W Polsce zgodnie z prawem bukmacherzy online dzielą się na dwie kategorię: legalni operatorzy i nielegalni. Warto wiedzieć, gdzie można obstawiać, by nie popaść w konflikt z prawem. Dziś odpowiemy na pytanie: czy PZBUK jest legalny? Sprawdź nasz artykuł.

Na starcie warto pamiętać, że w ramach obowiązującego prawa hazardowego w Polsce – bezpiecznie można grać tylko u legalnych bukmacherów. Obstawianie u zagranicznych operatorów bez polskiej licencji jest nielegalne i grozi konsekwencjami prawnymi m.in. karą grzywny.

PZBUK – legalny bukmacher

Polskie Zakłady Bukmacherskie, czyli w skrócie PZBUK wchodzą w skład spółki Cherry Online Polska z siedzibą w Warszawie przy ulicy Gedymina 30. Bukmacher ten 28 czerwca 2018 roku uzyskał licencję od polskiego Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów wzajemnych online (Numer licencji: PS4.6831.26.2017). Jaki z tego wniosek? PZBUK jest w pełni legalnym bukmacherem w Polsce, a gra u niego jest bezpieczna i zgodna z prawem RP.

Bukmacher ten spełnia wszystkie warunki otrzymania licencji, a więc posiada siedzibę w Polsce, oferuje stronę internetową z rozszerzeniem .pl, a dodatkowo przestrzega naszego prawa m.in. dotyczącego ochrony graczy przed skutkami hazardu.

Kim jest legalny bukmacher?

Legalny bukmacher to ten, który legitymuje się licencją na zakłady sportowe wydawaną przez polskie Ministerstwo Finansów. Każdy z podmiotów bukmacherskich może ubiegać się o koncesje, ale nie każdy ją otrzymuje. Zostanie legalnym bukmacherem wiąże się z szeregiem zobowiązań i spełnieniem określonych w ustawie warunków licencyjnych. Cały proces od momentu złożenia wniosku do wydania decyzji przez MF trwa minimum sześć miesięcy.

Licencja przyznawana jest na okres sześciu lat. Po upływie tego terminu bukmacher ponownie musi ją przedłużyć oczekując na pozytywną decyzję od Ministerstwa Finansów.

Obecnie w naszym kraju działa kilkanaście legalnych bukmacherów, a co jakiś czas przybywa nowych operatorów, którzy uzyskują polską licencję. Takim bukmacherem jest PZBUK!

Legalne zakłady bukmacherskie PZBUK

Obstawianie zakładów bukmacherskich w PZBUK jest legalne, a więc warto w tym momencie się dowiedzieć, co dokładnie obstawisz u tego bukmachera? Oto oferta legalnego bukmachera PZBUK:

  • Zakłady sportowe
  • Zakłady live
  • Sporty wirtualne
  • E-sport

Zakłady bukmacherskie dotyczą około 20-30 dyscyplin sportowych. Dodatkowo ofertę uzupełniają zakłady z polityki, rozrywki i życia społecznego.

Obstawianie w PZBUK możliwe jest poprzez stronę internetową pzbuk.pl lub mobilną aplikację na iOS i Android. Co warto odnotować na plus tego bukmachera to darmowe transmisje meczów NBA oraz cash-out.

Bonusy od legalnego bukmachera PZBUK

W PZBUK z nasz kod rejestracyjny: 300PLN można odebrać dwa bonusy na start:

  • 200 PLN zakład bez ryzyka
  • 100 PLN w Sklepie Gracza

Bonus w formie zakładu bez ryzyka oznacza, że bukmacher zwróci stawkę do 200 PLN za pierwszy, przegrany kupon. Co ważne, zwrot będzie obowiązywał w formie darmowego zakładu. To oznacza, że obstawiając później za zwrot w razie zwycięstwa otrzymamy wygraną kwotę minus stawka freebetu. Co jednak atrakcyjne – bonus nie podlega obrotowi. Aby zakład liczył się do zwrotu musi spełnić następujące warunki: liczba zdarzeń co najmniej 2, kurs minimalny dla pojedynczej selekcji 1.40.

Dodatkowo dzięki naszej współpracy z bukmacherem każdy polecony przez nas gracz otrzyma darmowe 100 PLN (w formie punktów w Sklepie Gracza).

Po wykorzystaniu promocji na start można skorzystać z bonusów dla stałych graczy PZBUK. To m.in. Kombodoładowanie i komborakieta, czyli powiększenie wygranych w zakładach ako.

Więcej o bonusach PZBUK znajdziesz na stronie: https://zagranie.com/pzbuk-bonus/

Opinie o legalnym bukmacherze PZBUK

Nasi użytkownicy w rankingu bukmacherów umieścili PZBUK na siódmym miejscu z oceną 8.5/10. Za co chwalony jest PZBUK? Na pewno za dobrą ofertę i w miarę atrakcyjne kursy. Typerzy wyróżniają dodatkowo darmowe transmisje live wszystkich meczów NBA i szybkie działanie narzędzia cash-out. Gracze wskazują na to, że strona internetowa jest bardzo czytelna i szybka, co pomaga w intuicyjnym znajdowaniu kursów na interesujące na zdarzenia sportowe.

Naszym zdaniem, co można dopracować w PZBUK, to wysokość bonusu powitalnego. Aktualne jest to zakład bez ryzyka 200 PLN + 100 PLN w Sklepie Gracza, co w porównaniu z najlepszymi bukmacherami w Polsce – kwota nie powala. Dla przykładu w STS łącznie można zyskać 1259 złotych, w Fortunie 1145 PLN, a w Betfan 3100 PLN. Uważamy, że wyższy bonus na start w PZBUK jeszcze bardziej poprawi opinię o tym bukmacherze.

Czy PZBUK jest legalnym bukmacherem?

Tak, PZBUK posiada ważną licencję od Ministerstwa Finansów, a to czyni z niego legalnego bukmachera online.

Jaką licencję posiada PZBUK?

PZBUK posiada licencję numer: PS4.6831.26.2017 a to sprawia, że może oferować zakłady bukmacherskie przez internet.

Co oznacza, że PZBUK jest legalny?

Bukmacher z polską licencją oznacza, że możesz u niego obstawiać zakłady w 100% legalnie i bezpiecznie. To sprawia, że od stawki każdego zakładu płacisz 12% stawki na podatek.

Zaloguj się aby dodawać komentarze