Gdzie oglądać skoki narciarskie? Skoki narciarskie – transmisja w TV i Internecie na żywo

Kamil stoch przed sezonem Pucharu Świata 2021/22

Od sezonu 2021/2022 nastąpiła znacząca zmiana w prawach telewizyjnych do skoków narciarskich. Fani tego sportu w Polsce przywykli, że wszystkie konkursy Pucharu Świata można było oglądać na antenach TVP. Od teraz jest to niemożliwe, bo skoki narciarskie w TV będą prezentowane przez stację TVN. To nowy nadawca tej dyscypliny sportowej, który przez najbliższe lata będzie towarzyszył zawodom w skokach narciarskich. Gdzie oglądać skoki narciarskie “na żywo”? Do dyspozycji będą przekazy tradycyjne TV oraz transmisje online.

Gdzie obejrzeć skoki narciarskie na żywo?

Tak naprawdę przez ostatnie dwie dekady nikt nie musiał zadawać tego pytania, bo wiadomo było, że transmisje live obsługuje Telewizja Polska. Kibice skoków przywykli do komentarza Krzysztofa Miklasa, a później Włodzimierza Szaranowicza, Sebastiana Szczęsnego i Przemysława Babiarza. Za pośrednictwem TVP były transmitowane na żywo wszystkie konkursy Pucharu Świata, a także Turniej Czterech Skoczni, Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym czy MŚ w lotach. W sezonie 2021/2022 tego rodzaju imprezy w TVP będą niedostępne. Gdzie zatem oglądać Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/22?

W październiku grupa Discovery przedłużyła licencję na transmitowanie skoków narciarskich i pozostałych wydarzeń ze sportów zimowych m.in. biathlon i biegi narciarskie. Co więcej, firma Discovery zdecydowała, że nie udzieli sublicencji dla TVP na transmisje skoków narciarskich. To oznacza, że TVP ostatecznie traci możliwość relacjonowania zawodów Pucharu Świata w skokach. Publice TVP 1 i TVP Sport pozostaną dwa weekendy ze skokami w Polsce: w Zakopanem i Wiśle. Wówczas przekaż telewizyjny jest udziałem TVP, dlatego będzie mogła ona transmitować te wydarzenia. W tym miejscu sprawdzisz harmonogram skoków narciarskich w sezonie 2021/22.


Zastanawiasz się nad tym, gdzie oglądać skoki narciarskie? Oto lista kanałów, na których obejrzysz skoki narciarskie w sezonie 2021/2022:

  • TVN
  • Eurosport 1
  • Player online

Online skoki narciarskie na żywo

Nie wszyscy fani skoków narciarskich korzystają z klasycznych odbiorników telewizyjnych. W dobie internetu popularną opcją oglądania wydarzeń sportowych stały się transmisje online – to widać m.in. po ofertach bukmacherów, którzy relacjonują mecze piłki nożnej i hokeja na lodzie. Czy skoki narciarskie również obejrzysz online? Jak najbardziej jest to możliwe, ponieważ kanał Eurosportu dostępny jest na platformie Player, którego właścicielem jest grupa Discovery. To aplikacja na Smart TV i telefon, która umożliwia oglądanie telewizyjnych produkcji za pośrednictwem internetu.

Jak obejrzeć skoki narciarskie online? Wystarczy założyć konto w aplikacji Player, a następnie wykupić sezonową subskrypcję. To dostęp do pełnej oferty Eurosportu przez cały sezon zimowy w skokach narciarskich. Pozyskując tego rodzaju abonament możesz oglądać wszystkie konkursy w skokach, a także śledzić “na żywo” kwalifikacje i treningi, które w TV nie są transmitowane.

Ile trzeba zapłacić za transmisję online skoków? Gdzie oglądać skoki narciarskie online? Zimowy pakiet został podzielony na transmisje z reklamami i bez reklam – oto szczegóły oferty:

  • Eurosport (z reklamami) – cena 49 zł,
  • Eurosport (bez reklam) – cena 79 zł.

W obu przypadkach zyskuje się dostęp do transmisji sportów zimowych, w tym skoków narciarskich do 31 marca 2022 roku.

Skoki narciarskie transmisja TV na żywo dziś

Ambasadorem skoków narciarskich na nowej platformie, czyli TVN został Dawid Kubacki m.in. triumfator Turnieju Czterech Skoczni oraz indywidualny Mistrz Świata. Dla TVN to pierwsza taka okazja, żeby transmitować skoki. Dla wszystkich kibiców najważniejsza informacja jest taka, że transmisje live będą dostępne w otwartym kanale TVN. To stacja, którą uruchomisz m.in. za pośrednictwem naziemnej TV bez dodatkowych opłat.

Gdzie oglądać skoki w sezonie 2021/22

Fot. PressFocus

W grupie Discovery znajdują się też kanały Eurosportu – to kolejny przykład opcji, dzięki której możesz śledzić na żywo zmagania wszystkich skoczków. Eurosport ma spore doświadczenie w relacjonowaniu skoków, bo już w poprzednich latach obok TVP transmitował konkursy Pucharu Świata. W tym przypadku za dostęp do Eurosportu trzeba dodatkowo zapłacić, bo to program występujący w telewizjach kablowych i satelitarnych.

TVN zapowiada szereg dedykowanych programów na temat skoków narciarskich, które będą również relacjonowane w TTV. Transmisje “na żywo” będzie można śledzić tylko za pośrednictwem TVN i Eurosport 1.

Gdzie oglądać kwalifikacje skoków narciarskich?

Kwalifikacje do skoków narciarskich to preludium tego, co będzie działo się podczas samego konkursu. Dla zawodników spoza pierwszej “15” Pucharu Świata to istotny element zawodów, ponieważ decyduje on o tym, czy wezmą udział w głównych zawodach.

Fani skoków, a także ci gracze, którzy typują skoki narciarskie zwracają baczną uwagę na kwalifikacje. To start, który odbywa się dzień przed głównymi zawodami. Gdzie oglądać skoki narciarskie oraz kwalifikacje? Kwalifikacje do indywidualnych konkursów Pucharu Świata w skokach można oglądać w:

  • Eurosporcie 1
  • Playerze online

Skoki narciarskie już nie w TVP

Dla wielu kibiców była ta spora niespodzianka, że sztandarowy element zimowej ramówki TVP znika z anteny. W internecie pojawiło się mnóstwo teorii oraz zarzutów w stronę TVP. To w końcu stacja, która relacjonowała najważniejsze triumfy Adama Małysza czy Kamila Stocha. Kiedy decyzja o tym, że TVP traci skoki narciarskie została ogłoszona jeszcze nie znaliśmy jej szczegółów. Dziś wiemy znacznie więcej. Co jest powodem takiego stanu rzeczy? To że wygasła sublicencja dla TVP, która została pozyskana od głównego dystrybutora, czyli koncernu medialnego Discovery. Firma na kolejne sezony do 2026 roku uzyskała licencję, ale ostatecznie nie doszła do porozumienia z TVP. W takiej sytuacji skoki narciarskie pojawią się tylko na kanałach koncernu Discovery.

Dlaczego skoki narciarskie w TVN?

W przeciwieństwie do Eurosportu, TVN jest otwartym kanałem, do którego jest znacznie łatwiejszy dostęp. Tak naprawdę wielu kibiców ma do niego dostęp w swoim TV, więc wystarczy przełączyć z TVP na TVN, żeby oglądać swoją ulubioną dyscyplinę sportu. Takie osoby nie muszą starać się o dodatkowy abonament czy sprzęt, żeby móc odbierać przekaz stacji TVN.

Jak mówi jeden z szefów stacji TVN, Edward Miszczak, dla jego kanału skoki narciarskie od dawna stanowiły łakomy kąsek. W końcu w 2021 roku udało się zrealizować ten cel i skoki będą stanowić partnerstwo dla TVN. Teraz wiesz już, gdzie oglądać skoki narciarskie w rozpoczynającym się sezonie.

Kto komentuje skoki narciarskie w TVN?

Zmiana nadawcy transmisji skoków narciarskich zdeterminowała też transfery dziennikarskie. Po 17 latach z TVP pożegnał się Sebastian Szczęsny, który kojarzony był właśnie ze skokami narciarskimi. Szczęsny komentował skoki, a także prowadził studio telewizyjne przed konkursami Pucharu Świata. Taka rola przypadnie mu właśnie w TVN, gdzie wraz z Damianem Michałowskim będzie odpowiadał za studio przed i po zawodach na skoczni.


Skoki narciarskie w TVN, jak i Eurosporcie skomentuje doświadczona para komentatorów. O kogo chodzi? Oczywiście o Marka Rudzieńskiego i Igora Błachuta. To duet, który już w poprzednich sezonach można było podziwiać na kanale Eurosport 1 przy okazji transmisji live ze skoków narciarskich.


W rolę reportera ze skoków narciarskich wcieli się Krzysztof Skórzyński. To dziennikarz, który kojarzony jest przede wszystkim z materiałami politycznymi publikowanymi w “Faktach” TVN. Skórzyński nie współpracuje już z tym wydaniem, a szefowie w TVN znaleźli dla niego nowe zadanie. Jak się okazuje reporter ten prywatnie jest miłośnikiem skoków, dlatego powinien czuj się, jak ryba w wodzie, przy pracy nad skokami.

Gdzie oglądać skoki narciarskie 2021/22? – podsumowanie

Rynek medialny nie znosi próżni i miejsce TVP szybko zostaje zajęte przez TVN. Dla nowej stacji to okazja na stworzenie nowej formuły transmitowania skoków narciarskich. Kibice będą mieli okazje poznania nowych komentatorów. Co ważne – TVN, tak jak TVP, jest darmową telewizją, dlatego nie trzeba dokonywać dodatkowych opłat, żeby śledzić transmisje live ze skoków narciarskich.

Fot. z okładki: PressFocus

FAQ

Gdzie oglądać skoki narciarskie w TV?

W telewizji transmisje na żywo ze skoków narciarskich przeprowadzą stacje TVN i Eurosport 1.

Gdzie znajdę transmisje online ze skoków narciarskich?

Relacje na żywo w internecie z zawodów Pucharu Świata możesz śledzić za pośrednictwem Playera.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze