Grupa E Euro 2024: typy, kursy, szanse, zapowiedź

De Bruyne i Trossard po zdobyciu gola

Na papierze jedną z najbardziej wyrównanych grup wylosowanych na Euro 2024 jest piąta z nich, a zatem grupa E. W poniższym tekście znajdziecie wszystkie najbardziej istotne informacje na temat każdej z drużyn, przeczytacie o szansach i prognozach na awans do fazy pucharowej, oraz poznacie nasze typy na grupę E Euro 2024. Zapraszam zatem do sprawdzenia szczegółów!

Superbet kod promocyjny.

Grupa E Mistrzostw Europy 2024

Jak zdążyłem wspomnieć we wstępie, czysto teoretycznie rzecz ujmując, grupa E wygląda na jedną z najbardziej wyrównanych na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Niemczech! Mamy tu dość wyraźnego faworyta do zajęcia 1. miejsca i mam oczywiście na myśli reprezentację Belgii, jednak walka o 2. i 3. lokatę zapowiada się pasjonująco! O awans do fazy pucharowej powalczą bowiem Ukraina, Rumunia i Słowacja, a żadnej z tych drużyn nie należy odbierać szans na uplasowanie się za plecami Czerwonych Diabłów lub być może nawet na wyprzedzenie Kevina de Bruyne i spółki! Póki co, sprawdźmy jak wygląda terminarz grupy E na Euro 2024!

Terminarz Grupy E na Euro 2024

Alianz Arena Rumunia – Ukraina 17.06.2024, 15:00
Deutsche Bank Park Belgia – Słowacja 17.06.2024, 18:00
Merkur Spiel-Arena Słowacja – Ukraina 21.06.2024, 15:00
RheinEnergieStadion Belgia – Rumunia 22.06.2024, 21:00
Deutsche Bank Park Słowacja – Rumunia 26.06.2024, 18:00
MHP Arena Ukraina – Belgia 26.06.2024, 18:00
terminarz meczów grupy E

Analiza drużyn z Grupy E

Skoro znamy już terminarz gier w grupie E, to przejdźmy do analizy wszystkich drużyn. Nie ulega wątpliwości, że wielkimi faworytami do zwycięstwa w grupie E Euro 2024 są Belgowie. Chociaż wielu piłkarzy z tak zwanego złotego pokolenia belgijskiej piłki jest już po “trzydziestce”, a do głosu zaczynają dochodzić młodzi zawodnicy, to wciąż liderami kadry są postaci takie jak Courtis, de Bruyne, czy Lukaku. Belgia po bardzo nieudanym mundialu w Katarze zmieniła selekcjonera i obecnie pieczę nad drużyną sprawuje Dominico Tedesco. Włoch nieco odświeżył drużynę narodową Belgii i poprowadził zespół do zwycięstwa w grupie eliminacji, w której Czerwone Diabły nie przegrały żadnego spotkania i w większości przypadków, prezentowały się naprawdę dobrze! Fundamentalną kwestią może być atmosfera wewnątrz zespołu, bo w przypadku Belgów, nie raz bywały z nią spore problemy. Mimo wszystko jest to zdecydowany faworyt grupy E!

Nasi sąsiedzi ze wschodu trafili do szalenie trudnej grupy eliminacyjnej, w której przyszło im rywalizować z Włochami i Anglią. Ukraina ostatecznie zajęła w niej 3. miejsce, a awans na Euro wywalczyła w wyniku ścieżki barażowej, w której okazała się lepsza zarówno od Bośni i Hercegowiny, jak i Islandii. Nie brakuje głosów, że Ukraina może być jednym z czarnych koni całego Euro 2024, jednak podstawowym celem zespołu jest wyjście z grupy. W szeregach tej reprezentacji znajdziemy kilku piłkarzy europejskiego formatu na czele z Dovbykiem, Mudrykiem, Zinchenko, czy Luninem. Ukraina w ostatnich latach nie raz ucierała nosy faworytom i stawiała się teoretycznie mocniejszym przeciwnikom. Drużyny prowadzonej przez trenera Rebrova nie można zatem lekceważyć i odbierać nadziei na sukcesy podczas Euro 2024!

Kolejną ekipą, która zagra w grupie E na Euro 2024 jest Słowacja. Polskim kibicom może się ona kojarzyć z meczu na poprzednich mistrzostwach Starego Kontynentu, kiedy to przegraliśmy w stosunku 1:2. Obecnie Słowacy nie mają może w swoich szeregach wielkich gwiazd światowej piłki, lecz są ekipą bardzo dobrze zorganizowaną i waleczną. Podczas eliminacji do Euro 2024 nasi bohaterzy spisali się naprawdę pozytywnie i zajęli miejsce za Portugalią, z którą przegrali jedyne 2 spotkania podczas zmagań eliminacyjnych. Atutem Słowacji może być fakt, że pojadą oni na turniej bez większej presji. Oczywiście każdy marzy o wyjściu z grupy, jednak nasi sąsiedzi z południa nie są stawiani w roli faworytów. To może im tylko pomóc!

Na koniec analizy grupy E na Euro 2024 kilka słów o Rumunii. Na papierze jest to najsłabszy zespół ze stawki, lecz Rumuni podczas eliminacji do Mistrzostw Europy spisali się kapitalnie i nie przegrali meczu, wygrywając swoją grupę ze Szwajcarią, Izraelem, czy Kosowem! Ekipa prowadzona przez trenera Iordanescu dysponuje bardzo dobrze zorganizowaną defensywą i to przede wszystkim za jej sprawą osiągała w ostatnich miesiącach szalenie pozytywne rezultaty! Rumuni w ostatnich latach nie jeździli regularnie na wielkie turnieje i podobnie jak w przypadku Słowacji, nie będzie ciążyć na nich wielka presja. Reprezentacja ta może jednak pozytywnie zaskoczyć i urwać kilka punktów teoretycznie mocniejszym drużynom!

Typy i kursy na Grupę E

Jak wyglądają aktualne typy na Euro 2024 i jak rywalizację w niej postrzegają bukmacherzy? Oczywiście murowanymi faworytami do awansu są Belgowie, a brak Czerwonych Diabłów w najlepszej szesnastce turnieju byłby gigantyczną niespodzianką. Duże szanse na awans daje się również reprezentacji Ukrainy. Pod spodem aktualne kursy na awans do 1/8 finału z grupy E Euro 2024:

kursy na awans z grupy E

Betfan
1.03
Belgia wyjdzie z grupy E
1.55
Ukraina wyjdzie z grupy E
1.60
Rumunia wyjdzie z grupy E
2.00
Słowacja wyjdzie z grupy E
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Skoro znamy już aktualne kursy bukmacherskie na awans każdej z ekip, to wybierzmy sobie pierwsze typy na grupę E Euro 2024! W mojej opinii ostatnie miejsce może tu zająć reprezentacja Słowacji. Obok Rumunii dysponuje ona jednak najsłabszym zespołem, a podczas eliminacji wypadła nieco słabiej, aniżeli drużyna trenera Ioardanescu. Rumuni dysponują bardzo dobrze poukładaną defensywą i nawet Ukrainie, czy Belgii może być trudno o strzelenie jej gola. Z kolei Słowacy w ostatnich miesiącach tracili jednak wyraźnie więcej goli, a w ofensywie wielkich gwiazd nie mają. Jest to tylko moje zdanie, lecz sądzę, że nasi sąsiedzi z południa zajmą ostatnie miejsce w grupie E! Taki zakład można obstawić w Betfan po ciekawym kursie w wysokości 1.80!

Ostatnie miejsce w grupie E - Słowacja
Kurs: 1.80
Zagraj!

Szanse drużyn z Grupy E na ME 2024

Czy drużyny z Grupy E na Euro 2024 mogą zawojować coś więcej i powalczyć o najwyższe laury podczas tej imprezy? Wydaje się, że aktualny zespół Belgii jest nieco słabszy, aniżeli przed trzema, czy ośmioma laty. Obecnie reprezentacja ta przechodzi swego rodzaju przebudowę pokoleniową i nie jest stawiana w roli faworytów turnieju. Belgia w przypadku zwycięstwa w grupie, na etapie 1/8 finału może trafić na bardzo różnych rywali, ale będzie mierzyć się z 3. zespołem grupy A, B, C lub D. Później będzie już znacznie trudniej. 

Niektórzy obserwatorzy i eksperci w roli czarnego konia imprezy stawiają Ukrainę. Ta rzeczywiście poczyniła w ostatnich latach spory postęp i obecnie dysponuje bardzo zdolną i jakościową drużyną. Trudno jednak powiedzieć, czy nasi wschodni sąsiedzi byliby w stanie powalczyć z Francją, czy Holandią, bo jeśli zajmą miejsce za plecami Belgii, to już na etapie 1/8 finału zmierzą się najpewniej z którymś z tych rywali. Wydaje się więc, że raczej żaden z zespołów grupy E nie będzie miał większych szans na wywalczenie awansu do finału Euro 2024.

Belgia

Jak już pisałem wcześniej, Belgowie są zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa w grupie E Euro 2024. W drużynie Czerwonych Diabłów działo się w ostatnich miesiącach sporo i z reprezentacją pożegnało się kilku zasłużonych piłkarzy. Wciąż mamy tu jednak ciekawą mieszankę doświadczenia i jakości z młodością. Największe gwiazdy Belgów mają być w najlepszej formie na Euro, a liderem zespołu jest oczywiście Kevin de Bruyne, który notuje imponujące wyniki wiosną tego roku! Belgowie w eliminacjach do Euro 2024 spisali się bardzo dobrze i nie przegrali spotkania. W przypadku zwycięstwa w grupie, zmierzą się oni z 3. drużyną z grupy A, B, C lub D. Wydaje się zatem, że ćwierćfinał to cel minimum faworytów grupy E.

Ukraina

Ukraińcy jadą na Euro 2024 z celem wyjścia z grupy. Jest on bardzo realny i sporym zaskoczeniem byłby brak naszych wschodnich sąsiadów w najlepszej szesnastce imprezy. Ukraińcy z wieloma klasowymi piłkarzami w składzie najpewniej powalczą o 2. miejsce w grupie, chociaż nie można im całkowicie odbierać szans na wyprzedzenie Belgii. Wszak Zinchenko i spółka podczas eliminacji do Euro potrafili postawić się Włochom, czy Anglikom i zdobyli tyle samo punktów co wspomniana Italia! Na niekorzyść Ukrainy gra drabinka fazy play-off, ponieważ ewentualny awans z 2. miejsca najpewniej oznaczać będzie rywalizację z Francją lub Holandią!

Rumunia

Rumuni to jedna z największych rewelacji eliminacji do Mistrzostw Europy 2024, o czym zdążyłem już z resztą słówkiem wspomnieć. Nasi bohaterzy nie przegrali żadnego spotkania, wyprzedzając ostatecznie faworyzowaną Szwajcarię. Rumunia nie ma w swoich szeregach wielkich gwiazd, jednak jest drużyną szalenie charakterną i waleczną. Najpewniej powalczy ona o awans z 2. lub 3. miejsca w grupie. Podobnie jak w przypadku Ukrainy, ewentualna promocja z 2. lokaty równać się będzie szalenie trudnemu wyzwaniu na etapie 1/8 finału Euro 2024.

Słowacja

Słowacji daje się najmniejsze szanse na wyjście z grupy i sam wyżej proponowałem typy na grupę E w kontekście ostatniego miejsca tej reprezentacji. Słowacy już w pierwszej kolejce rywalizować będą z Belgami, a ewentualna wysoka klęska może zespołowi nieco podciąć skrzydła. Zespół ten zagrał na ostatnim Euro i ma pewne doświadczenie z imprezy sprzed 3 lat. Jeżeli Słowacy powalczą o 3. miejsce i wejdą do fazy pucharowej z takiej pozycji, to już na etapie 1/8 finału zagrają ze zwycięzcą grupy B lub C, czyli potencjalnie z Włochami, Hiszpanią, czy Anglią. Nie muszę chyba mówić, że o pokonanie rywala takiego kalibru będzie Słowacji potwornie trudno.

Grupa E typy bukmacherskie

Przejdźmy do ostatnich typów na grupę E Euro 2024. W mojej opinii warto obstawić tu dwa zespoły, które zajmą 2 pierwsze miejsca i awansują bezpośrednio do fazy pucharowej. I mój wybór padł tu na drużyny Belgii i Ukrainy. Czerwone Diabły po bardzo nieudanym mundialu mają nowego trenera i przebudowały swoją kadrę, a wyniki osiągane podczas eliminacji mogą napawać optymizmem. Najważniejsi piłkarze Belgii są w bardzo wysokiej formie i uważam, że faworyci nie będą mieli problemów z wyjściem z grupy. 

Ukraina w ostatnich latach poczyniła gigantyczne postępy i chociażby na ostatnim Euro wypadła znakomicie. Teraz zespół pracuje już z innym trenerem, jednak sama jakość zespołu poszybowała w górę i obecnie Ukraińcy w każdej formacji mają piłkarzy klasy europejskiej! Nasi sąsiedzi ze wschodu podczas eliminacji remisowali z Włochami, czy Anglią, a w barażach zdali doskonale egzamin dojrzałości i pokonali słabsze zespoły Bośni i Hercegowiny, oraz Islandii. Moje typy bukmacherskie na grupę E dotyczą zatem bezpośredniego awansu reprezentacji Belgii i Ukrainy z dwóch pierwszym miejsc!

kolejność w grupie E - 1. Belgia, 2. Ukraina
Kurs: 3.25
Zagraj!

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze