Gdzie oglądać KSW? Transmisje w TV – PPV – streamy online

KSW gdzie oglądać najbliższe gale? /Mariusz Pudzianowski

Federacja KSW rozstała się z telewizją Polsat, co oznacza, że nie ma już możliwości oglądania tego wydarzenia w tej grupie kanałów TV. Transmisje live z wydarzeń KSW weszły w skład ramówki Viaplay, platformy streamingowej, która pokazuje “na żywo” m.in. rozgrywki Bundesligi. W ten sposób wykupując abonament do Viaplay można cieszyć się też z transmisji KSW. Największa federacja MMA w Europie zobowiązała się do organizacji jednej gali każdego miesiąca. Gdzie i jak obejrzysz “na żywo” KSW? Wszystko wyjaśniamy w tym artykule!

Oglądanie KSW – transmisje Viaplay

Przez lata można było się przyzwyczaić do połączenia KSW z telewizją Polsat. To umowa, która trwała od 2004 roku. W tym czasie odbyło się kilkadziesiąt gali KSW z udziałem Polsatu. Dzięki tej telewizji KSW można było oglądać na sportowych antenach Polsatu, a z czasem federacja uruchomiła też własną platformę do transmisji kswtv.com. Walki KSW zaczęły być sprzedawane w systemie PPV, co oznaczało dodatkową opłatę dla kibiców, którzy chcieli podziwiać pojedynki w oktagonie.

Od końca 2021 roku KSW można oglądać tylko w Viaplay. Organizacja, którą zarządza Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zrezygnowali z dalszej dystrybucji Pay Per View za pośrednictwem własnej platformy.

Gdzie można oglądać KSW?

Nowe rozdanie na rynku praw telewizyjnych, o którym dowiedzieliśmy się pod koniec listopada 2021 roku, wywołało spore zaskoczenie. Raczej nikt nie spodziewał się, że KSW z telewizji przejdzie do platformy streamingowej. To pokazuje, jak buduje swoje wpływy w sporcie Viaplay. To już nie tylko transmisje Bundesligi, Ligi Europy czy Ligi Konferencji. Nowy nadawca inwestuje też w sporty walki, czego dowodem kontrakt z federacją KSW.

Jedynym nadawcą transmisji z kolejnych gali KSW będzie Viaplay, z którą współpracuje m.in. Mateusz Borek. To platforma, którą można oglądać online na Smart TV, komputerze lub telefonie. Po wykupieniu subskrypcji użytkownik będzie miał dostęp nie tylko do KSW, ale też pozostałych programów tej stacji.

Gdzie oglądać KSW w Internecie?

Wydarzenia sportowe w internecie można oglądać w ofertach polskich bukmacherów, ale akurat tam KSW nie znajdziesz. Operatorzy zakładów udostępniają kursy na KSW, ale nie posiadają praw do transmisji z poszczególnych wydarzeń. Jeśli chętnie korzystasz z transmisji online, to Viaplay jest właśnie dla ciebie. To platforma porównywana do Netflixa, z tą różnicą, że oferuje też sport “na żywo”. W ten sposób możesz oglądać KSW, ale przed tym musisz zarejestrować konto w Viaplay i wykupić abonament.

Być może przywykłeś do tego, że oglądałeś KSW na stronie kswtv.com. To było możliwe do czasu rozpoczęcia współpracy federacji KSW z Viaplay. Nowa umowa sprawia, że wszystkie gale będą oferowane tylko przez kanały Viaplay.

Jak oglądać KSW w tv?


Droga do oglądania KSW w TV jest dość prosta, a cały mechanizm uruchomienia transmisji niejako przypomina oglądanie meczu w STS TV. W przypadku Viaplay również trzeba zarejestrować konto, a później zalogować się odpowiednimi danymi. Co jeszcze, żeby “odpalić” transmisje live z KSW? Finalnie trzeba dokonać opłaty za miesięczną subskrypcję, która później może być cyklicznie odnawiana (zupełnie tak jak w Netflixie!).


Viaplay to platforma, która posiada aplikację na Smart TV, co sprawia, że posiadając telewizor z tego rodzaju funkcją – możesz bez przeszkód oglądać KSW na fullscreen w swoim TV. Wszystko działa zupełnie tak, jakby to była telewizja cyfrowa. Oczywiście do prawidłowej transmisji wymagane jest stałe łącze internetowe.

Jak oglądać KSW online?

Transmisje online z KSW na Viaplay uruchomisz za pośrednictwem:

  • strony viaplay.pl,
  • aplikacji na Smart TV,
  • aplikacji na urządzenia mobile: Android/iOS.

W zależności od tego, z jakiego urządzenia korzystasz – wybierz odpowiedni dla siebie sposób uruchomienia transmisji. Co dalej? Wystarczy zalogować się na konto, które będzie posiadało aktywny abonament Viaplay. W dalszej kolejności w zakładce “sport” znajdź transmisje live z najbliższej gali KSW.

KSW na telewizorze i SMART TV

Tak jak wyjaśnialiśmy wcześniej – pierwszy sposób na KSW w TV, to funkcja Smart TV. Instalując tego rodzaju aplikacje na swój telewizor – uzyskujesz pełny dostęp do oferty Viaplay, w tym transmisji KSW. Co jeśli posiadasz starszy telewizor? Wówczas możesz KSW uruchomić w laptopie, a następnie połączyć go z telewizorem kablem HDMI. Jeśli zrobisz wszystko prawidłowo to na ekranie twojego TV powinien pojawić się zrzut ekranu z komputera z włączoną transmisją KSW.

mamed khalidov przed ksw

Fot. PressFocus

KSW transmisje na żywo w Viaplay

Gracze, którzy typują MMA, a także fani tej dyscypliny sportu nie będą narzekali na nudę, ponieważ nowy kontrakt pomiędzy KSW i Viaplay zobowiązuje federację do przygotowania 12 gali w ciągu roku! To oznacza mnogość transmisji z KSW, bo co miesiąc będzie można emocjonować się nowym wydarzeniem.

Maciej Kawulski i Martin Lewandowski przekonują, że część gali będzie odbywać się na wielkich halach, ale nie wykluczają organizowania pojedynków w studiu TV. Gale studyjne również mogą mieć miejsce, co oznacza, że tego rodzaju konfrontacje będzie można oglądać na żywo tylko w Viaplay. Co więcej, federacja KSW planuje częściej organizować walki poza granicami naszego kraju.

KSW stream online

Chcesz uruchomić stream online z KSW? W takim razie wybierz stronę viaplay.pl lub aplikację tego operatora, a następnie zaloguj się na konto. Po wykupieniu abonamentu możesz obejrzeć galę “na żywo”, a co więcej – później masz dostęp do regularnych powtórek z tego wydarzenia. Viaplay działa tylko online, więc nie musisz posiadać telewizji kablowej lub satelitarnej, żeby oglądać KSW w internecie.

Dlaczego Polsat nie pokazuje KSW?

Federacja KSW postanowiła zakończyć współpracę z telewizją Polsat, bo jak tłumaczą włodarze organizacji: dzięki Viaplay mogą oni dokonać ekspansji na pozostałe rynki. Faktycznie – dostęp do Viaplay mają mieszkańcy Skandynawii, a także obywatele państw naszego regionu m.in. Litwa, Łotwa czy Estonia.

Po ogłoszeniu decyzji o przejściu KSW do Viaplay od razu pojawiła się informacja, że znany duet komentatorów Andrzej Janisz – Łukasz Jurkowski, kończy współpracę z federacją.

PPV na KSW

Tym razem zamiast Pay Per View na KSW – wystarczy wykupić abonament Viaplay. W tym przypadku taki zakup pozwala na oglądanie nie tylko walk w oktagonie, ale też pozostałych programów Viaplay i to przez cały miesiąc! Po zaopatrzeniu się w subskrypcję Viaplay, KSW otrzymujesz w pakiecie wraz z pozostałymi transmisjami i programami.

PPV na KSW – gdzie kupić? Gdzie oglądać?

Abonament, czyli PPV na KSW w Viaplay wykupisz bezpośrednio u tego operatora. W poprzednich latach za PPV można było płacić u nadawcy telewizji kablowej lub bezpośrednio w serwisie kswtv.com. Od czasu, gdy Viaplay związała się umową z KSW, PPV oferowane jest tylko przez tego operatora. Zasada jest taka: tam gdzie kupujesz (Viaplay), tam też oglądasz transmisje live z KSW.

KSW PPV – jak kupić?

  1. Przejdź na stronę viaplay.pl lub aplikację streamingową.
  2. Zarejestruj konto w Viaplay przed galą KSW.
  3. Zaloguj się do Viaplay.
  4. Dokonaj opłaty za miesięczny abonament.
  5. Wróć do Viaplay i uruchom przekaz live z KSW.

Płatności za PPV na KSW możesz dokonać, dzięki błyskawicznym przelewom elektronicznym. To sprawia, że po chwili platforma zaksięguje twoją wpłatę i wyda odpowiednią licencję na transmisje.

CENA PPV na KSW – ile kosztuje?

Niegdyś PPV na KSW kosztowało 40 złotych, a teraz w Viaplay dostęp do transmisji live uzyskasz za kwotę 34 zł! Co więcej, w tej cenie otrzymasz transmisje z KSW, ale też miesięczną subskrypcję pozostałych kanałów na Viaplay. To dotyczy również biblioteki filmowej.

Gdzie oglądać KSW? – podsumowanie

Za pośrednictwem Viaplay możesz oglądać wszystkie gale KSW, a także w dowolnym momencie uruchomić powtórkę z interesującej cię walki. W każdym miesiącu na Viaplay pojawi się przynajmniej jedna gala KSW, która będzie transmitowana “na żywo”. Na ten moment to jedyne miejsce, w którym można oglądać KSW.

FAQ

Ile kosztuje KSW w Viaplay?

Cena za transmisje live z KSW w Viaplay wynosi 34 zł.

Gdzie można oglądać KSW na żywo?

KSW w TV i przekazie online możesz oglądać tylko na platformie Viaplay.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze