Brak pomysłów na wykorzystanie bonusów bukmacherskich? No to lecimy z zapowiedzią spotkania w LOTTO Ekstraklasie. Przed nami rywalizacja Zagłębia Lubin z Miedzią Legnica, czyli derby Dolnego Śląska.

Zagłębie Lubin vs Miedź Legnica – kursy główne i bonusy bukmacherskie

Miedziowi przystąpili do rundy wiosennej z jasnym celem. Awans do czołowej ósemki i występy w grupie mistrzowskiej. Już od pierwszego spotkania pokazali, że podchodzą na serio do swojej misji i wygrali w Poznaniu z Lechem. Był to doskonały występ ekipy z Lubina, a 1:2 to najmniejszy wymiar kary. W drugiej kolejce teoretycznie łatwiejsza zadanie, ponieważ na własnym boisku zmierzą się z Miedzią Legnica. Ważną kwestią przy analizie tej rywalizacji jest fakt, że będą to derby Dolnego Śląska. Dotychczas oba zespoły tylko jeden raz spotkały się w Ekstraklasie, a Miedź w tym sezonie wygrała na własnym boisku 2:0. Lubinianie będą mieli doskonałą okazję do rewanżu.

Wykorzystanie bonusów bukmacherskich w tej parze powinno się kierować w stronę gospodarzy, ponieważ beniaminek z Legnicy mocno rozczarował swoich kibiców w pierwszej rywalizacji. Przegrana 0:3 na własnym boisku z Jagiellonią chluby nie przynosi. W dzisiejszym meczu czeka ich równie trudne zadanie, ponieważ na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Miedziowi muszą wygrać, żeby przybliżyć się do czołowej ósemki, dlatego nie będzie mowy o taryfie ulgowej. Miedź w końcówce rundy jesiennej znacząco poprawiła grę w obronie, o czym świadczyło kilka czystych kont. Obecnie wydaje się, że wszystko wróciło do normy, a głównym celem tego zespołu będzie utrzymanie.

Jak prezentują się kursy główne w LVBET?

Możliwości do wykorzystania bonusów bukmacherskich w tej rywalizacji nie brakuje, a pierwszą ciekawą propozycję otrzymujemy już w kursach głównych. Moim zdaniem granie na Zagłębie Lubin po kursie 1.90 jest uzasadnione. Remis w tej rywalizacji – 3.65, a wygrana gości – 4.15.

Zdarzenia dodatkowe i możliwe wykorzystanie bonusów bukmacherskich

Muszę przyznać, że Zagłębie Lubin w pierwszej rywalizacji rundy wiosennej zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, dlatego poszukamy zdarzeń dodatkowych głównie ukierunkowanych w stronę gospodarzy.

Pierwszą ciekawą propozycją będzie wynik +2,5 gola. Miedziowi pokazali, że mają wielką jakość w ofensywie, dlatego można zakładać, że podobnie jak w meczu z Lechem, nie będą mieli problemów w kreowaniu sobie sytuacji. Miedź Legnica przegrała pierwsze spotkanie 0:3, dlatego nie można powiedzieć, żeby mieli żelazną defensywę.

  • +2,5 gola – 1.93

Co ciekawe bukmacher spodziewa się tutaj bardziej underowego zakończenia, a Zagłębie Lubin w każdym z ostatnich pięciu meczów ligowych notowało wynik +2,5 gola. Moim zdaniem value bet do wykorzystania promocji bukmacherskich.

Inną możliwością będzie tutaj obstawienie wygranej Zagłębia Lubin przy zachowaniu czystego konta. Miedź Legnica w żadnym z ostatnich trzech spotkań nie zdobyła gola. Piłkarze beniaminka ostatni raz trafili do siatki 9 grudnia w starciu z Górnikiem Zabrze. Kurs tego zdarzenia wynosi – 2.95, jednak w tym przypadku bardziej wierzę w słabą postawę gości, niż mocną defensywę Zagłębia, które w ostatnim czasie miało problemy z czystymi kontami na własnym boisku.

  • 1/BTTS (nie) – 2.95

Możliwości do wykorzystania bonusów bukmacherskich nie brakuje, dlatego sprawdzimy również opcję z handicapem -1.0, ponieważ wierzę w siłę zespołu z Lubina. Kurs tego zdarzenia prezentuje się następująco – 3.15 i moim zdaniem jest bardzo ciekawą propozycją przy ryzykownym singlu.

  • 1/handicap -1.0 – 3.15