Ekstraklasa: przegląd zakładów długoterminowych przed sezonem 2018/19

Kolejorz

Zakłady długoterminowe

Typowanie zwycięzcy danego spotkania w trakcie sezonu nie jest ekstremalnie trudne do wytypowania. Pomimo tego, że jest to sport i nie ma pewniaków, to dobra analiza starcia i znanie kilku zależności znacznie przybliżają gracza do finalnego sukcesu. Jednak firmy udzielające zakładów wzajemnych mają w swojej ofercie wiele zdarzeń długoterminowych, na których rozstrzygnięcie należy poczekać cały ligowy sezon.

Jakie typy długoterminowe można znaleźć w ofercie legalnych bukmacherów?

  • mistrzostwo
  • strefa medalowa (miejsca 1-3)
  • grupa mistrzowska (TOP 8)
  • spadkowicze
  • król strzelców
  • head to head (H2H; czyli która z drużyn będzie lepsza na koniec sezonu)
  • zdarzenia dodatkowe (np. król strzelców strzeli co najmniej 20 bramek)

Ekstraklasa rusza już za moment, dlatego warto sprawdzić, co dla graczy przygotowali bukmacherzy. Krótka analiza i pełna tabela z propozycjami trzech operatorów czeka na Was poniżej, abyście mogli wybrać najkorzystniejsze kursy na polskim rynku. Do dzieła!

Mistrzostwo Polski

Jeżeli chodzi o tytuł najlepszej drużyny w Polsce, to sytuacja od kilku lat zdominowana jest przez jedną drużynę – Legię Warszawa. W ciągu ostatnich sześciu sezonów Wojskowi tylko raz nie zdobyli mistrzostwa naszego kraju, co pokazuje siłę stołecznego klubu. Czy to znaczy, że Legia ma największe szanse na zdobycie kolejnej korony mistrza Polski? Według bukmacherów tak, ale warto pamiętać, że Ekstraklasa to rozgrywki bardzo nieprzewidywalne, co tylko podkreśla profil naszej ligi. Ostatnie dziesięć sezonów to również tytułu mistrzowskie w rękach innych klubów, dlatego warto zapoznać się z sytuacją z ostatniej dekady.

2008/09 – Wisła Kraków
2009/10 – Lech Poznań
2010/11 – Wisła Kraków
2011/12 – Śląsk Wrocław
2012/13 – Legia Warszawa
2013/14 – Legia Warszawa
2014/15 – Lech Poznań
2015/16 – Legia Warszawa
2016/17 – Legia Warszawa
2017/18 – Legia Warszawa

Tyle z historii. Widać, że ostatnie dziesięć sezonów to połowa tytułów mistrzowskich warszawskiej Legii, a po dwa zdobyły Wisła Kraków i Lech Poznań, zaś jeden trafił w ręce Śląska Wrocław. Co by nie mówić, to Legia będzie faworytem i w tym sezonie, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że w sporcie nie ma pewniaków. Tym bardziej, jeśli mówimy o polskiej Ekstraklasie.

Jak wyglądają propozycje bukmacherów?

[table id=20 /]

TOP 8, czyli drużyny, które wejdą do grupy mistrzowskiej

Wytypowanie górnej ósemki, czyli drużyn, które zapewnią sobie utrzymanie i powalczą bezpośrednio o mistrzostwo i europejskie puchary, powinno być mniej problematyczne, ale trzeba pamiętać, że i kursy będą niższe. Polska Ekstraklasa cechuje się tym, że walka o TOP 8 trwa do ostatnich kolejek sezonu zasadniczego, a o zaszczytne siódme i ósme miejsce w grupie mistrzowskiej może walczyć bezpośrednio nawet sześć drużyn. Jak wyglądają kursy na takie długoterminowe wydarzenia?

[table id=23 /]

Król strzelców

Legalni bukmacherzy, którzy udzielają zakładów wzajemnych na terenie Polski, oferują również zdarzenia na najlepszego strzelca ligi. Najpierw warto spojrzeć jak sytuacja wyglądała w poprzednich sezonach i zawodnik z której drużyny zdobywał koronę króla strzelców.

2008/09 – Paweł Brożek (Wisła K.)*, Takesure Chinyama (Legia)
2009/10 – Robert Lewandowski (Lech)
2010/11 – Tomasz Frankowski (Jagiellonia)
2011/12 – Artjoms Rudnevs (Lech)
2012/13 – Róbert Demjan (Podbeskidzie)
2013/14 – Marcin Robak (Piast, Pogoń)
2014/15 – Kamil Wilczek (Piast)
2015/16 – Nemanja Nikolić (Legia)
2016/17 – Marcin Robak (Lech)
2017/18 – Carlitos (Wisła K.)

*wyróżniono zawodników, którzy zostali królem strzelców, a ich drużyna została mistrzem Polski

Jak widać, nie ma reguły, że drużyna, która wygrywa mistrzostwo Polski, ma w swoim składzie najlepszego strzelca ligi. W ostatniej dekadzie taka sytuacja miała miejsce jedynie trzy razy, a to może skłaniać graczy do bardziej odważnych decyzji odnośnie typowania króla strzelców.

[table id=22 /]

Tak prezentują się kursy u trzech legalnych bukmacherów, którzy udzielają zakładów wzajemnych na terenie Polski. Sprawdźcie, który z nich oferuje najwyższe kursy na zdarzenia długoterminowe!