Bukmacherzy zagraniczni w Polsce: ważne info dla graczy
Spis treści
Zagraniczni bukmacherzy to temat trochę omijany, ciągle mówi się o tych legalnych polskich bukmacherach, jednak w naturze ludzkiej leży ciekawość i zainteresowanie tym, co nieosiągalne. Właśnie dlatego dziś na tapet bierzemy operatorów zza granicy. Dowiecie się jakie plany w stosunku do polskiego rynku mają hazardowi giganci znani na całym świecie, sprawdzimy, u których zagranicznych bukmacherów można już grać i udowodnimy, że… najciemniej pod latarnią.
Zagraniczni bukmacherzy w Polsce: aktualna sytuacja
Okej, krótkie przypomnienie na start w razie, gdyby pojawił się tu czytelnik, który jeszcze nie siedzi w bukmacherce.
Zakłady bukmacherskie to rozrywka legalna w Polsce, ale pod warunkiem, że korzysta się z usług legalnych bukmacherów. Legalnych, czyli posiadających stosowne zezwolenie Ministerstwa Finansów na przyjmowanie zakładów od osób znajdujących się na terenie naszego kraju. Zauważcie, że nie wspomniałam tu nic o tym, że bukmacher ma być polski. Ok – polski pod takim względem, że ma swoją siedzibę/oddział w Polsce, ale nie ma tu mowy o tym, że ma być to firma, która w Polsce powstała i tylko tu rozwija swoją działalność. Mamy więc pewną furtkę, której niektórzy nie zauważają.
Faza na zagranicznych bukmacherów trwa?
Kiedy słyszycie „zagraniczni bukmacherzy” pewnie przychodzą Wam na myśl takie marki, jak bet365, bet-at-home czy Unibet. Niektórzy gracze wciąż mają fazę na zagranicznych buków, bo wiadomo – to, co zagraniczne, zawsze wydaje nam się lepsze. Oczywiście nie twierdzę, że jest to bezpodstawne, ponieważ niewątpliwą korzyścią dla klientów w czasach sprzed nowej ustawy hazardowej było granie bez konieczności odprowadzania podatku od stawki. Przekładało się to na ciekawsze oferty i ogólnie rzecz biorąc, taki zagraniczny operator cieszył się sporym zainteresowaniem. Trzeba jednak pamiętać, że granie u zagranicznych bukmacherów, jest nielegalne i surowo zabronione.
Cóż, obecnie funkcjonowanie rynku zakładów bukmacherskich reguluje prawo, które nie dopuszcza do graczy z Polski podmiotów nieposiadających zezwolenia MF, a więc niezarejestrowanych w Polsce i nieodprowadzających podatków. Proste, nie ma co z tym walczyć. Czy oznacza to, że nie mamy i nie będziemy mieć dostępu do zagranicznych bukmacherów?
Może Cię zdziwię, ale odpowiedź nie jest tak oczywista.
Legalni w Polsce bukmacherzy zagraniczni >> gdzie już można grać?
Na ten moment możesz grać już u kilku bukmacherów zagranicznych. Zaskoczony? No właśnie, może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, że obstawiasz w rzeczywistości u operatorów zagranicznych, jedynie kryjących się pod inną nazwą. Kluczowe są tu osoby, które stoją za daną marką, kapitał, nowoczesne systemy obsługi klienta, świeże podejście – nazwa jest kwestią drugorzędną, a jednak często potrafi zmylić.
Wypatrujesz ciągle zagranicznych bukmacherów? W takim razie przyjrzyj się poniższym operatorom.
Fortuna
Tej marki bukmacherskiej chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Fortuna jest najdłużej legalnie działającym operatorem online w Polsce, ponieważ zezwoleniem Ministerstwa Finansów dysponuje już od 23 stycznia 2012 roku. Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie – bo tak brzmi pełna nazwa firmy – jest częścią Fortuna Entertainment Group, powstałej w 2009 roku w Czechach. Grupa Fortuna może się pochwalić, że jest największym operatorem dostarczającym zakładów bukmacherskich w Europie Środkowej i Wschodniej. Swoją działalność rozpoczęła w Czechach, a potem wkroczyła na rynek słowacki, rumuński, chorwacki.
Pozycja Fortuny w Polsce jest ugruntowana. Śmiało można powiedzieć, że zalicza się do największych bukmacherów w naszym kraju, o czym świadczy chociażby liczba regularnie obstawiających graczy. Doceniają Fortunę za duży wybór zdarzeń, dobre kursy, brak problemów technicznych (wpłaty, wypłaty), uczciwość i szereg udogodnień – takich jak promocje czy funkcjonalna aplikacja mobilna.
Krótko mówiąc – Fortuna to naprawdę solidny zagraniczny (czeski) bukmacher, który na dobre zadomowił się w Polsce. Więcej o opiniach Fortuny znajdziesz na stronie: https://zagranie.com/fortuna/
PZBuk
PZBuk, czyli Polskie Zakłady Bukmacherskie to stosunkowo nowy operator. W zasadzie trochę spadł z nieba, nikt wcześniej o nim nie słyszał, więc też trudniej się graczom do niego przekonać. To zrozumiałe, jednak PZBuk przy bliższym poznaniu zyskuje, dlatego warto się pokusić o przyjrzenie temu operatorowi.
Jak powszechnie wiadomo, idąc po nitce można dojść do kłębka – a w tym przypadku, do całkiem ciekawego kłębka. Pod hasłem PZBuk kryją się Polskie Zakłady Bukmacherskie. Pod tą nazwą zaś funkcjonuje spółka Cherry Online Polska, która otrzymała zezwolenie MF 28 czerwca 2018 roku. Robi się już bardziej światowo, dlatego idąc jeszcze dalej, dowiadujemy się, że spółka ta jest częścią szwedzkiego podmiotu Cherry AB. Istnieje on w branży hazardowej od 1963 roku i związane są z nim również takie marki jak: CherryOn, Cherrycasino, Yggdrasil czy Knock Out AB.
Wniosek nasuwa się sam – PZBuk to nie jest jakiś przypadkowy operator, który od tak wpadł do Polski, ale część czegoś zdecydowanie większego. Choć jest to marka, która wydaje się być lokalna (w końcu w nazwie mamy Polskę, barwy biało-czerwone oraz klimat rodem z PRL-u), to można powiedzieć, że PZBuk jest zagranicznym bukmacherem, który na potrzeby polskich klientów przyjął właśnie taką kreację.
Betclic
Trzeci z kolei operator to zagraniczny bukmacher w czystej postaci – Betclic. Osoby zainteresowane obstawianiem zakładów bukmacherskich nie od dziś, z pewnością go kojarzą, a być może byli jego klientami. W chwili wejścia w życie postanowień nowelizacji ustawy o grach hazardowych wszyscy operatorzy bez licencji zmuszeni byli opuścić Polskę – tyczyło się to również Betclic.
Minęło trochę czasu i proszę – jeden z najpopularniejszych bukmacherów zagranicznych znowu dostępny w Polsce.
Oczywiście wszystko zgodnie z prawem. Jak to możliwe i jakie to daje perspektywy w kontekście innych dużych marek?
Betclic nie jest polskim bukmacherem, ale może działać w naszym kraju za sprawą zarejestrowanego tu polskiego przedstawiciela Gaming in Poland Sp. z o.o., reprezentującego spółkę BEM Operations Limited z Malty, która zaś jest właścicielem brandu Betclic.
Wniosek płynący z tych przykładów? Okazuje się, że zagraniczna jakość jest na wyciągnięcie ręki i to w 100% legalnie.
Superbet
Czwartym legalnym, zagranicznym bukmacherem w Polsce jest Superbet. To firma z Rumunii, która w 2017 roku weszła na rynek lokali naziemnych, a od 2020 roku działa także online na stronie superbet.pl.
Właścicielem Superbet jest m.in. fundusz inwestycji z USA, Blackstone. To bukmacher, który świetnie radzi sobie w Europie Środkowo-Wschodniej i liczy na rozwój w zachodniej części świata. W Polsce tego bukmachera online reklamuje Jerzy Dudek.
Polecany legalny bukmacher: STS
STS to od początku działalności, czyli 1997 roku polski bukmacher, który należy do rodziny Juroszek. To familia klasyfikowana wśród najbogatszych w Polsce wg rankingu Forbes. Aktualnie bukmacherem STS jako CEO zarządza Mateusz Juroszek.
Wiele rankingów i analiz wskazuje, że STS dominuje na polskim rynku, jeśli chodzi o ilość nowych rejestracji. Szacunki wskazują, że około 40% graczy obstawia właśnie w Star Typ-Sport. STS nie zadowolił się tylko polskim rynkiem, bo od 2019 roku działa również w Wielkiej Brytanii jako STSbet.