El. ME U19: czy Polacy pokonają silnych Włochów? Gramy o 269 PLN!

Reprezentacyjny szał trwa w najlepsze. Mecze dorosłych kadr narodowych i młodzieżowych pozwalają poczuć dreszczyk emocji – zarówno tych futbolowych, jak i tych bukmacherskich. Dzisiaj przeanalizujemy szansę czterech reprezentacji młodzieżowych U19 pod względem piłkarskim i zobaczymy, który kurs wygląda najbardziej kusząco.

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Kupon został stworzony na podstawie oferty bukmachera Fortuna.
Skorzystaj z najlepszych kursów na rynku.
Ekskluzywny kod rejestracyjny dla czytelników Zagranie: 20free

Fortuna opinie – dowiedz się więcej o bukmacherze

Fortuna
Holandia U19 – Szkocja U19

Holenderska młodzieżówka w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego przejechała się po Norwegach aż 6:1. Holendrzy nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy, a dobrą postawę z pierwszego meczu będą chcieli przełożyć na spotkanie ze Szkocją. Dobry bilans bramkowy będzie bardzo przydatny, bo w grupie z Oranje znajdują się również Niemcy, którzy jako reprezentacja są zawsze groźni, niezależnie od grupy wiekowej. W tych eliminacjach ważne jest zajęcie pierwszego miejsca, bo tylko ono pozwoli na grę w turnieju finałowym na boiskach w Finlandii. Młodzieżówka Holandii gra w ostatnich latach stosunkowo dobrze na własnym boisku, bo na 24 ostatnie mecze w roli gospodarza przegrali tylko cztery spotkania, a połowa z nich miała charakter towarzyski. Ogólny bilans dotychczasowych potyczek obu dzisiejszych rywali jest po stronie Pomarańczowych, którzy na trzy spotkania wygrali dwa, a jedno zakończyło się remisem. Holendrzy do lat 19 grają bardzo dobrze w ostatnim czasie, bo są niepokonani od ośmiu meczów, a pięciu na siedem ostatnich spotkań zdobywali bramkę jako pierwsi. Mecze holenderskiej młodzieżówki U19 obfitują w dużą ilość bramek, bo w siedmiu na dziewięć ostatnich meczów tej reprezentacji padało więcej niż 2,5 gola.

Porażka z Niemcami w pierwszym meczu (0:3) zamyka Szkotom drogę do awansu na finały ME U19. Pomimo tego, że w piłce wszystko się może zdarzyć, to nie liczę na zajęcie przez Szkotów pierwszego miejsca w grupie. Co więcej, nie widzę ich nawet na drugim miejscu tabeli 1. grupy. Ostatni mecz pomiędzy Szkocją i Norwegią będzie meczem o trzecie miejsce, które tak jak w przypadku drugiego, nie zmienia nic w ewentualnym wyjeździe do Finlandii. Szkoci z sześciu ostatnich wyjazdowych spotkań wygrali tylko jedno (z Luksemburgiem 3:1). Słaba gra na wyjazdach to nie jedyne zmartwienie selekcjonera Szkotów do lat 19. Kiepska gra przekłada się również na domowe mecze. Szkoci w ostatnich dziesięciu meczach (dom + wyjazd) przegrali aż ośmiokrotnie. Taka gra sprawia, że w ostatnich 13 meczach piłkarze z wysp nie zachowali czystego konta, a w ich ośmiu na dziesięć spotkań pada więcej niż 2,5 gola na mecz.

Statystyki:

 • Holendrzy są niepokonani od ośmiu meczów.
 • W siedmiu na dziewięć spotkań Holendrów padło więcej niż 2,5 gola na mecz.
 • Holenderska młodzieżówka U19 potrafi napocząć rywala, bo w pięciu z siedmiu ostatnich meczów zdobywała gola jako pierwsza.
 • Holandia U19 na 24 mecze domowe przegrała tylko cztery.
 • Reprezentacja Holandii U19 nigdy nie przegrała ze Szkocją U19.
 • Szkoci U19 nie zachowali czystego konta w ostatnich 13 meczach.
 • Reprezentacja Szkocji traciła gola jako pierwsza w czterech z pięciu ostatnich meczów.
 • Osiem na dziesięć ostatnich meczów Szkocji U19 kończyło się większą ilością bramek niż 2,5.

Przewidywane składy:

Holandia U19 (4-3-3): van de Meulenhof – Teze, Schuurs, Obispo, Wijndal – Van de Looi, Kadioglu, Duarte – Nunnely, Piroe, Malen.

Szkocja U19 (4-3-3): Wright – Duffy, Wilson, Porteous, Shiels – Ferguson, Barjonas, Mcinroy – Aitchison, Hornby, Murray.

Podsumowanie:

Holandia chcąca pojechać na finały do Finlandii nie może pozwolić sobie na wpadkę ze słabą Szkocją. Reprezentacja Oranje U19 przed bezpośrednim starciem z Niemcami będzie chciała być na pierwszym miejscu w grupie. Na moim kuponie znajdzie się wygrana Holendrów, a z racji tego, że mecze obu drużyn obfitują w dużą ilość goli, to zwiększam kurs dodając więcej niż 2,5 w meczu.

Zdarzenie: Holandia U19 – Szkocja U19
Typ: 1/+2,5
Kurs: 1.63

Włochy U19 – Polska U19

Piłkarze Włoch do lat 19 chcieliby powtórzyć sukces swoich starszych kolegów, którzy w 2003 roku wygrali Mistrzostwa Europy do lat 19. Wtedy w składzie włoskiej reprezentacji U19 grali Giorgio Chiellini, Alberto Aquilani czy Giampaolo Pazzini. Ich młodszym kolegom z pewnością marzy się co najmniej taka sama kariera w świecie futbolu, a wygranie ME U19 może otworzyć wiele drzwi do europejskich klubów. Stali bywalcy na europejskich turniejach (przynajmniej ci młodzieżowi) wygrali swój pierwszy mecz w grupie 3. z Grecją (2:0) i zajmują pierwsze miejsce. Włoscy młodzieżowcy do lat 19 przegrali tylko dwa domowe spotkania na własnym terenie (z Hiszpanią 0:1 i ze Szwecją 0:1) na ostatnich 21 spotkań. Na 35 meczów na własnym terenie oraz w delegacjach Włosi schodzili pokonani tylko siedmiokrotnie. Podobnie jak w przypadku wcześniej wspomnianej Holandii, Włosi lubią otworzyć wynik meczu, co udawało się im w czterech z pięciu ostatnich meczów. Zaledwie w siedmiu na ostatnich 27 meczów Włochów padło więcej niż 3,5 bramki na mecz, jednak poza wyjazdowym meczem ze Szwecją (3:2) i Francją (0:4) rywale nie należeli do najsilniejszych (np. Mołdawia, Izrael, Macedonia).

Nasza młodzieżówka nie podchodzi do dzisiejszego starcia w roli faworyta. Biało-czerwoni bezbramkowo zremisowali pierwsze grupowe spotkanie z Czechami. Po zdobyciu trzech punktów w tamtym meczu marzenia o awansie byłyby bardziej realne. Jeżeli nasi piłkarze chcą zagrać na fińskich boiskach tego roku musieliby wygrać oba mecze – to dzisiejsze z Italią i to z Grecją. Jednak dotychczasowe mecze nie napawają optymizmem, bo w ostatnich 30 meczach wygraliśmy tylko dziewięć. Z kolei w ostatnich 30 meczach bez atutu własnej murawy wygraliśmy zaledwie pięć gier. Polacy do lat 19 nigdy nie wygrali ze swoimi rówieśnikami z Włoch, a w meczach Polaków, podobnie jak u Włochów, zwykle nie pada więcej niż 3,5 bramki na mecz. W poprzednich 20 grach tylko trzykrotnie miała miejsce taka sytuacja.

Statystyki:

 • Włosi w ostatnich czterech z pięciu meczów strzelali bramkę jako pierwsi.
 • W ostatnich 21 meczach Włosi na własnym boisku przegrali dwukrotnie.
 • Włochy U19 przegrały siedem z ostatnich 35 meczów.
 • W siedmiu z 27 ostatnich meczów Włochów padło więcej niż 3,5 bramki na mecz.
 • Polacy do lat 19 wygrali tylko dziewięć z ostatnich 30 spotkań.
 • Polska U19 wygrała pięć z 30 ostatnich meczów wyjazdowych.
 • W meczach z udziałem Polski U19 tylko trzy razy na 20 ostatnich spotkań padło więcej niż 3,5 gola na spotkanie.

Przewidywane składy:

Włochy U19 (4-3-1-2): Plizzari – Candela, Buongiorno, Bettella, Tripaldelli – Gabbia, Melegoni, Frattesi – Zaniolo – Scamacca, Capone.

Polska U19 (4-3-3): Majecki – Szota, Repka, Chrzanowski, Puchacz – Kopacz, Kanach, Grym – Kwietniewski, Strozik, Drawz.

Podsumowanie:

We wszystkich możliwych sportach trzymam kciuki za Polskę. Taka sytuacja będzie miała miejsce i dzisiaj, jednak myśląc pragmatycznie Włosi na papierze wyglądają zdecydowanie lepiej. Moim zdaniem Włosi wygrają z Biało-czerwonymi, ale nie padnie w tym meczu więcej niż 3,5 bramki.

Zdarzenie: Włochy U19 – Polska U19
Typ: 1/-3,5
Kurs: 1.88

Dzisiaj proponuję dla Was dwa mecze, a w obu przypadkach typuję wygraną gospodarzy, ale z inną sumą bramek na mecz. Holendrzy powinni łatwo pokonać Szkotów, a w meczu Włochów z Polakami liczę na najniższy możliwy „wymiar kary”. Nasz kurs całkowity wynosi 3.06, a więc liczymy dzisiaj na podwojenie. Jakie są Wasze typy? Piszcie w komentarzach! Powodzenia!