Grupa A Euro 2024: typy, kursy, szanse, zapowiedź

Podobnie jak na dwóch poprzednich imprezach Euro, tak i tym razem rozlosowano łącznie 6 grup, a w każdej znalazły się po 4 drużyny. Bardzo ciekawie wygląda pierwsza z nich, a zatem grupa A. Jeżeli szukacie analizy i zapowiedzi zmagań w tej grupie, oraz chcecie poznać najlepsze kursy i typy na grupę A podczas turnieju Euro 2024, to bardzo dobrze trafiliście! W poniższym artykule znajdziecie wszystko na temat rywalizacji we wspomnianej grupie!

Superbet kod promocyjny.

Grupa A Mistrzostw Europy 2024

Jak to zawsze w przypadku wielkich turniejów reprezentacyjnych bywa, tak i tym razem w pierwszej grupie znalazła się drużyna gospodarzy imprezy! Niemcy będą faworytem zmagań w grupie A, jednak o awans z pierwszej pozycji wbrew pozorom wcale nie musi być im łatwo. Podczas fazy grupowej nasi zachodni sąsiedzi zmierzyć się będą musieli z reprezentacjami Szwajcarii, Szkocji i Węgier. Już na pierwszy rzut oka stawka wydaje się zatem bardzo wyrównana i absolutnie każda z drużyn ma swoje argumenty, by myśleć o awansie do fazy pucharowej – tym bardziej, że przecież zagrają w niej aż 4 drużyny, które w grupach zajmą 3. lokaty! Jak wygląda terminarz zmagań w grupie A? 

Terminarz Grupy A na Euro 2024

Alianz Arena Niemcy – Szkocja 14.06.2024, 21:00
RheinEnergieStadion  Węgry – Szwajcaria 15.06.2024, 15:00
MHP Arena  Niemcy – Węgry 19.06.2024, 18:00
RheinEnergieStadion  Szkocja – Szwajcaria 19.06.2024, 21:00
MHP Arena  Szkocja – Węgry 23.06.2024, 21:00
Deutsche Bank Park  Szwajcaria – Niemcy 23.06.2024, 21:00
terminarz meczów grupy A

Analiza drużyn z Grupy A

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że na papierze najmocniejszą drużyną grupy A są gospodarze turnieju, a jednocześnie jedni z głównych faworytów całej imprezy! Reprezentacja Niemiec na dystansie ostatnich miesięcy miała swoje problemy i nie spisywała się na miarę oczekiwań, jednak w dalszym ciągu jest to jeden z najmocniejszych zespołów reprezentacyjnych w Europie i na świecie! Bukmacherzy zgodnie przewidują, że nasi zachodni sąsiedzi powinni zająć 1. miejsce na koniec zmagań w grupie A! Jak wyglądają aktualne typy i kursy na Euro 2024?

kursy na zwycięstwo w grupie A

Betfan
1.40
zwycięzca grupy A - Niemcy
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
1.40
zwycięzca grupy A - Niemcy
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Superbet
1.37
zwycięzca grupy A - Niemcy
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Szwajcaria w ostatnich latach regularnie jeździła na największe reprezentacyjne turnieje i również wyrobiła sobie solidną markę. Zespół ten na ostatnim mundialu w Katarze potrafił grać efektownie i ciekawie i wyszedł z grupy, zdobywając tyle samo punktów co Brazylia! Podczas eliminacji do Euro 2024 Szwajcarzy nie spisywali się jednak najlepiej i w stosunkowo kiepskiej grupie zajęli dopiero 2. pozycję za plecami Rumunii. Czy Szwajcarzy w grupie A Euro 2024 będą w stanie sprostać oczekiwaniom i awansować do kolejnej fazy turnieju?

Nie bez szans jest również Szkocja. Wyspiarze przez długi czas byli rewelacją eliminacji do Euro 2024 i zanosiło się nawet na to, że mogą powalczyć z Hiszpanią o końcowe zwycięstwo w grupie! Drużyna prowadzona przez Steve’a Clarke’a grała ciekawą i dość nowoczesną piłkę, zachowując przy tym swoje tradycje, a więc intensywność i nieustępliwość. Finalnie Szkoci zajęli w eliminacjach 2. miejsce za plecami Hiszpanów, a ostatnie miesiące w ich wykonaniu były już wyraźnie słabsze. Mimo wszystko drużynie Andy Robertsona absolutnie nie należy odbierać szans na awans do fazy pucharowej!

Ostatnią reprezentacją grupy A na Euro 2024 są Węgry. Drużyna ta w ostatnich latach regularnie sprawiała wielkie niespodzianki i wielokrotnie grała z najlepszymi ekipami na kontynencie jak równy z równym! Dość powiedzieć, że w 2022 roku reprezentacja Węgier zdobyła w Lidze Narodów 10 punktów, wyprzedzając zarówno Niemcy, jak i Anglię! Dominic Szoboszlai i jego koledzy w eliminacjach do Euro 2024 zajęli 1. miejsce nie przegrywając żadnego spotkania, a na Mistrzostwach Europy w Niemczech postarają się o kolejną niespodziankę i awans do fazy pucharowej! Jakie typy na grupę A Euro 2024 warto zagrać? Przejdźmy do najciekawszych propozycji!

Typy i kursy na Grupę A

Wspomniałem już, że faworytami grupy A na Euro 2024 są gospodarze imprezy, a zatem Niemcy. Bukmacherzy w zasadzie nie zakładają scenariusza, w którym naszym zachodnim sąsiadom nie udałoby się awansować do fazy pucharowej! Szanse trzech pozostałych ekip rozkładają się natomiast bardzo podobnie, a kursy na grupę A w kontekście awansu są niezwykle wyrównane. Znajdziecie je pod spodem:

kursy na awans z grupy A

Superbet
1.02
Niemcy wyjdą z grupy A
1.52
Szwajcaria wyjdzie z grupy A
1.65
Węgry wyjdą z grupy A
1.75
Szkocja wyjdzie z grupy A
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Jakie zatem typy na grupę A warto obstawić? Moim zdaniem realne szanse na bezpośredni awans, a zatem zajęcie pozycji 1-2 mają Węgry! Jak już słowem wspomniałem, ekipa ta w ostatnich latach bardzo regularnie mierzyła się z topowymi drużynami ze Starego Kontynentu i potrafiła wygrywać na wyjazdach 4:0 z Anglią, czy 1:0 z Niemcami! Zespół jest od 2018 roku prowadzony przez włoskiego szkoleniowca – Marco Rossiego. Przez blisko 6 lat drużyna została zbudowana od podstaw i potrafi znakomicie bronić, oraz grać defensywny, ale szalenie skuteczny i efektywny futbol. Węgrzy podczas Euro 2020 zagrali w grupie śmierci z Niemcami, Francją i Portugalią. W tych trzech starciach uzyskali oni 2 punkty i zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Tym razem grupa będzie znacznie łatwiejsza, a sam zespół poczynił wyraźne postępy. Moim zdaniem Węgry mają realną szansę na bezpośredni awans z 1. lub 2. miejsca, a takie typy na grupę A wiążą się z naprawdę ciekawymi kursami! W STS podobny zakład zagracie po kursie 2.75!

Węgry zajmą miejsce 1-2
Kurs: 2.75
Zagraj!

Szanse drużyn z Grupy A na ME 2024

Jeżeli patrzeć nie tylko na szanse w grupie A, ale na całym turnieju, to w zasadzie w gronie faworytów imprezy wymienia się tylko Niemcy. Mimo niedawnych problemów i kryzysu, wciąż należą oni do najmocniejszych kadrowo zespołów na Starym Kontynencie, a zmiana szkoleniowca w ubiegłym roku póki co wydaje się trafną decyzją. Julian Nagelsmann jest opiekunem szalenie nowoczesnym i skoncentrowanym na pracy, a jego podopieczni chociażby podczas marcowych sparingów wyglądali na murawie o niebo lepiej i potrafili pokonać Holandię, oraz Francję! Bez większych szans na awans chociażby po półfinałów Euro 2024 pozostają natomiast Węgrzy, Szwajcarzy i Szkoci. O każdej z tych reprezentacji powiedzmy sobie parę słów więcej!

Niemcy

Jak już wspomniałem, reprezentacja Niemiec jest zdecydowanym faworytem grupy A, jak i jednym z głównych pretendentów do sięgnięcia po medale na Euro 2024. Jeżeli gospodarze turnieju zgodnie z oczekiwaniami wygraliby grupę A, to na etapie 1/8 finału zmierzyliby się z 2. drużyną z grupy C. W praktyce może okazać się, że rywalem Niemców byłby zespół Danii lub Serbii. Dalsze dywagacje odnośnie kolejnych przeciwników w fazie pucharowej raczej nie mają sensu. Jest jednak pewnym, że Niemcy po zmianie selekcjonera wyglądają znacznie lepiej, a fakt rozgrywania imprezy przed własną publicznością powinien być sporym handicapem na ich korzyść!

Szwajcaria

Reprezentacja Szwajcarii w poprzednich latach regularnie jeździła na największe imprezy piłkarskie i wielokrotnie wychodziła z grup, prezentując przy tym niezłą piłkę! W eliminacjach do Euro 2024 zespół ten prezentował się jednak bardzo przeciętnie i zremisował dokładnie połowę spotkań w relatywnie kiepskiej grupie, tracąc punkty chociażby z Kosowem, czy Białorusią. Za tą drużyną stoi zgranie i doświadczenie, jednak o wygranie grupy A będzie bardzo trudno. Ewentualny awans z 2. pozycji oznaczać będzie rywalizację z 2. drużyną z grupy B. Potencjalnie może być to zatem mecz z Włochami, Hiszpanią, czy Chorwacją. W konfrontacji z żadnym z tych przeciwników Szwajcaria nie byłaby faworytem!

Węgry

Jak pisałem wyżej, osobiście mocno liczę na reprezentację Węgier i w mojej opinii, to właśnie ona zajmie pozycję za plecami Niemców! Piekielnie dobrze zorganizowana i potrafiąca postawić się zdecydowanie mocniejszym rywalom drużyna powinna rywalizować ze Szwajcarią i Szkocją o 2. miejsce w grupie. Podobnie jak w przypadku Szwajcarii, nie byłaby ona jednak faworytem w starciu 1/8 finału Euro 2024, gdzie prawdopodobnie przyszłoby się mierzyć z piłkarską potęgą w osobie Włoch, Hiszpanii, czy Chorwacji. Mimo to Węgrzy nie raz udowodnili, że nie można ich lekceważyć w starciu z żadnym przeciwnikiem!

Szkocja

Zdaniem bukmacherów reprezentacja Szkocji ma najmniejsze szanse na awans do fazy pucharowej. Wyspiarze przez pierwsze spotkania eliminacji do Euro 2024 pokazywali się ze znakomitej strony i liczyli się w grze o 1. pozycję w grupie z Hiszpanią i Norwegią! Ostatecznie jednak forma drużyny Steve’a Clarke’a na finiszu zmagań wyraźnie spadła i także w niedawnych sparingach Szkocja wyglądała słabo. Moim zdaniem drużyna ta powalczy o 3. miejsce i ewentualny awans do fazy pucharowej właśnie z tej pozycji. Jeżeli jednak chodzi o potencjalnych rywali w 1/8 finału, to 3. drużyna z grupy A zmierzy się ze zwycięzcą grupy B, E lub F. Teoretycznie mogą być to zatem przeciwnicy pokroju Hiszpanii, Belgii, czy Portugalii.

Grupa A typy bukmacherskie

Jakie inne typy bukmacherskie na grupę A Euro 2024 warto obstawić? Ciekawy zakład znalazłem u bukmachera Betfan, a dotyczy on reprezentacji, która zajmie ostatnie miejsce w grupie. I moim zdaniem będzie to Szkocja, która na dystansie ostatnich zgrupowań i spotkań prezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Drużyna z Wysp Brytyjskich na moment pisania tego artykułu pozostaje bez zwycięstwa od 7 spotkań, a w marcu 2024 roku przegrywała towarzysko z Irlandią Północną 0:1, a także z Holandią aż 0:4. Szkoci pod względem kadrowym są też chyba najsłabszym zespołem z grupy A. Masa zawodników gra w Championship, a tylko część występuje regularnie w Premier League. Moim zdaniem drużyna Szkocji w pierwszym starciu imprezy może przegrać wysoko z Niemcami, co może negatywnie podziałać na morale zespołu. Uważam zatem, że typy na grupę A w kontekście ostatniego miejsca Szkocji mogą być ciekawym wyborem!

ostatnie miejsce w grupie A - Szkocja
Kurs: 2.10
Zagraj!

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze