Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon League of Legends European Championship. W STS już można obstawiać zakłady długoterminowe na to, kto sięgnie po końcowe trofeum. Z tej okazji więc przygotowałem analizę pod to zdarzenie, przeglądając szansę poszczególnych drużyn. Czy G2 Esports kolejny raz zdominuje Europę? Zapraszam do lektury. 

1200 PLN od depozytu + 230 PLN zakład bez ryzyka + 30 PLN Freebet

Kod promocyjny w STS: ZAGRANIE

STS

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Kto ma największe szanse na wygranie LEC?

Zapewne kibice i osoby, które chcą obstawić zakład długoterminowy na to, kto sięgnie po trofeum LEC w Spring Split zastanawiają się, kto właściwie ma największe szanse na to? Wśród faworytów wymienia się oczywiście takie zespoły, jak G2 Esports, Rogue, czy Fnatic. Jednak ciekawie wyglądają też składy Astralis, MAD Lions i Team Vitality, więc walka o TOP 3 może być bardzo wyrównana. Zapowiada się, że ten sezon jeszcze bardziej będzie skupiony na grze zespołowej niż poprzedni, jednak błyski takich zawodników, jak Caps, Selfmade, czy Rekkles mogą przesądzać o wygranych. 

G2 Esports

G2 Esports w 2020 roku było bezsprzecznie najlepszą drużyną w Europie. Dwa razy wygrało rozgrywki na Starym Kontynencie, a do tego dotarło półfinałów Mistrzostw Świata w League of Legends 2020. Niewątpliwie duża w tym zasługa była Capsa, który jest jednym z najlepszych mid-lanerów na świecie, a w EU dominuje na środkowej alei. Zawodnik G2 nie raz ciągnął swoją drużynę za uszy. Teraz będzie miał odpowiednie wsparcie na dolnej alei, gdzie G2 Esports postawiło na ściągnięcie Rekklesa. Maritn Larsson to z całą pewnością jeden z najlepszych ADC na świecie, jednak w Fnatic nie miał większych perspektyw na sukcesy. W nowym zespole to się zmieniło, a teraz śmiało można mówić o mistrzach Europy, jako o “super teamie”.

Jakie więc mają szanse na to, żeby sięgnąć po zwycięskie trofeum? Uważam, że bardzo duże. Meta zmieniła się względem poprzedniego roku, jednak G2 Esports to drużyna, która potrafi się bardzo dobrze dostosować do tego. Oprócz tego należy pamiętać, że w składzie ma zawodników, którzy świetnie wyglądają indywidualnie i swoimi solowymi zagraniami mogą wygrać niemal każde spotkanie. 

Statystyki:

 • dwa wygrane mistrzostwa Europy w 2020 roku
 • 32 wygrane mecze w LEC na 44 rozegrane w 2020 roku
 • G2 Esports przegrało na każdą drużynę LEC
 • pięć wygranych spotkań na osiem rozegranych na MŚ w League of Legends
 • od dwóch lat najlepsza drużyna w Europie (cztery mistrzostwa Starego Kontynentu)

Rogue

W sezonie 2021 Rogue wygląda na zespół, który realnie może powalczyć o wicemistrzostwo Europy. W końcu mają więcej czasu na to, żeby usprawnić swój styl gry, a ten w poprzednich rozgrywkach był bardzo widowiskowy i często zabójczo skuteczny. Doprowadziło to zresztą do ich awansu na Worldsy, gdzie RGE zajęło 13-16 miejsce (faza grupowa), ale pokazało się z dobrej strony. W przerwie pomiędzy sezonami do drużyny Inspireda dołączyli Odoamne oraz Trymbi. Nowa krew może też być gwarancją jakości. W końcu Adrian Trybus pokazywał ją już grając w Ultralidze, a Pascu to top-laner europejskiej klasy, którą udowodniał już wiele razy. 

W zespole Rogue będziemy mieli teraz dwóch Polaków – Inspireda oraz Trymbiego. Do tego bardzo groźny Hans Sama i Larssen. Czy to przepis na sukces w LEC? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to spotkanie, jednak jeżeli będą bardziej stabilni niż w poprzednich rozgrywkach, to mogą realnie o to powalczyć i rzucić wyzwanie G2. Wierzę też w to, że po pracy z psychologiem zachowają większy spokój w ważnych spotkaniach, a to może oznaczać, że sięgną po końcowe trofeum.

Statystyki:

 • dwa razy dotarli do play-offów League of Legends European Championship w 2020 roku
 • 24 wygrane mecze w LEC na 41 rozegranych w 2020 roku
 • tylko dwa wygrane spotkania w play-offach na pięć rozegranych
 • jedno wygrane spotkanie na sześć rozegranych na MŚ w League of Legends

Zagranie na esport

Fnatic

Fnatic to zespół, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu drużyn mających największe szanse na końcowe trofeum. FNC to legendarna organizacja i zapisała się na kartach League of Legends. Jednak od kilku sezonów nie potrafi nawet nawiązać walki z G2 Esports w Europie. Nic w tym dziwnego, w końcu gracze G2 byli po prostu lepsi, a teraz największa gwiazda Fnatic przeszła właśnie do mistrzów Europy. Strata Rekklesa to niewątpliwie duży problem i nie wiadomo, jak to wpłynie na formę zespołu. W końcu strzelec miał bardzo duży wpływ na grę swojej drużyny. Na mistrzostwach świata FNC nie do końca poszło po ich myśli, gdyż nie potrafili nawiązać walki z drużynami z Azji. 

Jakie więc są szanse Fnatic na końcowe zwycięstwo w LEC? Trudno to jednoznacznie ocenić, jednak wydaje się, że w tym sezonie FNC może mieć duże problemy, żeby nawiązać walkę z lokalnymi rywalami. Czy tak się stanie? Przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni. 

Statystyki:

 • wicemistrzowie Europy z sezonu 2021 LEC
 • 26 wygranych meczów w LEC na 42 rozegrane w 2020 roku
 • dwa razy dotarli do wielkiego finału LEC w 2020 roku
 • cztery wygrane spotkania na siedem rozegranych na MŚ w League of Legends
 • od dwóch lat druga najlepsza drużyna w Europie

Typ na zwycięzcę Spring Split LEC

Moimi typami na drużyny, które wygrają Spring Split LEC są G2 Esports i Rogue. G2 to super team i ma spore szanse na to, żeby sięgnąć po końcowe trofeum. W końcu przyszedł do nich nowy strzelec, a do tego mają dalej spory potencjał w Jankosie oraz Capsie, czyli pozostałych dwóch najważniejszych zawodnikach. Ciekawie wygląda również Rogue, które w poprzednim sezonie opanowało dobrze swój styl gry, a teraz miało dużo czasu, żeby go dopracować. Nadzieje na lepsze wyniki dają też nowe nabytki. Kurs na RGE jest też bardzo wysoki i można pomyśleć nad tym, żeby zagrać go SOLO. Jeżeli uspokoją swoją grę w najważniejszych momentach, to nie będą mieli sobie równych. 

Mój typ: Rogue

Kurs: 8.00

Pamiętajcie o naszej promocji, gdzie w STS z kodem promocyjnym VIP możecie liczyć na zakład bez ryzyka aż do 230 złotych!

Zasady promocji:

 • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
 • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
 • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
 • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
 • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
 • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
 • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

sts lec długoterminowy