Eurojackpot to największe loteria w Europie, dzięki której można wygrać setki miliony złotych. Wszystko zależy jednak od niesamowitego szczęścia, ponieważ wygrana w tej loterii z matematycznego punktu widzenia jest jeszcze trudniejsza niż trafienie “szóstki” w Lotto. Mimo to loteria Eurojackpot cieszy się wielkim zainteresowaniem w Polsce i na całym kontynencie. Interesuje cię gra w Eurojackpot? W takim razie sprawdź zasady, jak obstawiać w loterii Eurojackpot.

Eurojackpot jest bardzo podobne do gier Lotto, które od wielu lat działają w Polsce. To loterie liczbowe, które opierają się na zdarzeniach losowych. O wszystkim decyduje szczęście i przypadek, a żeby coś wygrać trzeba mieć naprawdę furę szczęścia. Inwestowanie środków w Lotto czy Eurojackpot nie ma sensu – jeśli już ktoś chce brać w tym udział to tylko na zasadach czystej zabawy. W Polsce gry liczbowe Lotto i Eurojackpot to jedna z najpopularniejszych form hazardowych. Znacznie więcej osób typuje Lotto, aniżeli obstawia zakłady bukmacherskie. Równie dużym zainteresowaniem, co Eurojackpot cieszą się także zdrapki online.

Eurojackpot – jak grać?

W Eurojackpot wygrywa się kwoty, które nawet ciężko sobie wyobrazić. Nagrody główne mogą wynosić nawet setki milionów złotych. Wygrane w Eurojackpot określane są w euro, ale na polskie potrzeby stosowany jest odpowiedni przelicznik euro do złotego. Wiemy, że w Eurojackpot są wielkie sumy – pytanie: co zrobić, żeby je wygrać? Trzeba wytypować kupon Eurojackpot.

eurojackpot

Sprawdź także jak można grać w Lotto Online – o tym piszemy w tym miejscu: https://zagranie.com/lotto-online/.

W Eurojackpot można grać stacjonarnie i online – zupełnie jak w Lotto. Kupony do Eurojackpot znajdziesz m.in. w lokalach naziemnych Lotto lub odpowiednich punktach sprzedaży, które obsługują Eurojackpot (np. saloniki prasowe). Jeśli chodzi o grę online w Eurojackpot, to jest ona możliwa za pośrednictwem serwisu Lotto online i mobilnej aplikacji Lotto. Przed rozpoczęciem gry trzeba zarejestrować się w portalu Lotto. Wszystko po to, by operator wiedział, że z loterii Eurojackpot będzie korzystała pełnoletnia osoba. Rejestracja składa się z uzupełnienia formularza, w którym podaje się dane osobowe, adres e-mail itd. Wszystko to przypomina zakładanie nowego konta u legalnego bukmachera.

eurojackpot jak grac

Jeden zakład na loterię Eurojackpot kosztuje 12.50 PLN – koszt ten jest taki sam w lokalu stacjonarnym i serwisie online.

Eurojackpot – zasady gry

Jak typować zakład w Eurojackpot? Na kuponie Eurojackpot należy skreślić dwie linie, w których podajesz:

  • Pięć liczb z 50 możliwych
  • Dwie cyfry z 10 możliwych

A więc w 100% trafiony kupon w Eurojackpot to taki, w którym poprawnie wskażesz pięć liczb z 50 i dwie z 10. Łącznie trzeba trafić siedem liczb. Ile wynosi prawdopodobieństwo trafienie pełnej puli w Eurojackpot? To 1:95 344 200. Dla porównania trafienie “szóstki” w Lotto to prawdopodobieństwo 1 do 13 983 816.

Zarówno w punkcie stacjonarnym, jak i przez internet liczby możesz kreślić samodzielnie lub zdać się na los “chybił-trafił”, gdzie system automatycznie losuje liczby. Korzystając z Eurojackpot online można dla zakładu ustawić subskrypcję. Na czym to polega? Na tym, że w takiej sytuacji twój zakład z tymi samymi liczbami będzie brał udział w kolejnym i w kolejnym losowaniu – aż do anulowania subskrypcji lub braku środków na koncie.

Eurojackpot deklaruje, że gwarantowana pula nagród dla osób, które trafią wygraną 1. stopnia to 10 milionów euro (około 45 mln złotych). Oczywiście kwota ta rośnie – im więcej zakładów zostaje obstawionych oraz wraz z kolejnymi kumulacjami w przypadku braku wyłonienia zwycięzców.

Uczestnicy, którzy trafią pozostałe wygrane np. drugiego czy trzeciego stopnia – także otrzymują wypłatę wygranych (są to zdecydowanie mniejsze kwoty niż nagroda główna).

W Eurojackpot można składać dowolną ilość zakładów z zastrzeżeniem, że za każdy los trzeba zapłacić 12.50 PLN.

Zasady Eurojackpot – kiedy losowanie?

Losowania w Lotto są dwa razy w tygodniu, kiedy to dochodzi do kumulacji. Jak to wygląda w Eurojackpot? Otóż w Eurojackpot losowanie odbywa się tylko raz w ciągu tygodnia. W jaki dzień możesz sprawdzić, czy wygrałeś? Co piątek w godzinach pomiędzy 20:00 a 21:00 przeprowadzane jest losowanie Eurojackpota. Wtedy także poznasz wyniki losowania, które prezentowane są w wielu serwisach internetowych. Od razu wyniki z Eurojackpot możesz sprawdzić na stronie Lotto. W serwisie Lotto znajdziesz aktualne wyniki, a także archiwalne rozstrzygnięcia.

eurojackpot wyniki

Transmisja z losowań loterii Eurojackpot pojawia się także na stronie lotto.pl – można oglądać także retransmisje.

Wygrane w Eurojackpot – zasady wypłaty

W sytuacji, gdy kupiłeś los w punkcie stacjonarnym, a twoja wygrana wynosi poniżej kwoty 2280 złotych, to możesz ją odebrać w punkcie Lotto lub oddziale Totalizatora Sportowego. Jeśli twoja wygrana przekroczyła kwotę 2280 złotych, to pieniądze te otrzymasz w wybranym oddziale Totalizatora Sportowego. Wówczas w celu ewidencji podatkowej będziesz musiał podać odpowiednie dane osobowe. Od wygranych powyżej 2280 pobiera się 10% na podatek dochodowy. Oczywiście za każdym razem trzeba okazać dowód zawarcia losu.

Grałeś w Eurojackpot online i wygrałeś? W takiej sytuacji pieniądze zostaną automatycznie wypłacone na twoje konto internetowe w Lotto – jeśli była to kwota poniżej 2280 PLN. Gdy jest ona wyższa również musisz udać się do oddziału Lotto i okazać dowód osobisty. Operator przeleje wygrane pieniądze na twój rachunek bankowy.

Dla porównania w zakładach bukmacherskich online – bez względu na to, jaką kwotę wygrasz – od razu otrzymujesz je na konto gracza, a co za tym idzie masz możliwość wypłaty. Legalni bukmacherzy z automatu pobierają podatek 10% od wygranych powyżej 2280 PLN wypłacając graczowi kwotę netto.

Największe wygrane w Eurojackpot

Jak na razie dwóch polskich uczestników trafiło wygraną 1. stopnia w Eurojackpot, a więc poprawnie wytypowało 5 z 50 i 2 z 10. Ile wygrali? 10 maja 2019 roku jeden z graczy wygrał 193 396 500,00 złotych, z kolei 11 września 2020 roku padła wygrana o wartości 96 805 666,90 złotych. Pozostali polscy szczęśliwcy wygrywali w ramach 2. stopnia takie kwoty jak 26 597 867,60 zł czy 11 841 241,20 zł.

W skali Europy – aż osiem razy padła najwyższa możliwa wygrana, czyli 90 milionów euro.

Statystyki losowań Eurojackpot

Serwis Lotto prowadzi statystyki losowań Eurojackpot w ramach których można zobaczyć np. która liczba w ostatnim czasie jest najczęściej losowana itd. Czy na ich bazie można coś wyczytać? Nic bardziej mylnego, ponieważ Eurojackpot jest stricte hazardową grą, gdzie łut szczęścia decyduje o tym, która liczba zostanie wylosowana. Statystyki w tym kontekście nie mają żadnego znaczenia, ponieważ nie odzwierciedlają formy, stylu gry czy tendencji – tak jak ma to miejsce w zakładach sportowych.

Zdrapki online to inny z produktów, jaki znajdziesz na stronach Lotto, gdzie dostępny jest Eurojackpot – sprawdź na czym polegają: https://zagranie.com/zdrapki-online-gdzie-grac/.

Eurojackpot to zabawa dla naiwnych, ponieważ szanse wygranych są tak małe, że trudno oczekiwać, że inwestycja w kupony w jakikolwiek sposób się spłaci. W tym kontekście o wiele bardziej przewidywalne są zakłady bukmacherskie.

Zaloguj się aby dodawać komentarze