Zapewne część osób stale grających u bukmacherów zastanawia się nad alternatywą dla nich. W końcu warto spróbować czegoś innego niż obstawianie meczów lub zdarzeń. Najpopularniejsze pytania, to: czy coś takiego w ogóle istnieje? Są jakieś legalne alternatywy? Odpowiedź brzmi: tak, są. Jedną z nich są własnie zdrapki online. W poniższym tekście przedstawię wam czym one są dokładnie, jak działają, gdzie je można znaleźć oraz jak na nich wygrywać i czy jest jakiś schemat. W końcu ten temat staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Szczególnie, że nie trzeba wychodzić z domu i wszystko jest dostępne od ręki, a zasady są bardzo proste.

Czym są zdrapki online?

Jeżeli zastanawiacie się, co to są zdrapki online, to już śpieszę wam z pomocą. Zdrapki online polegają na tym, że po kupnie takiej, wystarczy skreślić ciąg cyfr lub figur. Działa to na podobnej zasadzie jak normalne zdrapki. Jeżeli skreślisz ciąg lub układ liczb, do którego przypisana jest nagroda, to otrzymujesz całość na swoje konto. Jest to bardzo proste i co ciekawe równie popularne. W Polsce to druga najpopularniejsza forma hazardu (dane z 2017 roku). 

Jednak zdrapki online, tak samo jak bukmacherka, owiane są regulaminem. Istnieje kilka głównych zasad. Ja wymienię wam tylko te najważniejsze:

 • maksymalna wygrana to 2 000 000 złotych
 • zdrapki online są dostępne tylko na stronach Totalizatora Sportowego

Ceny zdrapek są różne. Zaczynają się od dwóch złotych, a kończą na kilkudziesięciu. Zapewne zastanawiacie się, czy im droższa zdrapka tym większa szansa na wygraną lub lepsza nagroda? Przy droższych zdrapkach można otrzymać więcej pieniędzy, jednak szansa na ich zdobycie jest taka sama. Nie ma reguły na to, w których zdrapkach online możecie wygrać, a gdzie przegracie. Trzeba liczyć na swoje szczęście. W końcu to hazard w najczystszej postaci i wszystko zależy od naszego szczęścia. 

Gdzie mogę kupić zdrapki online?

Kupić dany rodzaj zdrapki można na lotto.pl. Jest to oficjalna strona, należąca do Totalizatora Sportowego. Od 2017 roku hazard online jest dostępny tylko u podmiotów obsługiwanych przez TS. Najpierw należy się zarejestrować na stronie lotto.pl, podając swoje prawdziwe dane, takie jak:

 • e-mail
 • hasło
 • PIN
 • imię
 • nazwisko
 • adres zamieszkania
 • telefon
 • dowód osobisty (jego numer)
 • PESEL
 • numer konta bankowego
 • data urodzenia

Po prawidłowym wypełnieniu pól w procesie rejestracyjnym należy przesłać skan dowodu osobistego. Robi się to w celu weryfikacji, czy podane dane są prawidłowe. W końcu hazard w Polsce jest dostępny od 18. roku życia. Następnie wystarczy wpłacić depozyt z interesującą nas kwotą. Warto wcześniej odłożyć na grę daną sumę pieniędzy na miesiąc i trzymać się jej, nie sięgając ponownie do portfela. Jest to bardzo ważne w zdrowej grze zarówno u bukmacherów, jak i w innych dziedzinach hazardu. 

Okienko rejestracji w lotto

Jak grać w zdrapki online?

Granie w zdrapki online jest bardzo proste. Wyglądają one bardzo podobnie do tych prawdziwych, które można kupić w punktach stacjonarnych, odpowiednio do tego przeznaczonych. Wystarczy wybrać interesującą nas zdrapkę, a strona sama pobierze kwotę z naszego konta Jak jednak odkryć co kryje nasza zdrapka i czy może czasem nie wygraliśmy? W końcu nie przyłożymy paznokcia do monitora naszego komputera i nie zaczniemy po nim kreślić wzorów. Otóż wystarczy przesuwać myszką, aby zdrapywać powierzchnię. W ten sposób odkryjemy co kryje nasza zdrapka oraz to, czy przysługuje nam wygrana. Jeżeli tak, to dowiemy się też ile otrzymamy od lotto. 

Aby wygrać daną sumę należy “zdrapać” odpowiednią sekwencję wzorów. Te są inne dla danego rodzaju zdrapki. Jest to bardzo losowe i nie ma żadnej reguły, która gwarantuje wam zwycięstwo. Zdrapki online, tak samo jak klasyczne zdrapki, to hazard w najczystszej postaci. O ile mecze bukmacherskie można jeszcze jakoś przewidzieć, to w zdrapkach nie ma takiej możliwości. Jednak jeśli już wam się uda wygrać daną sumę, to lotto przeleje ją na nasze konto bankowe, które podaliśmy w trakcie rejestracji. 

Lotto cały czas stara się odświeżać swoją ofertę zdrapek. Aktualnie możecie w niej znaleźć m.in.:

 • SZYBKIE 50
 • $
 • MEGA PENSJA
 • SUPER 7
 • LOTEK
 • EXTRA LINIE
 • KRZYŻÓWKA XXL
 • ZŁOTY LOS

Główne wygrane w nich wahają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych, aż do pół miliona złotych. Jak więc widać, można zgarnąć bardzo dużo pieniędzy, jednak szansa na to jest dość niewielka. W końcu mało kto wygrywa w zdrapkach.  Przed startem grania w zdrapki online warto zastanowić się jaką sumę maksymalnie chcemy przeznaczyć na ten rodzaj hazardu i trzymać się tego, nie sięgając dodatkowo do portfela po kolejne pieniądze. 

Przykładowe zdrapki online

Czy istnieje jakaś alternatywa dla zdrapek?

Najpopularniejszą alternatywą dla zdrapek są bukmacherzy. W Polsce istnieje wiele firm oferujących usługi bukmacherskie. Do najbardziej znanych z nich należą:

 • STS
 • BETFAN
 • Fortuna
 • Betclic
 • forBET
 • superBET
 • LVBET

Totolotek również świadczy usługi bukmacherskie. Oprócz wyżej wspomnianych firm są również PZBUK oraz eWINNER. Jednak ci bukmacherzy nie cieszą się już tak dużą popularnością. Za tym rodzajem hazardu przemawia z kolei wiele innych czynników. Przede wszystkim zakłady u bukmacherów nie są tak losowe jak zdrapki online. Głównie ze względu na to, że zazwyczaj dotyczą meczy sportowych lub esportowych i można je w pewien sposób przewidzieć oraz przygotować się do nich dzięki dostępnym statystykom. 

Kolejnym argumentem przemawiającym za tą dziedziną hazardu, jest to, że grać można u różnych operatorów, a nie tylko u jednego. W końcu dostępnych jest wiele firm, a w przypadku zdrapek online jest to lotto.pl. Oprócz tego, podczas przygotowywania swojego kuponu u bukmacherów można się sugerować analizami dostępnymi u nas. Codzienne sportowe i esportowe analizy od nas znajdziecie tutaj.

Warto też wspomnieć, że bukmacherzy, w przeciwieństwie do lotto, które oferuje zdrapki online, dają darmowe bonusy nowym graczom podczas rejestracji. Zazwyczaj wystarczy skorzystać z naszego kodu, odpowiedniego dla danego bukmachera, a następnie otrzymacie różne pomoce. Te ułatwią wam start w przygodzie z obstawianiem meczów lub innych zdarzeń dostępnych w ofercie (ostatnio popularne są linie dotyczące YouTuberów lub FAME MMA). 

Najpopularniejsze kody u bukmacherów to:

 • 1299PLN dostępny w STS
 • 3100PLN dostępny w BETFAN
 • 1145PLN dostępny w Fortunie
STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 0 280 zł bez ryzyka + 25 29 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: 1549zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 280 zł
FREEBET: 29 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Oprócz wyżej wspomnianych kodów, przygotowaliśmy też dla was inne, unikalne kody, które możecie podać podczas rejestracji u danego bukmachera. Ich pełną listę, razem z tym co oferują, znajdziecie tutaj. Jeżeli chcecie być na bieżąco z naszymi typami, to gorąco zachęcamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku. Dzięki temu będziecie mogli na bieżąco śledzić propozycje od zagranie

Czym są zdrapki online?

Zdrapki online niewiele się różnią od tradycyjnych zdrapek. Po kupnie takiej zdrapki za pomocą myszki zdrapujemy wskazany obszar. Gdy wykreślimy odpowiedni ciąg liczb lub wzór, to otrzymamy przysługującą nam wygraną.

Czy zdrapki online są legalne?

Zdrapki online są w pełni legalne na lotto.pl. To strona Totalizatora Sportowego, który może świadczyć usługi hazardu na terenie Polski w pełni legalnie.

Czy istnieje alternatywa dla zdrapek?

Najlepszą alternatywą dla zdrapek są bukmacherzy. Ci mają bardzo dużą ofertę na mecze sportowe, esportowe i wydarzenia na świecie. Dzięki temu każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Same zakłady są mniej losowe niż zdrapki, gdyż można przeanalizować dane zdarzenie przed jego rozpoczęciem i na tej podstawie obstawić zakład. Do tego bukmacherzy oferują różne bonusy przy rejestracji. Te są dostępne po użyciu odpowiednich kodów promocyjnych, np.: w STS jest freebet o wartości 29 złotych z kodem 1299PLN. Z kolei w Fortunie z kodem 2230PLN też otrzymacie freebet, ale wynoszący 20 złotych.