W zakładach bukmacherskich obstawiać można nie tylko sport, ale także politykę. Bukmacherzy oferują kursy na wybory prezydenckie, dzięki czemu możesz typować kto zostanie przyszłym prezydentem w Polsce lub USA. Masz politycznego nosa? W takim razie kursy na wybory prezydenckie są właśnie dla ciebie!

Legalni bukmacherzy już od jakiegoś czasu udostępniają zakłady na wybory – nie tylko prezydenckie. W poprzednich latach można było obstawiać kampanie parlamentarne, samorządowe oraz europarlamentarne. W ramach zakładów na wybory prezydenckie wytypujesz swojego faworyta do urzędu, ale także możesz obstawiać H2H: który kandydat będzie lepszy oraz dodatkowe zdarzenia: czy będzie druga tura? Dla użytkowników umiejętnie analizujących polityczną sytuacje wybory prezydenckie, to okazja na zarobek w zakładach bukmacherskich.

Bukmacherzy do obstawiania wyborów prezydenckich

W Polsce legalne zakłady na wybory możesz grać tylko u licencjonowanych operatorów. Pełny ranking bukmacherów online znajdziesz na stronie: https://zagranie.com/bukmacherzy/

Najwięksi bukmacherzy, czyli STS, Fortuna czy Betfan już kilka tygodni przed głosowaniem przyjmują zakłady na wybory prezydenckie. U polskich bukmacherów wytypujesz przyszłego prezydenta: Polski, USA, Niemiec i Francji.
Jeśli chcesz obstawiać wybory prezydenckie, to polecamy nasze kody promocyjne, dzięki którym będziesz mógł odebrać bonus. Zakłady na wybory obstawisz w:

 • Fortunie – kod promocyjny: 2230PLN
 • STS – kod promocyjny: 1259PLN
 • Betfan – kod promocyjny: 3100PLN
 • Betclic – kod promocyjny: 550PLN

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce – kursy bukmacherskie

12 lipca czeka nas druga tura wyborów prezydenckich w Polsce. W grze o urząd znajdują się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. To oni otrzymali najwięcej głosów w pierwszej turze głosowania. Kolejno kandydat PiS otrzymał 43.67 procent, a przedstawiciel KO – 30.34 procent.

Pewne jest, że w najbliższą niedzielę poznamy zwycięzce wyborów. Najnowsze sondaże dają przewagę Andrzejowi Dudzie, co dostrzegają bukmacherzy, którzy wskazują jasno, że to obecny prezydent przedłuży swoją kadencję.

Kursy bukmachera Fortuna kształtują się następująco:

 • Andrzej Duda – 1.52
 • Rafał Trzaskowski – 2.77

wybory infografika

Przed drugą turą wyborów możesz dodatkowo typować frekwencje:

 • Poniżej 65.5% – kurs 1.60
 • Powyżej 65.5% – kurs 2.11

Fortuna umożliwia również typowanie handicapu na zwycięzce:

 • Wygra Duda z handicapem -2.5 – kurs 1.96
 • Wygra Trzaskowski z handicapem +2.5 – kurs 1.75

Wybory prezydenckie w Polsce odbywają się co pięć lat.

Wybory prezydenckie w USA

W zakładach na wybory dużą popularnością cieszą się typy na prezydenta USA. W tym roku, czyli 3 listopada (wtorek) zostanie wyłoniony kolejny prezydent Stanów Zjednoczonych. Tradycyjnie w ostatecznym głosowaniu stają w szranki przedstawiciel partii Republikańskiej i Demokratycznej.

Aktualnie faworytem u bukmacherów online, w tym STS w walce o prezydencki fotel jest Donald Trump, obecnie sprawujący urząd. Kurs na wygraną Trumpa wynosi 1.85. Wszystko wskazuje na to, że jest rywalem będzie Joe Biden, który nie jest bez szans w tej rywalizacji – przynajmniej w opinii bukmacherów. Kurs na przedstawiciela demokratów oscyluje w granicach 2.00.

kursy na wybory w usa

W USA na prezydenta głosuje się co cztery lata.

Jak obstawiać wybory prezydenckie u bukmacherów?

Tak jak w zakładach sportowych, tak i w typach na politykę należy wcześniej dokonać odpowiedniej analizy. Co brać pod uwagę obstawiając zakłady na wybory? W polityce kluczową rolę odgrywają sondaże i badania nastrojów społecznych – to główne elementy według których bukmacherzy ustalają kursy na poszczególnych kandydatów.

Oczywiście, jak pokazuje historia, nie wolno ślepo wierzyć sondażom. Przykład? Wybory prezydenckie w Polsce w 2015 roku: do końca kampanii sondaże dawały zdecydowaną przewagę Bronisławowi Komorowskiemu, a w głosowaniu zwyciężył Andrzej Duda. W tamtym czasie typując wygraną przedstawiciela PiS można było sporo zarobić u bukmacherów. Dlatego trzeba patrzeć szerzej – nie tylko na sondaże, ale również trendy kampanii i zmieniające się nastroje społeczne. Każdy drobny detal, czyli lapsus słowny lub postawa w debacie telewizyjnej w wyborach prezydenckich może odegrać znaczącą rolę.

Podobnie sytuacja wyglądała w wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku – tam również koniec końców zwyciężył outsider, czyli Donald Trump, na którego kurs jeszcze kilkanaście dni przed głosowaniem wynosił 5.00. Obie historia z Polski i USA pokazują, że bukmacherzy w wyborach prezydenckich mogą się mylić i nie zawsze niski kurs na faworyta oznacza jego pewną wygraną.

Porady na typy prezydenckie

 • Śledź sondaże wyborcze i analizuj trendy: czy któryś kandydat zyskuje lub traci poparcie wraz z biegiem kampanii
 • Analizuj nastroje społeczne: obserwuj badania opinii publicznej i śledź, które poglądy zyskują poklask szerszej grupy
 • Obserwuj debaty prezydenckie
 • Korzystaj z wiedzy doświadczonych publicystów oraz analityków politycznych
 • Nie zawsze ufaj mainstreamowym mediom i źródłom
Gdzie można obstawiać wybory prezydenckie?

Zakłady na wybory oferują legalni bukmacherzy w Polsce: STS, Betfan, Fortuna i pozostali licencjonowani operatorzy.

Do kiedy można typować u bukmacherów zakłady na wybory?

Zakłady na wybory prezydenckie i parlamentarne można obstawiać do ciszy wyborczej. W momencie rozpoczęcia się ciszy wyborczej - bukmacherzy zamykają zakłady na wybory.

Który bukmacher oferuje najwięcej zakładów na wybory?

Najlepszą ofertę dotyczącą wyborów prezydenckich prezentuje bukmacher Betfan i STS.

Zaloguj się aby dodawać komentarze