Lubisz gry hazardowe i zastanawiasz się, co wybrać: bukmachera czy Lotto? Na początek wyjaśnijmy, że obie gry to nie to samo. Obstawiając mecze w zakładach bukmacherskich klient ma znacznie większy wpływ na swoją grę, aniżeli w Lotto, gdzie gracz skazany jest na czysty los. A więc, co wybrać: bukmachera czy Lotto? Odpowiadamy w tym artykule.

Na początek warto zaznaczyć, że obie rozrywki, czyli obstawianie u bukmachera i granie w Lotto są w Polsce legalne. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, to oczywiście typowanie meczów możliwe jest tylko u bukmacherów posiadających polską licencję. Z kolei Lotto organizowane jest przez jeden podmiot należący do spółki skarbu państwa, a więc Totalizatora Sportowe. W związku z tym nie ma ryzyka, że trafisz na gry Lotto u nielegalnego operatora.

Jakie są różnice pomiędzy bukmacherem a Lotto? Sprawdzamy!

Bukmacher vs Lotto – na czym polega gra?

Gra u bukmacherów polega na zakładaniu się o wynik. Ty, jako klient, stawiasz zakład na to, że jakieś zdarzenie w meczu będzie miało miejsce np. wygra drużyna gospodarzy. Bukmacher ustala kurs, czyli prawdopodobieństwo wystąpienia tego zdarzenia. Jeśli gracz poprawnie wytypuje kupon – to pieniądze idą na jego konto, z kolei jeśli przegra – to bukmacher zatrzymuje postawioną stawkę.

Im większa wiedza typera odnośnie danej dyscypliny sportowej, tym większa szansa na poprawny typ. W ofercie bukmacherów znajduje się setki zakładów na wynik, gole, strzelców czy kartki – dlatego można wybrać taki zakład, który odpowiada naszym przewidywaniom. Profesjonalni gracze, specjalizujący się w „swoich” sportach potrafią odnosić regularne zyski na zakładach bukmacherskich. Wszystko za sprawą odpowiedniej analizy przedmeczowej, na którą składają się takie detale jak statystyki, absencje oraz najnowsze informacje.

Wszystkiego tego, co wymagają zakłady bukmacherskie – tego nie wymagają gry Lotto. Dlaczego? Bo w Lotto uczestnik zabawy zawsze skazany jest na szczęśliwy los. Nie ma różnicy, czy gra się w loterię Lotto czy obstawia Keno lub korzysta ze zdrapki. Koniec końców maszyna losująca decyduje o twojej wygranej lub przegranej. A więc – nie trzeba dokonywać żadnej analizy, jak w przypadku zakładów sportowych, bo i tak zadecyduje łut szczęścia.

Bukmacher vs Lotto – strategia gry

Typowanie wyników u bukmachera pozwala stosować strategię dotyczącą m.in. doboru stawek na kupony. Wszystko po to, by minimalizować ryzyko utraty całego budżetu przeznaczonego na grę, a w razie wygranej – odrobienia wcześniejszych strat i zainkasowania dodatkowych środków.

Czy w Lotto można stosować strategię dotyczącą stawek? Nie, bo ceny na loterię lub zdrapek są stałe i klient nie ma wpływu na to, ile postawi. O ile w zakładach można ustalać samemu wysokość stawek, o tyle w Lotto jest to odgórnie ustalone i żeby wejść do gry trzeba kupić los za określoną kwotę.

Bukmacher vs Lotto – gdzie łatwiej wygrać?

Jeśli ktoś będzie traktował zakłady bukmacherskie i Lotto jako stricte hazardowe gry, to w obu przypadkach będzie ciężko o sukces. Mimo wszystko zakłady sportowe, to ten rodzaj gry hazardowej, która pozwala mieć znacznie większy wpływ na swoje wygrane. Istnieje kilka ważnych aspektów gry u bukmachera, które zwiększają nasze szanse na wygraną.

W teorii zakładów bukmacherskich uważa się, że im więcej gracz zdobędzie wiedzy na temat obstawianego meczu – tym ma większą szansę na ogranie „buka”, czyli trafienie zakładu. Analizując poszczególne mecze można dojść do wielu analogii i tendencji, które przełożą się na poprawne zakłady. Co prawda nigdy nie ma się gwarancji skutecznego typu, ale po dobrej analizie można zdobyć solidne podstawy, by dany zakład zagrać. Gra u bukmachera nie zawsze musi oznaczać typy na „chybił – trafił”. To znacząca przewaga bukmachera nad Lotto, w którym zazwyczaj typuje się liczby, które zostaną wylosowane w kolekturze. Bez względu na to czy zrobi się na to na „chybił – trafił” czy w inny sposób – szanse na wygraną są takie same. I są bardzo niskie.

W najpopularniejszych grach Totalizatora Sportowego szansę na wygraną wyglądają następująco:

  • LOTTO – szansa na wygraną 1/14 miliona
  • EuroJackpot – szansa na wygraną 1/95 mln
  • Multi Multi – szansa na wygraną 1/9 mln

Graczy Lotto zachęcają wielkie kwoty wygrywane w kumulacjach, o których niekiedy słyszy się w mediach, ale jak widzisz matematycznie szanse na wygraną są iluzoryczne. Znacznie łatwiej postawić wygrany kupon u bukmachera.

Bukmacher vs Lotto – promocje

W przeciwieństwie do gier Lotto, które można obstawiać tylko u jednego operatora – zakłady bukmacherskie dostępne są u kilkunastu firm. To rodzi konkurencje na rynku, z której czerpią klienci. Bukmacherzy chcąc przypodobać się nowym graczom oferują bonusy i promocje powitalne. To kolejny element, który nie występuje w Lotto.

Rodzaje bonusów powitalnych u bukmacherów

Bonusy bukmacherskie to okazja na zdobycie darmowych pieniędzy na obstawianie zakładów. Korzystając z naszych kodów promocyjnych można odebrać bonusy bez depozytu u takich bukmacherów jak STS i Fortuna – to daje okazje początkującemu graczowi obstawiać pierwsze kupony na koszt bukmachera. Lotto nie oferuje bonusów na start i każdy kupon trzeba grać ze swojej kieszeni.

Najlepsze kody promocyjne u bukmacherów:

  • STS kod promocyjny: 1299PLN (bonus freebet 29 PLN, zakład bez ryzyka 30 PLN, bonus od wpłaty 1200 PLN)
  • Betfan kod promocyjny: 3100PLN (zakład bez ryzyka 100 PLN, bonus od depozytu 3000 PLN)
  • Fortuna kod promocyjny: 1145PLN (bonus freebet 20 PLN, zakład bez ryzyka 125PLN, bonus od wpłaty 1000 PLN)
  • Betclic kod promocyjny: 550PLN (zakład bez ryzyka 550 PLN)
  • forBET kod promocyjny: 2350PLN (zakład bez ryzyka 100 PLN, bonus Maxizysk 200 PLN, bonus od wpłaty 2050 PLN)
Czym różni się bukmacher od Lotto?

U bukmachera obstawia się zakłady bukmacherskie/sportowe polegające na przewidzeniu wyników sportowej rywalizacji. Z kolei Lotto to gry liczbowe i losowe w pełni oparte na zdarzeniach losowych i przypadku.

Co lepiej wybrać bukmachera czy Lotto?

Z naszej perspektywy, czyli fanów zakładów bukmacherskich - lepiej wybrać bukmachera, ponieważ można odebrać bonus powitalny, a gra jest bardziej przewidywalna. Nie tylko zdana na łut szczęścia.

Jakiego bukmachera wybrać?

Jeśli zdecydowałeś się na bukmachera zamiast Lotto - to pamiętaj, że możesz legalnie korzystać tylko z licencjonowanych operatorów. Przykładem legalnych bukmacherów jest STS, Fortuna, Betclic, Betfan, eWinner i Totolotek.