Kolejny kraj zaostrzył warunki dotyczące sponsoringów klubów i od przyszłego sezonu w Hiszpanii kluby sportowe nie będą mogły mieć za sponsorów bukmacherów i innych operatorów hazardowych. To nie jedyne zmiany, jakie będą związane z La Ligą. Sprawdźcie więc, o co chodzi. 

Bukmacherzy nie będą mogli sponsorować klubów w Hiszpanii!

Hiszpania to kolejny kraj po Włoszech, który postanowił zaostrzyć swoje warunki związane ze sponsoringiem klubów. Nad podobnym rozwiązaniem zastanawia się też Wielka Brytania. O co więc dokładnie chodzi? Otóż rząd od wielu lat dawał różne przesłanki klubom, że zakaże sponsorowania ich przez bukmacherów i operatorów hazardowych. Te jednak podpisywały wciąż nowe umowy, więc rząd postanowił podpisać dekret, który zakaże takich praktyk od przyszłego sezonu.

Lionel Messi


Warto zaznaczyć, że minister odpowiedzialny za sprawy konsumenckie postanowił iść na rękę klubom i dał im okres przejściowy, który kończy się razem z tym sezonem. Dzięki temu kluby będą mogły wypełnić aktualne zobowiązania sponsorskie, ale podpisywanie nowych umów jest już zabronione. Co ciekawe, to nie jedyne nadchodzące zmiany. Ma również zostać stworzony ogólnokrajowy rejestr samo wykluczenia graczy. Z kolei w telewizji reklamy będą mogły być puszczane jedynie w godzinach nocnych (pomiędzy 1 w nocy a 5 rano). 

Dla bukmacherów jest to dość trudna sytuacja, gdyż tracą jedną z możliwości docierania do nowych klientów. Podobnie jest z klubami, które muszą poszukać nowych możliwości finansowania. W związku z tym warto sprawdzić bonusy bukmacherskie, które możecie wykorzystać na obstawianie m.in. La Ligi. Te są dostępne z naszymi kodami promocyjnymi i różnią się w zależności od firmy. 

Zaloguj się aby dodawać komentarze