Nowi typerzy w zakładach bukmacherskich na początku stają przed dylematem: którego bukmachera wybrać? To nie dziwi, bo skąd początkujący gracz miałby wiedzieć, u którego “buka” opłaca się zarejestrować konto? Dlatego prezentujemy nasze porównanie legalnych bukmacherów: forBET czy Fortuna? Bierzemy pod lupę tych dwóch operatorów i odpowiadamy na pytanie, których z nich jest lepszy. Sprawdź!

Na co zwracamy uwagę przy wyborze bukmachera? Na początku trzeba mieć pewność, że bukmacher, u którego chcemy założyć konto, to legalna firma. W tym przypadku zadanie jest ułatwione, bo forBET i Fortuna to od lat legalni bukmacher z ważną licencją Ministerstwa Finansów. Pozostałe kryteria, to na pewno bonus na start, oferta, kursy i dodatkowe funkcje jak aplikacja mobile czy transmisje live. Jak w tym porównaniu wypadają obaj bukmacherzy?

forBET czy Fortuna – kto ma lepszy bonus?

Bonusy bukmacherskie to tzw. mięso, które najbardziej przyciąga klientów. W bonusie na start chodzi o wysokość, czyli ile łącznie mogę zyskać? Ważne są jednak pozostałe kwestię regulaminowe, czyli czy obrót jest przyjazny graczowi czy bardzo utrudniony? Warunki bonusów także warto wziąć pod uwagę przy wyborze bukmachera.

Ile otrzymasz od forBET? W forBET nasz kod promocyjny daje łącznie 2400 złotych. Na tą kwotę składają się takie bonusy:

 • Zakład bez ryzyka 120 PLN
 • Bonus 100% od wpłaty do 2080 PLN
 • Bonus Maxizysk do 200 PLN
 • 14 dni gry bez podatku
Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2000 2080 zł od depozytu + 0 200  bez ryzyka + 200 PLN MaxiZysk + 2 tygodnie bez podatku

standardowa oferta 2200 zł. z naszym kodem: 2480 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 200 zł MAXIZYSK: 200 zł BEZ PODATKU: 14 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Ile jest do zyskania w Fortunie? Po użyciu naszego kodu promocyjnego w Fortunie możesz maksymalnie zyskać 2230 złotych. To pakiet bonusów powitalnych:

 • Darmowy zakład 20 PLN
 • Zakład bez ryzyka 210 PLN
 • Bonus 100% do 2000 PLN
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Patrząc na sumy bonusów – więcej o 170 złotych możesz odebrać w forBET. Ale czy to na pewno lepszy bonus? To czego brakuje w forBET, to bonusu bez depozytu, który jest w Fortunie w formie darmowego zakładu. To oznacza, że na początku nie musisz wpłacać pieniędzy, by skorzystać z oferty Fortuny – to pomocne szczególnie dla nowych typerów. W Fortunie jest również wyższy o 90 PLN zakład bez ryzyka, a to kolejny z ulubionych bonusów początkujących graczy.

W forBET obstawisz 14 dni bez podatku (jako nowy gracz), tymczasem Fortuna na stałe posiada promocję Happy Hours w ramach której typujesz bez podatku przez cały tydzień – bez ograniczeń.

W Fortunie zakład bez ryzyka nie podlega obrotowi, z kolei w forBET kwotę zwrotu trzeba obrócić x4 w zakładach z kursem min. 2.00.

Podsumowanie: Wydaje nam się, że bardziej przyjazne dla nowego gracza są bonusy w Fortunie. Dlaczego? Bo na początku można zyskać darmowe 20 złotych, a następnie zakład bez ryzyka, którego nie trzeba obracać. W forBET nie ma bonusu freebet, a cashback podlega obrotowi. W bonusach od depozytu więcej o 80 PLN zyskasz w forBET.

Więcej o bonusach Fortuny znajdziesz na stronie: https://zagranie.com/fortuna-bonus/.

forBET czy Fortuna – oferta i zakłady bukmacherskie

Jeśli chodzi o polskie standardy, to forBET i Fortuna należą do czołówki, jeśli chodzi o ilość oferowanych zakładów i typów. To bukmacherzy z bogatą ofertą i bez względu na to, którą firmę wybierzesz – powinieneś być zadowolony. Sprawdźmy jednak, jak w szczegółach prezentują się obie oferty.

Analizując ofertę na sporty, to w forBET i Fortunie znajdziemy identyczną liczbę dyscyplin. Obie firmy oferują również e-sport i sporty wirtualne. Tu się musimy zatrzymać i podkreślić, że bogatszą ofertę na “virtuale” posiada forBET. Dodatkową przewagę forBET są zakłady na gry karciane, czego nie mam w Fortunie.

zakłady forbet

Jak wygląda oferta zakładów przedmeczowych? W meczach piłki nożnej forBET oferuje około 150 rynków – w Fortunie to średnio 100 możliwych typów do grania. A więc forBET pozwala obstawiać więcej zakładów w ofercie pre-match. W zakładach live widać przewagę Fortuny – to bukmacher, który oferuje więcej spotkań w trybie “na żywo”, a także więcej możliwości obstawiania. W tym kontekście zdecydowanie lepiej Fortuna wygląda również, jeśli chodzi o transmisje live – w Fortuna TV obejrzysz o wiele więcej meczów niż w forBET.

live fortuna

U obu bukmacherów działa cash out, ale w forBET tylko za pośrednictwem aplikacji, co często może być utrudnieniem, gdy korzysta się z komputera.

Podsumowanie: Co do oferty przedmeczowej, to wskazalibyśmy na forBET. Fortuna jednak wygrywa w zakładach live i transmisjach “na żywo”. Natomiast, jeśli lubisz typować sporty wirtualne i gry karciane, to w tym aspekcie wygrywa forBET.

forBET czy Fortuna – kursy

Gracze, którzy znają polski rynek bukmacherski wiedzą już, że Fortuna to bukmacher, który oferuje średnio najlepsze kursy. Marża w zakładach Fortuny jest jedną z najniższych spośród legalnych bukmacherów, a to pozwala oferować naprawdę dobre współczynniki kursowe. Dodatkowo Fortuna podwyższa kursy w ofercie AKO BOOST, Hit dnia i Superoferta+, co już naprawdę daje imponujące wyniki.

forBET, to średnia półka jeśli chodzi o wysokość kursów bukmacherskich.

Podsumowanie: tutaj bezkonkurencyjnie wygrywa Fortuna!

forBET czy Fortuna – aplikacja mobile

Zakłady bukmacherskie forBET i Fortuny wytypujesz w aplikacji mobile. W obu przypadkach aplikacje działają na Androidzie i systemie iOS.

fortuna aplikacja

Testując aplikacje są one do siebie bardzo podobne. W sensie w aplikacji forBET możesz zrobić wszystko to, co w Fortuna mobile. Oba oprogramowania udostępniają pełną ofertę zakładów przedmeczowych i live, a także umożliwiają płatności, narzędzia (cash out, transmisje live) i powiadomienia o rozliczonych kuponach.

Podsumowanie: aplikacje forBET i Fortuny są dobrze zoptymalizowane – dlatego remis będzie uczciwym werdyktem.

forBET czy Fortuna – opinie

W Polsce zdecydowanie bardziej znanym bukmacherem jest Fortuna, która działa na rynku znacznie dłużej niż forBET. Fortuna to międzynarodowa marka, która jest także w Czechach, Słowacji czy Rumunii. forBET z kolei wszedł na polski rynek dopiero w 2016 roku i wciąż buduje swoją rozpoznawalność.

W branży bukmacherskiej zdecydowanie więcej znaczy Fortuna. Wystarczy spojrzeć na jej umowy sponsorskie – to firma związana z 1. ligą piłkarską, Pucharem Polski, federacją KSW i polskimi skoczkami narciarskimi. Szacuje się, że udział w rynku Fortuny to około 25%. Przy około 6% forBET, to znacząca różnica.

grafika Fortuna Puchar Polski

Fortuna wygrywa z forBET również w naszym rankingu legalnych bukmacherów. Nasi użytkownicy nieco lepiej oceniają bukmachera Fortunę, który znajduje się na trzecim miejscu z oceną 9.2, a forBET na piątej lokacie z notą 8.8.

Trzeba jednak stwierdzić, że forBET goni polską czołówkę. Bukmacher ten jest zaangażowany w kluby piłkarskie takie jak, Raków Częstochowa, ŁKS Łódź i Arka Gdynia. Wspiera również drużynę e-sportową X-kom AGO, Polski Związek Tenisa i AMP Futbol. Na dystansie kilku lat działalności forBET zanotował duży progres i na chwilę obecną jest jednym z wiodących bukmacherów na rynku.

forBET vs Fortuna – krótkie podsumowanie

 • Jeśli chcesz odebrać wysoki i przyjazny bonus na start – wybierz Fortunę
 • Jeśli specjalizujesz się w typowaniu zakładów przedmeczowych – wybierz forBET
 • Jeśli obstawiasz “na żywo” – wybierz Fortunę
 • Jeśli chcesz grać sporty wirtualne i gry karciane – wybierz forBET
 • Jeśli szukasz najlepszych kursów – wybierz Fortunę
 • Jeśli grasz mobile – możesz wybrać forBET i Fortunę

Zaloguj się aby dodawać komentarze