Karol Drzewiecki i Goncalo Oliveira nie mieli sobie równych w meksykańskim Monterrey, gdzie wygrali turniej rangi ATP Challenger Tour. Reprezentant Polski oraz jego portugalski partner w niedzielnym finale okazali się lepsi od duetu Orlando Luz / Rafael Matos.

Karol Drzewiecki i Goncalo Oliveira w Monterrey grali ze sobą dopiero po raz drugi – wcześniej rozegrali jeden turniej w Kanadzie. Brak zgrania nie przeszkodził im jednak w wygrywaniu meczu za meczem. Polak oraz Portugalczyk w drodze po tytuł zaliczyli nie lada wyczyn, bowiem zarówno w półfinale, jak i w finale, byli oni zmuszeni do obrony piłek meczowych. W obu przypadkach presja z nimi nie wygrała, przez co zakończyli turniej bez przegranego pojedynku.

Wprawdzie niedzielny finał nie rozpoczął się po myśli Drzewieckiego i Oliveiry, bo pierwszy set padł łupem ich rywali, to jednak w dalszej fazie meczu Orlando Luz i Rafael Matos nie zdołali utrzymać tak wysokiego poziomu, przez co Polak oraz Portugalczyk doszli do głosu. To pozwoliło im na wygraną 6:7(5), 6:4, 11-9.

Drzewiecki i Oliveira za wygranie turnieju w Monterrey otrzymają po 100 punktów do deblowego rankingu ATP oraz czek na 6,200 dolarów do podziału. Polak dzięki wspomnianym punktom wróci do TOP 200 w rankingu po ponad dwóch miesiącach spędzonych poza tym gronem.

Zaloguj się aby dodawać komentarze