To pytanie, które często zadają gracze zakładów bukmacherskich, a w tym konkretnym przypadku klienci Fortuny: co jeśli mecz jest przełożony? Zastanawiasz się, czy bukmacher Fortuna rozliczy twój zakład, zrobi zwrot stawki, czy poczeka na nowy termin spotkania? Sprawdziliśmy regulamin Fortuny i wiemy, co w sytuacji, gdy mecz jest przełożony!

To jeden z plusów obstawiania u legalnych bukmacherów – dzięki temu mamy do dyspozycji przejrzysty regulamin bukmachera i wiemy, jak się ona zachowa w określonych sytuacjach. Fortuna posiada licencję Ministerstwa Finansów, a to daje gwarancje dbałości o przepisy i respektowanie prawa.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania graczy: co jeśli mecz jest przełożony wszystko czarno na białym wyjaśnione jest w regulaminie na stronie efortuna.pl. Oto najważniejsze kwestie związane z tym zagadnieniem.

regulamin fortuny

Co jeśli mecz jest przełożony?

Jeśli obstawiłeś mecz w Fortunie (np. piłki nożnej), ale spotkanie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zostało przełożone, to w ciągu 3 dni powinien pojawić się nowy termin rozegrania pojedynku. W tym czasie trzeba poczekać na odgórne ustalenia (Fortuna również czeka) – jeśli w tym okresie nowy termin nie zostanie wyznaczony, to bukmacher zwróci stawkę zakładu (rozliczy go po kursie 1, jeśli na kuponie znajdują się inne mecze).

Dodatkowo, jeśli w czasie tych trzech dni zostanie ustalony nowy termin, ale dość odległy np. tydzień lub miesiąc – to Fortuna również rozliczy taki kupon w formie zwrotu stawki.

Co jeśli mecz został przerwany, a później ogłoszono oficjalny wynik?

W sporcie są sytuacje, że rozgrywany mecz zostanie przerwany, a w następstwie tego zostaje ogłoszony oficjalny wynik. Zdarza się tak często m.in. w spotkaniach piłki nożnej, gdy rywalizacja zostaje zakłócona przez kibiców lub inne zjawiska. Wówczas często strona, która zawiniła np. gospodarz nie dopilnowujący porządku zostaje ukarany walkowerem, co sprawia, że oficjalny wynik to 3:0 (w piłce nożnej). Co w takiej sytuacji dzieje się z zakładem obstawionym w Fortunie?

Regulamin Fortuny brzmi:

Jeśli spotkanie (mecz, zawody) nie zostało dograne, a mimo to został ogłoszony oficjalny wynik, to wygrane są wypłacane na podstawie tego oficjalnego wyniku. Warunkiem ważności tak osiągniętego wyniku jest tylko fakt, aby przeciwnicy rozpoczęli spotkanie.

W takiej sytuacji, jeśli wytypowałeś wynik, że wygrają goście, a mecz zostanie przerwany przy prowadzeniu gospodarzy, jednak później zostanie ogłoszony walkower 0:3 – to wygrywasz zakład. Bo zgodnie z regulaminem dla Fortuny liczy się oficjalnie ogłoszony wynik.

Mecz się nie odbył – co z twoim kuponem w Fortunie?

Obstawiłeś mecz, który nie doszedł do skutku, a nowy termin nie został wyznaczony. Zastanawiasz się, co w takiej sytuacji? Mamy odpowiedź! Jeśli mecz nie został rozegrany, to Fortuna zwróci stawkę za taki zakład (w przypadku kuponu solo) lub rozliczy go po kursie 1.00 (przy kuponach akumulowanych).

Krecz w tenisie – jak rozlicza Fortuna?

Tenis ziemny po piłce nożnej to jeden z najchętniej obstawianych sportów u bukmacherów online, w tym Fortunie. Mecze tenisowe mają to do siebie, że czasami dochodzi w nich do kreczu, czyli oddania spotkania przez jednego z zawodników. Krecz może wynikać z odniesionej kontuzji lub innych powodów poza sportowych. Co w takiej sytuacji robi Fortuna, jeśli obstawiłeś mecz, który zakończył się kreczem?

Załóżmy, że w meczu Rafael Nadal -Novak Djokovic wytypowałeś wygraną Serba, czyli postawiłeś 2. Po dwóch setach przy wyniku 1:1 Hiszpan oddał mecz przez krecz i do kolejnej rundy turnieju przeszedł Djokovic. W takiej sytuacji Fortuna rozliczy kupon jako zwrot stawki – nie uwzględni oficjalnego wyniku, czyli zwycięstwa Serba.

A więc reasumując Fortuna rozlicza jako zwrot wszystkie nierozstrzygnięte zakłady w skutek skreczowania. Dla przykładu, jeśli obstawiłbyś zakład na wynik 1:1 po dwóch setach, to wówczas w omawianym przykładzie – twój kupon zostałby rozliczony w normalny sposób i otrzymałbyś wygraną.