Gdzie zagra Eden Hazard w sezonie 2023/2024? Transfer Hazarda

Eden Hazard na ławce rezerwowych

Gdybyśmy mieli wskazać piłkarza, który na przestrzeni 5 ostatnich lat zanotował największy regres pod względem sportowym, to zdecydowanie można byłoby postawić na Edena Hazarda. Nawet najbardziej cierpliwi kibice Los Blancos nie mają już chyba ochoty czekać na dobrą dyspozycję Belga, który na Bernabeu nie pokazał ani cząstki siebie z pobytu w Anglii. Czy Belg zostanie na kolejny sezon w Madrycie? A może zostanie bohaterem transferowej sagi w najbliższym okienku? Zapraszam do lektury.

betfan bonus 200%

Gdzie będzie grał Hazard w nowym sezonie?

Lionel Messi, mając 33 lata na karku, stawał się bohaterem hitowego transferu do PSG, natomiast Robert Lewandowski w będąc w tym samym wieku zamieniał Monachium na Barcelonę. W przypadku będącego w wieku 32 lat Edena Hazarda możemy mówić o niewiarygodnym regresie i już chyba tylko zmianie klubu na zdecydowanie gorszy lub egzotyczny. Real Madryt chce za wszelką cenę pozbyć się Belga z listy płac, bo przecież w Madrycie zarabia on krocie, a na przestrzeni czterech lat spędzonych w stolicy Hiszpanii wystąpił on zaledwie 76 razy i zdobył dla Królewskich 7 bramek. Ostatni sezon to już totalna degrengolada Hazarda, który przecież nie tak dawno wybierany był MVP sezonu w Premier League. Wydaje się, że najlepszym wyjściem dla klubu, jak i piłkarza, będzie jego transfer i zmiana otoczenia. Jakie opcje bierze pod uwagę Betfan, o którym warto poczytać opinie? Sprawdźmy dostępne zakłady i kursy!

Czy Eden Hazard zostanie w Realu Madryt?

Taki scenariusz jest już chyba całkowicie wykluczony i 32-letni Belg nie podąży śladami Garetha Bale’a, który pod koniec swojej przygody w Madrycie również spędzał zdecydowaną większość czasu na ławce rezerwowych, a na jego konto wpływały w tym czasie wielkie pieniądze. Na warunkach umowy z Królewskimi, Hazard zarabia 21.6 milionów euro rocznie, a więc dwa razy więcej, aniżeli inkasował w Chelsea. Jest to kwota niezwykle wysoka, nawet jak na standardy płacowe Królewskich, a sam zawodnik miał podobno stwierdzić, że nie zamierza odchodzić z Realu do końca kontraktu – właśnie ze względu na jego warunki. Niemniej jednak ostatnie doniesienia prasowe to informacje mówiące o tym, jakoby klub dogadał się z piłkarzem na sprzedaż, a ten ma zaakceptować ofertę przenosin do innego zespołu już tego lata. Obecnie kurs na pozostanie Belga w Madrycie to 10.00.

E. Hazard pozostanie w Realu Madryt
Kurs: 10.00
Zagraj!

Czy Eden Hazard przejdzie do klubu z Arabii Saudyjskiej?

Okienko transferowe oficjalnie się nie rozpoczęło, a my już możemy przeczytać o kolejnych gwiazdach piłki, które zamieniają poważne granie na poważne pieniądze oferowane przez arabskie kluby. W poprzednich dniach na przenosiny do tamtejszych klubów zdecydowali się między innymi Karim Benzema, Kalidou Koulibaly, czy Ruben Neves. Arabskie kluby mają coraz większe zakusy na gwiazdy europejskiej piłki i sukcesywnie pozyskują kolejnych, światowej klasy piłkarzy. Niewykluczone więc, że w przypadku odpowiedniej oferty, również Eden Hazard skusi się na taki transfer. Mówiąc szczerze, Belg nie przejawia już żadnych ambicji sportowych i wydaje się, że piłkarska emerytura w bardzo kiepskiej lidze arabskiej byłaby dla niego kuszącym kierunkiem. O ofertach z Arabii Saudyjskiej pisały niedawno chociażby dobrze zorientowane w tematyce Realu Madryt Mundo Deportivo, czy angielski The Mirror. Według bukmachera Betfan, u którego wykorzystać możecie nasz kod promocyjny, taki scenariusz jest prawdopodobny, a kurs na powyższe zdarzenie wynosi obecnie 2.75.

E. Hazard przejdzie do klubu z Arabii Saudyjskiej
Kurs: 2.75
Zagraj!

Czy Eden Hazard przejdzie do klubu z MLS?

Wspomniałem już przed momentem o sportowych ambicjach Hazarda, a w zasadzie ich braku. Innym, realnym kierunkiem, z którego Belg mógłby skorzystać jest przeprowadzka za ocean, a więc do Stanów Zjednoczonych i MLS. Jak wiemy, jest to liga, w której byłe gwiazdy klubów europejskich spędzają ostatnie lata kariery i podobnie może wydarzyć się z byłym zawodnikiem Chelsea. Wszak tam również mógłby liczyć na niezłe pieniądze, a życie w Stanach Zjednoczonych na pewno jest bardziej atrakcyjne, aniżeli te w Arabii Saudyjskiej. Na grę w MLS skusił się przecież niedawno Lionel Messi, a wcześniej wielu innych piłkarzy rozpoznawalnych i uznanych w Europie. Nie tak dawno Arancha Rodriguez pisał, że Hazard otrzymał ofertę transferu od Vancouver Whitecaps, a więc solidnej ekipy z MLS. Zainteresowanych usługami skrzydłowego ma być jeszcze kilka innych zespołów zza oceanu, a kurs na przenosiny Hazarda do dowolnego zespołu z MLS to obecnie 4.00.

E. Hazard przejdzie do klubu z MLS
Kurs: 4.00
Zagraj!

Czy Eden Hazard przejdzie do Fenerbahce?

Gdzie jeszcze można pograć w piłkę na nieco niższym poziomie i zarobić dobre pieniądze? Oczywiście w Turcji i takiego kierunku również nie można wykluczyć! Fenerbahce ma być zainteresowane Edenem Hazardem, który w słabszej lidze miałby wrócić do odpowiedniej formie i zagwarantować uznanej w kraju ekipie bramki i asysty. Problem w tym, że Fenerbahce nie tak dawno spróbowało podobnej strategii z Mesutem Oezilem i wszyscy dobrze wiemy, jak się to skończyło. Niemiec był w bliźniaczo podobnej sytuacji do Hazarda i po przenosinach do Turcji zanotował kilka pojedynczych występów, jednak głównie skupiał się na sprawach i biznesach, co irytowało tamtejszych kibiców. Jeżeli uważacie tureckie media za wiarygodne, to spokojnie możecie postawić na przenosiny Hazarda do Fenerbahce po ciekawym kursie 6.00!

E. Hazard przejdzie do Fenerbahce
Kurs: 6.00
Zagraj!

Szanse na transfer Edena Hazarda

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że dni Hazarda w Madrycie są policzone. Belg zaliczył niepowtarzalny zjazd na przestrzeni kilku poprzednich sezonów i obecnie, w wieku zaledwie 32 lat wart jest on zaledwie 5 milionów euro, co dobitnie świadczy o wspomnianym regresie. Nie tak dawno słychać było nawet o możliwości zakończenia kariery przez skrzydłowego, lecz wydaje się, że może on skusić się na lukratywną ofertę z egzotycznego klubu i pokopać jeszcze kilka lat na niższym poziomie. Osobiście uważam, że Hazard najpewniej trafi do Arabii Saudyjskiej, gdyż tam zarobi największe pieniądze, a szejkowie sprowadzą do siebie kolejną gwiazdę z Europy, co ostatnio stało się przecież ich trendem i zwyczajem. Na koniec zaproszę do sprawdzenia naszych typów dnia i oczywiście do stałego monitorowania sytuacji byłej gwiazdy Premier League!

fot. Pressfocus

FAQ

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze