Bukmacher – czym jest i gdzie obstawiać?

bukmacher

W Polsce pojawia się coraz więcej bukmacherów, a zainteresowanie zakładami sportowymi rośnie. Warto sprawdzić, czym dokładnie zajmuje się bukmacher i co powoduje, że może legalnie działać na terenie naszego kraju. Jak wybrać swojego bukmachera, u którego będziesz obstawiał zakłady? Postaramy się wszystko wyjaśnić w tym artykule.

W definicji bukmacher to osoba lub instytucja oferująca i przyjmująca zakłady na rozstrzygnięcia sportowe. Obstawianie u bukmachera oznacza wygrane pieniądze w razie poprawnych typów oraz porażkę (utratę stawki), gdy nasz zakład nie wejdzie. Granie u bukmachera wchodzi w skład gier hazardowych, choć w przeciwieństwie do kasyna – szanse na wygrane są znacznie większe, a o wyniku nie decyduje losowość.

Bukmacher online

XXI wiek sprawił, że bukmacherzy w znacznej mierze przenieśli się z punktów stacjonarnych do internetu. Co prawda, wciąż działają lokale bukmacherskie (np. Fortuny i STS), to jednak nikt nie ma wątpliwości, że większość zakładów obstawianych jest w trybie online – za pośrednictwem komputera lub mobilnej aplikacji.

Bukmacher online posiada bardzo wiele możliwości, bo oferuje zakłady przedmeczowe, jak i live. Internetowi bukmacherzy posiadają oferty kursowe składające się z kilku tysięcy zdarzeń dziennie. U bukmachera online obstawić można dowolny sport i ligę zawodową np. 3. ligę niemiecką lub 4. ligę angielską. Oferta zakładów bukmacherskich jest tak bogata, że ciężko znaleźć dyscyplinę czy rywalizację sportową na którą nie byłoby kursów.

Zakłady u bukmachera online obstawiać można na stronie internetowej, mobilnej aplikacji i stronie mobile. Co atrakcyjne u bukmacherów w internecie, to możliwość rejestracji konta z kodem promocyjnym, co wiąże się z odbiorem bonusu powitalnego.

Aktualnie w Polsce działa kilkunastu bukmacherów online.

Legalny bukmacher w Polsce

Aby bukmacher rozpoczął swoją działalność w Polsce najpierw musi otrzymać na to zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Wszystko dlatego, że zgodnie z ustawą hazardową legalnie na terenie Rzeczpospolitej mogą działać tylko ci operatorzy, którzy otrzymają licencję. Koncesja dla każdego podmiotu wydawana jest na okres sześciu lat.

legalny bukmacher

Granie u bukmachera w Polsce możliwe jest tylko u legalnych podmiotów. A którzy bukmacherzy są legalni? Sprawdź aktualną listę:

 • STS
 • Fortuna
 • Betclic
 • forBET
 • Betfan
 • Superbet
 • Totolotek
 • eWinner
 • LV BET
 • Totalbet
 • BetX
 • Etoto
 • Noblebet

Legalny bukmacher posiada siedzibę w Polsce i respektuje nasze prawodawstwo. To w 100% bezpieczny wybór obstawiania wyników sportowych. W internecie możesz trafić na strony zagranicznych bukmacherów, ale warto wiedzieć, że gra u nich jest niezgodna z polskim prawem, za którą grozi kara grzywny.

Który bukmacher jest najlepiej oceniany?

STS – największy bukmacher w Polsce

Na polskim rynku czołowe miejsce zajmuje bukmacher STS. To firma działająca w Polsce od lat 90. która najpierw oferowała zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych, a teraz robi to również za pośrednictwem internetu. STS-a zna niemalże każdy typer – to bukmacher z największą rozpoznawalnością w kraju, który jest jednym z oficjalnych sponsorów polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

sts

STS przyjmuje zakłady na stronie sts.pl, mobilnej aplikacji iOS i Android oraz w lokalach naziemnych rozsianych po całej Polsce. Ambasadorem STS jest Peter Schmeichel, były bramkarz Manchesteru United.

Jak wynika z wielu opracowań STS posiada udziału w rynku na poziomie 35-40%, to pokazuje jak silną pozycje ma w naszym kraju. Inaczej mówiąc, co trzeci-czwarty klient wybiera STS na swojego bukmachera.

Bukmacher – kody promocyjne i bonusy

Wybierając bukmachera zalecamy zwrócić uwagę na to, czy oferuje kod promocyjny oraz ile w bonusie u niego zyskasz? U legalnego bukmachera online w Polsce rejestrując konto możesz wpisać nasz kod promocyjny, dzięki któremu otrzymasz lepszy niż w standardzie bonus na start.

Jakie bonusy oferują bukmacherzy? Generalnie u bukmacherów w Polsce najczęściej pojawiają się bonusy bez depozytu, zakłady bez ryzyka i bonusy od wpłaty. Bywają bukmacherzy tacy jak STS i Fortuna, którzy z naszym kodem promocyjnym oferują potrójny pakiet bonusów powitalnych.

Jeśli chcesz użyć kod promocyjny do bukmachera – to rozpocznij rejestrację u legalnego bukmachera, a w polu “kod promocyjny” wpisz nasze hasło. Oto najlepsze kody promocyjne do bukmacherów od Zagranie:

 • STS kod promocyjny: 1299PLN (bonus freebet 29 PLN, zakład bez ryzyka 30 PLN, bonus od wpłaty 1200 PLN)
 • Betfan kod promocyjny: 3100PLN (zakład bez ryzyka 100 PLN, bonus od depozytu 3000 PLN)
 • Fortuna kod promocyjny: 1145PLN (bonus freebet 20 PLN, zakład bez ryzyka 125PLN, bonus od wpłaty 1000 PLN)
 • Betclic kod promocyjny: 550PLN (zakład bez ryzyka 550 PLN)
 • forBET kod promocyjny: 2350PLN (zakład bez ryzyka 100 PLN, bonus Maxizysk 200 PLN, bonus od wpłaty 2050 PLN)

Więcej bonusów bukmacherskich znajdziesz na stronie: https://zagranie.com/bonusy-bukmacherskie/

Bukmacher bez podatku

W Polsce bukmacher pobiera podatek 12% od stawki każdego zakładu. To oznacza, że w rzeczywistości obstawiamy za 88% zagranej stawki. Przykład? Grając za 100 złotych – 12 zł idzie na podatek, a więc mnożnikiem kuponu jest 88 zł (stawka po potrąceniu podatku). Co więcej, przy wygranych powyżej 2280 PLN dodatkowo płaci się 10% podatku dochodowego.

Czy są bukmacherzy, u których obstawisz bez podatku? Tak, bo niektóre legalne firmy decydują się oferować okresowe promocje, które rekompensują straty z tytułu podatku od stawki.

Bukmacher bez podatku to m.in. Fortuna, która w ramach Happy Hours pozwala obstawiać bez podatku. Wystarczy wytypować kupon AKO złożony z minimum 3 typów po kursach minimalnych 1.30. Dodatkowo gra bez podatku możliwa jest w Betfan, który również dodaje 14% do wygranych. Jak obstawić bez podatku w Betfan? Należy postawić zakład akumulowany składający się z przynajmniej 2 selekcji, gdzie każda będzie po kursie min. 1.35. Możliwość typowania bez podatku daje również legalny bukmacher forBET – zakładając u niego konto z naszym kodem promocyjnym: 2350PLN przez 14 dni można wygrywać więcej. Jak? Wystarczy typować akumulatory z co najmniej 3 typami z kursami min. 1.30.

Bukmacher bez depozytu

Szczególnie początkujący typerzy szukają bukmachera bez depozytu, aby móc przetestować jego ofertę bez inwestowania własnych środków finansowych. Który bukmacher online oferuje bonus bez depozytu? Mamy odpowiedź na to pytanie!

Bez depozytu można zagrać u dwóch czołowych bukmacherów w Polsce – to STS i Fortuna. Obaj ci operatorzy oferują darmowe zakłady za rejestracje konta z naszym kodem promocyjnym. W STS możesz uzyskać bez depozytu 29 PLN, a w Fortunie 20 PLN.

Jeśli chcesz odebrać bonus bez depozytu w STS, to załóż konto wpisując nasz kod promocyjny: 1299PLN. Po ukończeniu rejestracji i zalogowaniu się darmowy bonus zostanie dopisany do twojego konta. Freebet przed wypłatą należy obrócić trzy razy w zakładach z kursem minimalnym 1.91. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na dłuższą grę w STS, to po depozycie otrzymasz zakład bez ryzyka do 30 PLN i bonus 100% od wpłaty do 1200 PLN.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

600 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 660 zł, a z naszym kodem zgarniasz 760 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 600 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Bonus bez depozytu w Fortunie polega na rejestracji konta przy użyciu naszego hasła: 1145PLN. Co więcej, w Fortunie, aby bonus pojawił się na twoim koncie musisz również zweryfikować dane osobowe, a więc przesłać skan/zdjęcia dokumentu tożsamości. Po prawidłowej weryfikacji twoje konto zostanie doładowane bonusem 20 PLN wyrażonym jako 2800 punktów FKP. Bonusowe środki można wykorzystać na dowolnym kuponie – wygrana nie podlega obrotowi.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Na start łącznie 300 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł darmowe zakłady (20 zł za samą rejestrację, 10 zł za depozyt, 5 zł za udostępnienie kuponu)

 

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł + 100 zł + 100 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł + 5 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Zaloguj się aby dodawać komentarze