W piątek otwieramy ofertę PZBuk i sprawdzamy opinie bukmachera na temat meczu Anglii z Czechami. Na papierze wskazanie faworyta tej rywalizacji nie jest trudnym zadaniem, jednak czy na boisku będzie podobnie?

Anglia vs Czechy – analiza meczu i kursy główne

Synowie Albionu są faworytem tej grupy, ponieważ byli losowani z pierwszego koszyka. Czesi przynajmniej na papierze powinni powalczyć z reprezentacją Szkocji o drugą pozycję. Pierwszy mecz obu drużyn na Wembley będzie bardzo istotny. W składzie gospodarzy prawdopodobnie nie zobaczymy Marcusa Rashforda, który zmaga się z urazem, jednak i tak potencjał tej drużyny jest ogromny. W jego miejscu prawdopodobnie wystąpi Jadon Sancho. Anglicy na ostatnim mundialu pokazali się z dobrej strony, ponieważ zajęli czwartą pozycję, co jak na ich występy na Mistrzostwach Świata w XXI wieku jest sporym zaskoczeniem.

Czeska piłka regularnie się rozwija. Nie mamy tutaj już pokolenia Nedveda, Rosicky’ego czy Kollera, jednak stabilnie idą do przodu po latach gorszych rezultatów. Dobrze to widać na przykładzie Slavii Praga, która w Lidze Europy wyeliminowała Sevillę. W kadrze znajduje się kilku piłkarzy z tej drużyny. Największą gwiazdą reprezentacji Czech jest piłkarz AS Romy – Patrick Schick.

Oba zespoły po raz ostatni spotkały się w 2008 roku, jednak było to starcie towarzyskie. Tym razem stawka będzie zdecydowanie większa, dlatego na Wembley można się spodziewać ciekawej rywalizacji.

Jaką ofertę kursów głównych przygotował PZBuk?

pzbuk opinieNa podstawie proponowanych przeliczników można się pokusić o stwierdzenie, że Anglia jest tutaj murowanym faworytem do wygranej po kursie 1.27. Remis – 5.10, a zwycięstwo gości – 11.75.

Zdarzenia dodatkowe w PZBuk

Forma reprezentacji Anglii po zakończeniu mundialu robi wrażenie. Synowie Albionu wygrali swoją grupę w Lidze Narodów. Ich rywalem były drużyny Hiszpanii oraz Chorwacji, co najlepiej potwierdza możliwości tej drużyny. Anglicy wygrali w czterech z ostatnich pięciu rywalizacji. Przed własną publicznością mają komplet trzech kolejnych zwycięstw. Jedyną porażką po zakończeniu Mistrzostw Świata było ich starcie z Hiszpanią na Wembley, przegrane 1:2. Synowie Albionu mają olbrzymi potencjał w linii ataku. Sancho, Kane, Rashford (Kontuzja), Sterling – to wszystko zawodnicy, którzy mogą sprawić, że rozstrzelają Czechów w piątkowy wieczór. Moim zdaniem ciekawie wygląda tutaj opcja z handicapem na gospodarzy po kursie – 1.86.

Anglia/handicap -1 – 1.86

Muszę przyznać, że mocno zaskoczyła mnie oferta zdarzeń dodatkowych w PZBuk pod kątem opcji z wynikiem BTTS. Czesi są tutaj skazywani na porażkę, jednak propozycja bukmachera, że oba zespoły trafią do siatki wynosi aż 2.60. Wygląda to trochę tak, jakby operator potraktował reprezentację naszych południowych sąsiadów w roli Luksemburga czy innej Armenii. Ryzyko w tym przypadku może się opłacić.

BTTS – 2.60

Anglicy w trzech ostatnich spotkaniach notowali wyniki +2,5 gola. W tym czasie tylko przeciwko USA potrafili zagrać na zero z tyłu. Czesi to drużyna, która w trzech poprzednich rywalizacjach zaliczyła rezultaty -1,5 gola. Dwukrotnie wygrali 1:0 i raz przegrali z Ukrainą. W trzech z ostatnich czterech spotkań o punkty potrafili trafić do siatki. Mecz bezpośredni tych drużyn w 2008 roku skończył się wynikiem 2:2.

Jedyna drużyna gra overowo, a druga underowo – mimo to uważam, że w piątkowym meczu zobaczymy bramki, a kurs na +2,5 gola w tej rywalizacji wynosi – 1.95. Bukmacher raczej zakłada under.

+2,5 gola – 1.95