Ekstraklasa gdzie oglądać? Transmisje TV i online na żywo z Ekstraklasy

Gdzie oglądać Ekstraklasę? Polska Ekstraklasa w TV i w transmisjach online jest bardzo popularna. Mecze “na żywo” z udziałem najlepszych drużyn w naszym kraju może śledzić ponad sto tysięcy osób. Fani piłki nożnej w Polsce pasjonują się tym, kto zdobędzie tytuł mistrza kraju? Ekstraklasę można oglądać w telewizji, ale też w mobilnych aplikacjach online. Gdzie oglądać za darmo? Sprawdziliśmy wszystkie sposoby na oglądanie live meczów Ekstraklasy. Sprawdź, jak możesz to robić!

Ekstraklasa transmisje na żywo

Od wielu lat Ekstraklasa kojarzona jest z telewizją Canal+. To nadawca, który wygrywa większość przetargów na prawa telewizyjne do transmitowania meczów Ekstraklasy. Tak też jest w tym sezonie i kolejnych latach. Canal+ posiada większość praw, co nie oznacza, że Ekstraklasa jest tylko na jego stacjach. Na zasadzie sublicencji prawa do meczów Ekstraklasy posiada też Telewizja Polska. Różnica jest jednak taka, że C+ w swoim abonamencie może pochwalić się wszystkimi spotkaniami, a TVP ma prawa do jednego meczu w kolejce.

Canal Plus i TVP można oglądać za pośrednictwem tradycyjnej telewizji i transmisji internetowych. W dalszej części artykułu dokładnie wyjaśniamy, jak oglądać mecze online i w TV!

Ekstraklasa 2023/2024 – kiedy są mecze?

Typując Ekstraklasę trzeba pamiętać, że mecze tych rozgrywek są odpowiednio rozłożone w czasie. Standardowo ligowa kolejka rozpoczyna się od dwóch piątkowych spotkań. Pierwszy mecz rozgrywany jest o godzinie 18:00, a drugi o 20:30. Jak to wygląda w kolejnych dniach? W sobotę kibice mogą emocjonować się trzema spotkaniami o godzinach: 15:00, 17:30 i 20:00. W niedzielę odbywają się dwa mecze w porze popołudniowej i wieczornej, a dokładniej o 17:30 i 20:00. Ligowa kolejka kończy się poniedziałkowym meczem o 18:00.

Co jakiś czas w trakcie sezonu odbywa się kolejka w środku tygodnia. Wówczas mecze rozgrywa się we wtorki i środy. Co ciekawe, kalendarz skonstruowany jest w ten sposób, że podczas weekendu żaden mecz nie nachodzi na kolejne spotkanie. To oznacza, że kibic może obejrzeć w trakcie weekendu wszystkie spotkania Ekstraklasy.

gdzie oglądać ekstraklasę

Fot. PressFocus

Gdzie oglądać Ekstraklasę 2023/23?

Ekstraklasa może być oglądana w internecie i w telewizji. Canal+ i TVP posiadają platformy cyfrowe i internetowe, co umożliwia komfortowy wybór transmisji. Co do Canal+, to stacja ta obsługuje wszystkie mecze Ekstraklasy. Jeśli jesteś koneserem ligi, to powinieneś wybrać właśnie transmisje w C+. W jaki sposób możesz je uruchomić?

Programy Canal+ są oferowane w pakiecie NC+ i na internetowej platformie Canal+ Online. To pozwala na wybór – możesz wykupić abonament telewizji cyfrowej lub skupić się na transmisjach w internecie. Ta druga opcja bywa przyjemniejsza, bo nie trzeba zobowiązywać się żadną umową. C+ Online działa, jak Netflix – możesz odnowić miesięczną subskrypcję, ale nie musisz. Nie jest tak, jak w klasycznym abonamencie, że musisz dokonywać wpłat przez kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy.

Bez abonamentu i dodatkowych subskrypcji Ekstraklasę obejrzysz też na kanałach Telewizji Polskiej.

Ekstraklasa – gdzie oglądać za darmo?

Internetowi bukmacherzy wyspecjalizowali się w transmisjach live za darmo, ale w ich ofercie nie ma Ekstraklasy. Są takie mecze jak Serie A, Bundesligi i La Liga, ale zmagań w polskiej lidze jeszcze nie uświadczyliśmy. Czy to oznacza, że Ekstraklasy za darmo nigdzie nie obejrzysz? Wcale nie!

TVP to publiczna telewizja, co oznacza, że dostęp do niej jest darmowy. Jak wspominaliśmy wcześniej stacja ta co kolejkę transmituje wybrany mecz Ekstraklasy. Jest on transmitowany zupełnie za darmo w telewizji naziemnej na kanałach TVP 1/TVP 2 i TVP Sport. Co więcej, Ekstraklasę za darmo obejrzysz też w formie transmisji online w serwisie tvpsport.pl.

Ekstraklasa Transmisje Online i TV, mecze na żywo w Internecie

Głównym nadawcą Ekstraklasy jest Canal+, który za pośrednictwem swoich kilku stacji transmituje mecze “na żywo”. W jakich kanał C+ można oglądać Ekstraklasę? Oto stacje, na których możesz śledzić rozgrywki na żywo:

  • Canal+
  • Canal+Sport
  • Canal+Sport 2
  • Canal+Sport 3

Aby zagospodarować swoją bogatą ramówkę TV, stacja Canal+ posiada kilka programów telewizyjnych. Oczywiście kanały te można oglądać również w internecie – tam są dostępne mecze “na żywo” w Canal+ lub Canal+Sport. Program C+ w TV od tego w internecie niczym się nie różni. To kanały, które udostępniają relację ze wszystkich spotkań w sezonie 2023/2024.

canal plus - transmisje Ekstraklasy

Ekstraklasa w telewizji [streamy online]

W telewizji Ekstraklasę możesz oglądać w formie przekazu cyfrowego (abonament sieci NC+), naziemnego (TVP) i online (Smart TV). To oznacza, że wybierając TV nie musisz ograniczać się tylko TVP lub telewizji satelitarnej. Dzisiejsze odbiorniki są wyposażone w funkcję Smart, a to oznacza, że za ich pośrednictwem można zainstalować aplikację Canal+Online, dzięki której swobodnie obejrzysz mecz w transmisji internetowej.

Trzeba pamiętać o tym, że transmisja online Ekstraklasy w Canal+Online jest kodowana (podobnie jest też w TV satelitarnej). Ile kosztuje miesięczny abonament na C+Online? W pierwszym miesiącu użytkownicy mogą skorzystać z promocji, która obniża koszty do 20 złotych. Normalnie podstawowy pakiet z kanałami Canal+ kosztuje 45 zł.

Ekstraklasa w Internecie

Aby oglądać Ekstraklasę w internecie nie musisz wybierać tylko Canal+. Jeśli wystarczy ci jeden mecz w kolejce, to bez dodatkowych kosztów i rejestracji konta – możesz oglądać Ekstraklasę w serwisie TVP Sport. To darmowy player, który oferuje też dostęp do studia przedmeczowego, jak i pomeczowego. TVP Sport uruchomisz w przeglądarce internetowej, telefonie i Smart TV.

Ekstraklasa – transmisje Canal+

Canal+ transmituje rozgrywki polskiej Ekstraklasy od lat 90. Kibice przywykli do tego, że stacja ta obsługuje Ekstraklasę i nie przeszkadza im to, że to kodowana telewizja. Canal+ uruchamiając platformę online, wykonało dobry ruch, ponieważ dzięki niej mecze są jeszcze bardziej dostępne dla każdego kibica. Tym bardziej że transmisje online stają się popularniejsze od tych w tradycyjnych telewizjach.

W ramach transmisji z Ekstraklasy Canal Plus oferuje ligowe magazyny takie jak sztandarowy program Liga+ Extra.

Fot. z okładki: PressFocus

FAQ

Gdzie można oglądać mecze Ekstraklasy?

W Polsce transmisje live z Ekstraklasy oferują stacje Canal+ i TVP Sport.

Gdzie obejrzę Ekstraklasę za darmo?

Mecze Ekstraklasy za darmo można oglądać w otwartym kanale Telewizji Polskiej.

Zaloguj się aby dodawać komentarze