Nieco ponad doba dzieli nas od ceremonii otwarcia turnieju ESL ONE który tym razem gości w Nowym Jorku. Fani Counter Strike’a z całego świata będą mieli nie lada gratkę. Na turniej przyjechała cała śmietanka i topka międzynarodowego CS’a.

ESL ONE NEW YORK 2019

ESL ONE NEW YORK odbędzie się między 26, a 29 sierpnia. Osiem drużyn będzie przez 3 dni rywalizowało o pulę nagród wynoszącą równo 200 tysięcy dolarów. Finał za to będzie rozgrywany w formacie BO5 (czyli do 3 zwycięstw), co jest rzadkością na turniejach tej rangi.

Turniej będzie sprawdzianem dla wielu drużyn, które po Majorze w Berlinie postanowiło zmienić kogoś w swoim składzie. Zobaczymy na przykład FaZe Clan z Litwińskim młodym talentem Brokym, Ence pokaże się w końcu na lanie z Sunnym, a Freakazoid będzie miał okazję pomóc ekipie E-United w pierwszych wspólnych rozgrywkach. Nie zabraknie również TOP1 i TOP2 świata, czyli Liquid oraz Astralis.

Grupy wyglądają następująco:

Grupa A

  1. Liquid
  2. ENCE
  3. G2
  4. eUnited

Grupa B

  1. Astralis
  2. NRG
  3. FaZe
  4. OpTic

Na turnieju zaczniemy od razu od spotkań BO3 i ominiemy tym losowe mecze BO1. Dla wielu, tak, jak i dla mnie – jest to ogromny plus.

O 17:00 zobaczymy bratobójcze spotkanie Liquid vs eUnited oraz G2 vs ENCE.

O godzinie 20:35 natomiast, będzie nam dane zobaczyć spektakl między Astralis a OpTic. W tym samym czasie sprawdzi się między sobą także FaZe i NRG.

17:00 – Liquid vs eUnited

17:00 – G2 vs ENCE

20:35 – Astralis vs OpTic

20:35 – FaZe vs NRG