Blokada konta u bukmachera może być decyzją firmy lub samego klienta. Ta pierwsza sytuacja wiąże się z tym, że użytkownik nie przestrzega regulaminu – wówczas bukmacher może zdecydować się na tak zdecydowany ruch. Oczywiście to rzadka procedura, ale czasami wprowadzana w życie. Blokada konta w zakładach bukmacherskich uniemożliwia obstawianie kuponów oraz wykonywanie płatności. Niekiedy może wiązać się ona z brakiem prawa do wypłaty wygranej! Jak widzisz to poważna sprawa, dlatego warto zainteresować się tym tematem, by nie być autorem żadnych nadużyć.

Blokada konta u bukmachera

U bukmacherskich operatorów znajduje się regulamin, który określa prawa firmy, ale też pole działania użytkowników. W tego rodzaju dokumentach są uwzględnione ekstremalne sytuacje, w których bukmacher może odmówić przyznania bonusu powitalnego lub wykonać blokadę konta. To normalne, że przed rejestracją nikt nie zwraca na to uwagi, ale od strony prawnej wszystko jest opisane na stronach bukmacherów. To również jeden z wymogów ustawy hazardowej, by bukmacherzy stosowali przejrzyste praktyki.

Na blokadę konta może mieć wpływ bukmacher, ale też użytkownik. Ta druga metoda wynika z odpowiedzialnej gry, jaką stosują legalni operatorzy. Klienci, którzy chcą chronić się przed negatywnymi skutkami hazardu mogą skorzystać limitów lub czasowej blokady konta. Każda firma bukmacherska udostępnia taką funkcjonalność.

Kiedy bukmacher może zablokować konto i wprowadzić limity?

W skrócie: kiedy zostanie złamany regulamin zakładów bukmacherskich. Może to nastąpić w różnych sytuacjach, o których niektórzy klienci nawet nie mają pojęcia. Pierwsza z brzegu historia – regulaminy bukmacherskie uwzględniają jeden bonus powitalny na adres zamieszkania i numer IP. To oznacza, że użytkownik korzystający z tego samego komputera, z którego inny gracz uzyskał już bonus – może zostać posądzony o wyłudzanie promocji. To jedna z przesłanek do tego, żeby bukmacher zablokował konto. Nawet jeśli gracz zrobi to nieświadomie, to takie ryzyko się pojawia.

blokada konta bumkacher

Jeśli chodzi o limity, to bukmacherzy wprowadzają je na konta graczy, którzy zbyt często i dużo wygrywają lub stosują strategię surebet. Zwłaszcza ten drugi sposób obstawiania zakładów jest wyjątkowo przez buków nie lubiany. Limity mogą być związane z konkretnym rodzajem kuponów lub wysokością wygranych. Tak naprawdę użytkownik dowiaduje się o nim dopiero wtedy, kiedy chce postawić zakład po określonej stawce.

Blokada konta – kiedy może nastąpić?

Blokowanie konta to jedna z metod bukmacherów w walce z nieuczciwymi klientami. Na czym polega ta nieuczciwość? Bukmacher może zamknąć konto, jeśli będzie miał podejrzenie, że jeden gracz stworzył kilka profili na osoby, które realnie nie biorą udziału w zakładach. Praktyka, w której użytkownik typuje za pośrednictwem multikont może sprzyjać pozyskiwaniu bonusów i promocji. Jeśli bukmacher dowie się o takiej sytuacji – wówczas ma prawo interwencji. Z reguły kończy się to zamknięciem konta lub kilku kont.

Blokada konta u bukmachera, jeśli ten ma podejrzenie, że użytkownik stosuje praktyki nie fair wiąże się z natychmiastowym ruchem. To oznacza, że taki klient traci dostęp do profilu tj. nie może podjąć środków finansowych, które się na nim znajdowały. Dla takiego użytkownika to dotkliwa kara, a jeśli czuje się pokrzywdzony, to może dobiegać się swoich praw w sądzie.

Możliwe problemy z bukmacherem

Sytuacja, w której bukmacher blokuje konto, to ostateczność. Wtedy sprawa musi być naprawdę gruba, jeśli firma podejmie tak zdecydowane kroki. Problemy z bukmacherem mogą pojawiać się w trakcie obstawiania, ale nie muszą kończyć się blokadą konta. Czego mogą dotyczyć?

Najczęściej spotykamy się z odmową przyznania bonusu na start. Jeśli w gospodarstwie jest więcej osób, to bukmacherzy mogą przyznać bonus tylko dla jednego klienta. Wówczas osoba, która zarejestruje konto i zastosuje ten sam adres zamieszkania – musi obejść się bez bonusu. Można w kontakcie poprzez dział supportu próbować wyjaśnić taką sytuację, ale regulamin jest nieugięty.

Czy bukmacher może zablokować konto?

Nie jesteśmy prawnikami, ale sprawdzając regulaminy bukmacherów znajdujemy klarowne zapisy, które umożliwiają firmom takie działanie. To oznacza, że w określonych sytuacjach użytkownik może stracić kontrolę nad swoim kontem. Czasami może to być chwilowe – na czas wyjaśnienia sprawy. W innych przypadkach – permanentne, a więc na stałe. Osoby, które postępują zgodnie z regulaminem nie powinny obawiać się ze strony bukmacherów takich ruchów. W tym artykule tłumaczymy ekstremalne przypadki, gdzie gracze naginali prawo, by odnosić korzyść np. bonusy za rejestrację.

Blokowanie kont i limity – czy jest się czego bać?

Zakłady bukmacherskie online mają swoje umocowanie w ustawie hazardowej. Bukmacherzy otrzymujący licencję są zobligowani do przestrzegania prawa. Nie jest tak, że firma może robić, co chce i blokować graczy w dowolnym czasie. To byłoby nadużycie ze strony bukmacherów, a wszystko mogłoby się skończyć w sądzie lub co gorsza dla firmy – utratą licencji. Na pewno żaden bukmacher nie będzie ryzykował, bo szybko to odbiłoby się na jego opiniach.

Tak więc blokada konta musi mieć poważne dowody na to, że klient łamie regulamin. Inaczej jest z limitami, bo te spotykamy częściej niż zablokowane konto. W przypadku limitów na wygrane bukmacherzy mają więcej możliwości. Narzędzia, którymi dysponują pozwalają na ograniczenia stawek konkretnym użytkownikom. Z jednej strony wydaje się to nie fair (z perspektywy gracza), ale z drugiej strony – ponownie bukmacherzy robią to, gdy mają wątpliwości, co do uczciwości typera.

Limity u bukmacherów – kiedy można je dostać?

Bazując na doświadczeniu i obyciu z bukmacherami znamy kilka sytuacji, kiedy to limity mogą być nałożone na użytkownika. Przede wszystkim dzieje się tak, kiedy bukmacher odnotowuje ciągle straty na zakładach typowanych przez konkretnego klienta. Jeśli idzie mu zbyt dobrze, to wówczas firma w celu ograniczenia swoich strat może ustawić limit stawki. To oznacza, że taki użytkownik nie będzie mógł postawić więcej niż odgórnie przyjęta kwota przez bukmachera.

Użytkownicy, którzy bazują na systemie surebets również prędzej czy później mogą trafić na limit. W takiej sytuacji najlepiej posiadać konta u kilku bukmacherów, żeby dywersyfikować kupony.

Kary od bukmacherów

Bukmacherzy nie mają narzędzi, żeby karać użytkowników w jakiś wyjątkowy sposób. Mocne nadużycie związane z regulaminem kończy się blokadą konta lub limitem wygranej. Tak naprawdę najbardziej drastyczną karą jest blokada środków na koncie. Użytkownik w ten sposób może stracić bonusowe pieniądze, a także te uzyskane z typowania zakładów. Najczęściej kiedy bukmacher blokuje konto, to od razu konfiskuje zgromadzone na nim pieniądze.

Zawieszenie konta w STS

STS stosuje wiele funkcji, które mają na celu kontrolowanie przez użytkownika swojej gry. To efekt działań związanych z odpowiedzialną grą. Dlatego klienci tego bukmachera mają możliwość tymczasowego zawieszenia konta gracza. Klienci STS online mogą wybrać: blokadę konta na 24 godziny lub trzy miesiące. Po potwierdzeniu komunikatu taki klient nie będzie miał możliwości zalogowania się do STS i wykonywania kolejnych kuponów. Dopiero kiedy minie czas zawieszenia – będzie mógł wrócić do gry.

Decyzję o zawieszeniu konta możesz zlecić w ustawieniach wybierając sekcję “odpowiedzialna gra”.

Gdzie zgłaszać problemy z bukmacherem?

Warto przestrzegać użytkowników przed bukmacherami, którzy bez przyczyny robią graczom problemy. Takie sytuacje można zgłaszać za pośrednictwem opinii o bukmacherach. Jednym z takich miejsc jest portal Zagranie, gdzie tworzymy ranking najlepszych bukmacherów. To oceny użytkowników wpływają na jego ostateczny kształt.

Gdy dotknie cię blokada konta lub limity, to zawsze możesz prosić o wyjaśnienia dział obsługi klienta. Z każdym bukmacherem w Polsce skontaktujesz się za pośrednictwem formularzu online – może to być wiadomość e-mail lub rozmowa poprzez live czat. Wszystkie firmy posiadają też placówki na terenie Polski, więc po szczegółowe wyjaśnienia możesz udać się do fizycznej siedziby. Z reguły bukmacherzy do rozpatrywania takich skarg posiadają dedykowany dział reklamacji.

FAQ

Dlaczego bukmacher blokuje konto?

Jeśli posiada dowody na to, że użytkownik łamie regulamin bukmacherski.

Co w sytuacji, gdy mam zablokowane konto u bukmachera?

Blokada konta uniemożliwia obstawianie zakładów, a także dostęp do środków finansowych, które były na nim zgromadzone.

Zaloguj się aby dodawać komentarze