Graj Legalnie: specjalna akcja bukmacherów-sponsorów Ekstraklasy

Piłkarze Lecha

STS oraz Fortuna zorganizowały wspólną akcję, mającą na celu przeciwdziałanie nielegalnym zakładom bukmacherskim. W jej myśl na koszulkach oraz bannerach reklamowych podczas meczów Ekstraklasy miejsce logotypów tych bukmacherów pojawi się napis „Graj Legalnie”.

Bukmacherzy łączą siły: STS i Fortuna we wspólnej akcji promocyjnej

Przy okazji nadchodzącego weekendu w Ekstraklasie będziemy świadkami specjalnej akcji zorganizowanej przez STS oraz Fortunę, która nosi tytuł „Graj Legalnie”. Odbędzie się ona przy okazji meczów 32. kolejki Ekstraklasy (12-15.05.2023) i będzie polegała na zastąpieniu logotypów wspomnianych bukmacherów hasłem „Graj Legalnie”. Emblematy znikną zarówno z koszulek piłkarzy, jak i z bannerów LED wokół boiska. Dodatkowo piłkarze klubów, których sponsorami są STS oraz Fortuna (Lech Poznań, Legia Warszawa i Miedź Legnica) wybiegną na przedmeczową rozgrzewkę w specjalnych koszulkach.

Celem takiego ruchu jest zwrócenie uwagi na problem tzw. szarej strefy, która dotyczy zakładów bukmacherskich. Wraz z rozwojem legalnych zakładów bukmacherskich rośnie również zainteresowanie nielegalnymi zakładami bukmacherskimi oraz kasynami internetowymi. Organizatorzy akcji pragną w ten sposób zwrócić uwagę, że ruch na czarnym rynku jest szkodliwy nie tylko dla nich, czyli legalnych podmiotów, ale również dla Skarbu Państwa. Warto bowiem przypomnieć, że w Polsce zakłady bukmacherskie są opodatkowane stawką 12% od wkładu, co jest jednym z wyższych wskaźników w skali Europy i zdaniem przedstawicieli STS oraz Fortuny stanowi spory czynnik, przez który gracze decydują się na grę w sposób nielegalny.

STS oraz Fortuna chcą w ten sposób zaakcentować potrzebę zmian prawnych, których celem będzie zmniejszenie ruchu w szarej strefie nie tylko poprzez ściganie praktyk nielegalnej gry, ale również zapobieganie jej. Oba podmioty liczą na to, że uda się w ten sposób zwrócić uwagę rządzących na dotykający obie strony problem, by wypracować nowe rozwiązania prawne, zapobiegające rozwojowi nielegalnej gry w Polsce.

sts zbr

Obrazek w tle: fot. Pawel Jaskolka / PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze