We wtorek zaczynamy od analizy derbów Trójmiasta. Sprawdzamy, co ciekawego proponuje bukmacher LVBET w swojej ofercie. Czas start!

Arka Gdynia vs Lechia Gdańsk – analiza i kursy główne

Nastroje przed rozpoczęciem meczu w drużynie gospodarzy nie mogą być najlepsze, ponieważ Arka przegrywa praktycznie wszystko. Wyjątkiem jest remis z Zagłębiem Lubin, jednak statystyki nie pozostawiają złudzeń. Sześć porażek w siedmiu ostatnich meczach LOTTO Ekstraklasy. Po rundzie jesiennej w Gdyni była nadzieja na walkę o górną ósemkę, a tymczasem obecnie muszą spoglądać za siebie, ponieważ widmo spadku niebezpiecznie się zbliża. W szeregach tego zespołu jest kilku zawodników z potencjałem na lepsze granie, jednak widać, że coś tam się popsuło. Teoretycznie kiedyś powinni się przełamać, jednak raczej nie w starciu z liderem.

Statystyki wskazują, że nie stanie się w to starciu z Lechią. Gdańszczanie mają na swoim koncie pięć kolejnych zwycięstw z tym przeciwnikiem. Dodatkowo Arka ostatni raz pokonała rywala zza miedzy w 2007 roku. Podopieczni Piotra Stokowca w ostatniej kolejce powiększyli przewagę nad drugą w tabeli Legią. Dodatkowo odskoczyli od Piasta, więc wszystko wskazuje na to, że losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygną się pomiędzy Legią i Lechią.

Jak prezentują się opinie bukmachera LVBET o faworycie tej rywalizacji?

lvbet - opinie i oferta

Nie mogło być innego rozwiązania i jest nim Lechia Gdańsk. Przelicznik na zwycięstwo tego zespołu wynosi dokładnie – 2.25. Trzeba przyznać, że ciekawa propozycja jak na starcie lidera z drużyną, która ma wiele problemów. Mimo wszystko derby rządzą się swoimi prawami, dlatego warto rozważyć również remis po kursie 3.2. Za zwycięstwo gospodarzy bukmacher LVBET oferuje przelicznik 3.05.

Zdarzenia dodatkowe w LVBET

Nie ulega wątpliwości, że w meczach derbowych można się spodziewać podwyższonej dawki adrenaliny, a co za tym idzie kości mogą trzeszczeć. Obstawiając, że zobaczymy czerwoną kartkę w ofercie LVBET można złapać przelicznik na poziomie 3.7.

Czerwona kartka – 3.7

Przypomnijmy, że w pierwszej rywalizacji między tymi zespołami sędzia wyrzucił jednego z zawodników. Myślę, że takie zagranie jest ryzykowne, jednak przy obniżeniu stawki można spróbować na singlu.

W żadnym z siedmiu ostatnich spotkań między tymi drużynami w Gdyni nie było wyniku +3,5 gola. W tym czasie Arka wygrała zaledwie jeden raz. Ogólnie spodziewam się, że Gdańszczanie zagrają z kontry i postarają się wypunktować swojego przeciwnika. Gospodarze muszą zaatakować, ponieważ widmo spadku coraz mocniej zagląda w szeregi tego zespołu. Na razie prezes nie wykonał żadnych gwałtownych ruchów, jednak Zbigniew Smółka jest w ciężkiej sytuacji. Arka musi zacząć wygrywać, a starcie derbowe jest do tego najlepszym momentami. W sześciu z siedmiu rywalizacji tych drużyn padł wynik BTTS.

BTTS – 1.91

Bukmacher LVBET spodziewa się raczej przeciwstawnego zakończenia, dlatego też zagranie na brak gola z obu stron jest wycenione po kursie – 1.79.

W związku z tym, że kurs na wygraną Lechii w derbach Trójmiasta jest całkiem wysoki, to można skorzystać z sekcji zdarzeń dodatkowych. Znajdziemy w niej między innymi typ z podpórką na gości i -3,5 gola. W sześciu poprzednich rywalizacjach tych drużyn w Gdyni taki zakład zakończył się powodzeniem. Ani razu nie została przekroczona linia bramek, a Arka ostatni raz wygrała z Lechią w 2007 roku.

X2/-3,5 gola – 1.67

Gdańszczanie zazwyczaj na wyjazdach notują underowe rezulaty, a do tego mają najlepszą defensywę w Ekstraklasie. Nie sądzę, żeby stracili w tej rywalizacji więcej niż jednego gola.