Euro U21 jednak bez Milika i Zielińskiego

Arkadiusz Milik po bramce

Ledwie trzy dni temu pisałem o Arkadiuszu Miliku jako gwieździe Mistrzostw Europy U21, które odbędą się w Polsce, a już muszę te słowa prostować. Spełnił się bowiem scenariusz, w którym Napoli nie zgadza się na udział swoich młodych zawodników w Euro.

Wczoraj wieczorem włoski klub przesłał oficjalne pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej, z którego wyczytać można, że ani Milik, ani Piotr Zieliński na Euro w Polsce nie zagrają. Jest to działanie zgodne z regulaminem FIFA. W przypadku turniejów młodzieżowych to kluby decydują o tym, czy ich zawodnik będzie reprezentował swój kraj.

Pismo Napoli

Działacze Napoli argumentują swoją decyzję w ten sposób: “W czasie tego sezonu rozegraliśmy ponad 50 spotkań, a nowy sezon zacznie się dla nas 30 czerwca, gdy wszyscy piłkarze pojawią się na przedsezonowym obozie przygotowawczym. Mistrzostwa Europy U21 nie są wpisane w Międzynarodowy Kalendarz FIFA, więc kluby nie muszą zwalniać piłkarzy na te rozgrywki, a my nie możemy pozwolić sobie na powrót zawodników w połowie lipca”.

Dla Marcina Dorny oznacza to oczywiście wielkie osłabienie, gdyż Milik i Zieliński mieli być największymi gwiazdami jego kadry. Szanse reprezentacji Polski w tym momencie również spadają. Rozwiązuje to jednak kwestię tego, czy etatowi reprezentanci pierwszej kadry wciąż powinni grać w młodzieżowych rozgrywkach.

Zaloguj się aby dodawać komentarze