dla kapitana zespołu mistrzów Europy 2016, czyli Cristiano Ronaldo nadchodzący turniej będzie prawdopodobnie ostatnią dużą imprezą, dlatego może ona stanowić zamknięcie pięknego rozdziału w historii tej drużyny. Warto jednak pamiętać, że trener Roberto Martinez ma do dyspozycji cały zastęp młodych i głodnych sukcesów zawodników, dlatego celem tej drużyny jest walka o czołowe lokaty, w tym także o Puchar Henry’ego Delauney’a. Przez kampanię eliminacyjną Portugalia przeszła piorunująco, pokonując wszystkich rywali i zgarniając komplet punktów, w dodatku czyniąc to jako jedyna z drużyn przystępujących do eliminacji. Godny podziwu jest także bilans bramkowy tej ekipy, który wyniósł aż 36-2. Nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec tej drużyny są takie duże i kibice w kraju liczą na odzyskanie mistrzostwa kontynentu.

Czechy

Czesi dzięki awansowi pojadą na swoje ósme z rzędu Euro. Od rozpadu Czechosłowacji na dwa oddzielne byty zespół ten nie opuścił jeszcze ani jednej edycji mistrzostw Europy, osiągając w międzyczasie finał w 1996 roku oraz półfinał w 2004. Przed trzema laty Czesi dobrnęli z kolei do ćwierćfinału, gdzie zostali pokonani przez Duńczyków. Oczekiwania wobec nadchodzącego Euro są jednak nieduże, ponieważ Czesi w eliminacjach nie pokazali się z najlepszej strony, ulegając Albanii i wyprzedzając Polskę głównie dzięki jej słabym występom. Docelowo zespół ten powinien jednak powalczyć o drugie miejsce w grupie z Turcją, ponieważ zdobycie choćby punktu z Portugalią będzie dla niego sporym osiągnięciem. Jest to jednak ekipa, której ogromnym atutem jest zgranie, ponieważ jej spora część wywodzi się z najlepszych zespołów krajowej ligi, które w ubiegłym sezonie klubowym dobrze radziły sobie w europejskich pucharach.

Grupa F typy Bukmacherskie

Obstawiając typy bukmacherskie na grupę F przy okazji nadchodzącego Euro, warto rozważyć jeszcze zagranie zakładu na powyżej 5,5 gola Portugalczyków w fazie grupowej. Jest to bowiem ekipa o ogromnej mocy w ofensywie, którą potwierdza aż 36 bramek w 10 meczach eliminacyjnych, więc bardzo możliwe, że będzie ona w stanie strzelić średnio dwa gole na mecz w fazie grupowej. W Superbet kurs na takie zdarzenie wynosi 1,65.

Portugalia powyżej 5,5 gola w fazie grupowej
Kurs: 1,65
Zagraj!

Jakie są inne ciekawe typy? Bardzo atrakcyjny kurs można znaleźć w przypadku zakładu na ostatnie miejsce Turcji. Historia tej reprezentacji sprzed trzech lat jest bardzo tożsama, dlatego istnieje szansa, że Gwiazdy Półksiężyca znów zanotują kiepski występ. Kurs w przypadku takiego typu wynosi aż 5,00, dlatego warto rozważyć obstawienie go na kuponie SOLO, ponieważ jest on bardzo wysoki i wydaje się wart podejmowanego ryzyka.

Turcja zajmie ostatnie miejsce w grupie F
Kurs: 5,00
Zagraj!

Zaloguj się aby dodawać komentarze