Borys Mańkowski – Norman Parke: typy, kursy, zakłady i zapowiedź walki ✅ 02.10.2021

norman parke - borys mankowski typy i kursy

Norman Parke i Borys Mańkowski jeszcze jakiś czas temu stanowili o sile KSW, a dziś walczą dla federacji FAME MMA. Projekt Boxdela i Wojtka Goli przyciąga coraz to bardziej znane twarze ze świata sportu. Parke i Mańkowski to niegdyś najwyższa półka MMA. Ich walka na FAME MMA 11 na pewno będzie obfitować w interesujące zwroty akcji. Co prawda pojedynek odbędzie się w formule dirty boxing, a nie MMA, ale nikt nie ma wątpliwości, co do zaangażowania obu zawodników. Kto wygra? Obaj przed pojedynkiem epatują pewnością siebie, co jest normalne dla tego rodzaju wydarzeń. Sprawdź typy i kursy bukmacherskie na walkę Norman Parke – Borys Mańkowski!

Betclic to jedyny bukmacher, u którego możesz typować walkę wieczoru na FAME MMA 11! Z naszym kodem promocyjnym: VIPFAME otrzymasz od tego bukmachera bonus na start: zakład bez ryzyka 550 PLN!

borys

Norman Parke – Borys Mańkowski: kursy, TYPY i zakłady

FAME MMA odważnie stawia na zawodników, którzy byli kojarzeni z federacją KSW. Pierwszym tego przykładem był angaż Marcina Najmana, a następnie Popka. Kilka miesięcy temu w FAME MMA zadebiutował Norman Parke, który walczył nie tylko dla KSW, ale również UFC. Ostatnio do tej kontrowersyjnej federacji dołączył Borys Mańkowski. Na FAME MMA 11 zmierzy się on w rewanżu z Normanem Parke, z którym rywalizował w 2019 roku. Wówczas polski fighter był bardzo niezadowolony z werdyktu sędziów. Jak będzie się czuł po walce na FAME MMA 11?

Kilka tygodni temu gruchnęła informacja, że przeciwnikiem Normana Parke na FAME MMA 11 będzie właśnie Borys Mańkowski. Równie dobrze konfrontacja ta mogłaby służyć jako main event na KSW. To sportowcy, którzy zdecydowanie kojarzą się z oktagonem, a nie jak większość uczestników FAME MMA z instagramem, mediami społecznościowymi i YouTube. Bez wątpienia starcie Parke – Mańkowski od strony sportowej może być najlepszym występem w całej historii FAME MMA.

Kto wygra?
Betclic
1.48
Borys Mańkowski
2.35
Norman Parke
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Norman Parke – Borys Mańkowski: zapowiedź walki wieczoru FAME MMA 11

Dla Normana Parke to już drugi udział na gali w FAME MMA. Irlandczyk konfrontował się kilka miesięcy temu z Kasjuszem Życińskim. Wówczas Stormin uporał z “Don Kasjo”, choć ten drugi kwestionował werdykt sędziów. W lutym Norman Parke rywalizował w FAME MMA na zasadach bokserskich i podobnie będzie w konfrontacji z Borysem Mańkowskim. Dlaczego? Tak ustaliły obie strony, że lepszym rozwiązaniem będzie dirty boks, czyli brudny boks.

Walka wieczoru na FAME MMA 11 anonsowana jest jako pierwsza tego rodzaju w Polsce. Dlaczego? Dlatego, że Norman Parke i Borys Mańkowski staną do pojedynku z rękawicach MMA, ale będą walczyć na zasadach bokserskich. Co więcej, pojedynek obejmuje tylko jedną rundę, która potrwa…15 minut! To walka bez przerwy, a więc ważne będzie przygotowanie fizyczne obu zawodników. Jeśli rywalizacja nie wyłoni zwycięzcy przed czasem, to o werdykcie zadecydują sędziowie.

Norman Stormin Parke

Norman Parke wie, jak wygrywać z Borysem Mańkowskim, bo dokonał tej sztuki na KSW 47 w 2019 roku. Wówczas konfrontacja odbyła się w kategorii półśredniej, a obaj walczyli przez trzy rundy. Jednogłośną decyzję sędziów zwyciężył Irlandczyk, ale Borys Mańkowski nigdy nie zaakceptował tamtej porażki. Po walce mówił: spójrzcie na twarz Normana Parke, widzicie, jak wygląda. Nawiązywał w ten sposób do tego, że Irlandczyk został bardziej poszkodowany po tym pojedynku niż teoretycznie przegrany Mańkowski.

Stormin ma za sobą bogatą karierę w MMA. To zawodnik, który walczył pod egidą największej federacji sportów walki, czyli UFC. Później Norman Parke kontynuował owocne występy w KSW. Irlandczyk ma na swoim rozkładzie głośne polskie nazwiska: Artura Sowińskiego, Marcina Wrzoska i…Borysa Mańkowskiego. Tak naprawdę barierą, które nie mógł złamać w KSW był Mateusz Gamrot, z którym dwukrotnie przegrywał.

Generalnie Parke ma na swoim konce 37 zawodowych walk, z których wygrał 28 pojedynków. Przegrywał raptem siedmiokrotnie.

Borys The Tasmanian Devil Mańkowski

Tak naprawdę Borys Mańkowski nie planował tak szybkiego wejścia do FAME MMA, ale kontuzja kolana pokrzyżowała jego plany. W lutym poddał się operacji rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, a to uniemożliwiło mu występy na KSW. Dlatego Mańkowski dołączył do FAME MMA i dlatego będzie konfrontował się na zasadach bokserskich, a nie MMA. Wszystko przez uraz kolana, który wciąż mu doskwiera.

The Tasmanian Devil od 2010 roku był związany z federacją KSW. Zazwyczaj walczył w kategorii lekkiej i półśredniej. Jego silną stroną był zapasy i boks…można przypuszczać, że ta druga umiejętność przyda się w konfrontacji na FAME MMA 11 przeciwko Normanowi Parke. Mańkowski ostatnio w KSW miał świetną serię trzech wygranych z rzędu. W grudniu 2012 pokonał Artura Sowińskiego, a wcześniej Marcina Wrzoska i Vaso Bakočević. Tym samym odbudował się po trzech porażkach, gdy przegrywał z Normanem Parke, Roberto Soldićem i Mamedem Chalidovem.

Mańkowski na swoim koncie zgromadził już 31 walk, z których zwyciężył 22 pojedynki.

Norman Parke – Borys Mańkowski: typy na walkę

Co typujemy? Dla obu zawodników dirty boxing to coś nowego, dlatego pojedynek ten jest nieco eksperymentalny. Faworytem konfrontacji jest Borys Mańkowski, który jednak ma dłuższą przerwę od występów w klatce. Co ważne, wraca po kontuzji i nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji. Norman Parke z kolei odnalazł się w FAME MMA zwyciężając z Don Kasjo. Irlandczyk nie próżnuje, bo w połowie września walczył również na EFM Show 2 w Sofii. Tam pokonał Macieja Jewtuszko. Co ciekawe, pojedynek ten odbył się na bokserskich zasadach. Widać zatem, że Norman Parke ma duże przetarcie bokserskie przed konfrontacją z Borysem Mańkowskim.

W obu pojedynkach bokserskich, w których Norman Parke brał udział – zwyciężał, ale po decyzji sędziów. To pokazuje, że zawodnicy MMA mają trudności w rozstrzygnięciu tego typu starć przed czasem. Na FAME MMA 11 może to spotkać również Borysa Mańkowskiego, który nie dysponuje kończącym ciosem rodem z kategorii ciężkiej boksu zawodowego. Spodziewamy się tego, że walka przeciągnie się do ostatnich minut i o wszystkim będzie musiał zadecydować werdykt sędziowski. Stawiamy na to, że tym razem Mańkowski będzie na tyle aktywny, żeby na listach punktowych nie pozostawić złudzeń, kto był lepszy. Nauczony doświadczeniem z KSW.

Nasz typ: wygra Mańkowski przez decyzję sędziów.

Wygra Mańkowski przez decyzję
Kurs: 2.40
Zagraj!

Norman Parke – Borys Mańkowski: kursy

W Betclic typy bukmacherskie grają na korzyść Borysa Mańkowskiego. W głównych zakładach na zwycięstwo – bukmacher przyznaje Polakowi 69% szans na sukces. Dla porównania Norman Parke ma 31% szans.

Kursy na zwycięzcę walki

W kursach na zwycięzcę możesz postawić na wygraną zawodnika. To podstawowy zakład, który nie bierze pod uwagę sposobu rozstrzygnięcia walki. Liczy się tylko to, kto ostatecznie uniesie ręce ku górze.

Kto wygra?
Betclic
1.48
Borys Mańkowski
2.35
Norman Parke
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Rezultat końcowy: KO, TKO, poddanie, dyskwalifikacja

Zakłady bukmacherskie Betclic obsługują FAME MMA 11 na wyłączność, a w konfrontacji Mańkowski vs Parke pozwalają obstawiać dokładne rozstrzygnięcia. Chodzi o to, kto wygra i w jaki sposób przechyli szalę na swoją korzyść?

Rezultat końcowy: KO, TKO, poddanie, dyskwalifikacja
Betclic
2.75
B. Mańkowski przez KO, TKO, DQ
2.40
B. Mańkowski przez decyzję
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Betclic
6.00
N. Parke przez KO, TKO, DQ
2.85
N. Parke przez decyzję
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Kursy na wygraną na punkty

Bukmacher Betclic w kursach daje spore szanse na to, że pojedynek zostanie rozstrzygnięty na punkty (decyzją sędziów).

Wygrana na punkty
Betclic
1.45
Tak
2.45
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Norman Parke – Borys Mańkowski: kto wygra walkę?

Za Normanem Parke przemawia bokserskie doświadczenie. Jasne, że jest ono małe, ale w tym roku stoczył on dwa pojedynki. Oba w formule bokserskie i co ważne – zwycięskie. Do tej pory Borys Mańkowski skupiał się na MMA. Wiadomo, że umiejętności bokserskie nie są mu obce, bo trenując MMA zwraca się uwagę też na stójkę, w której boks odgrywa najważniejszą rolę. The Tasmanian Devil ma sporo do udowodnienia Irlandczykowi, dlatego liczymy na jego duże zaangażowanie. Obstawiamy jego wygraną, a we wcześniejszych typach sugerowaliśmy zakład na zwycięstwo przez decyzje.

Zakłady na walkę Norman Parke – Borys Mańkowski

U bukmachera Betclic nowy gracz może skorzystać z zakładu bez ryzyka na walkę Parke – Mańkowski. W ubezpieczeniu stawki można otrzymać zwrot za przegrany kupon nawet do 550 PLN. Więcej zakładów bez ryzyka od polskich bukmacherów znajdziecie w tym miejscu: https://zagranie.com/zaklad-bez-ryzyka-u-legalnych-bukmacherow.

Oferta Betclic związana z walką Parke vs Mańkowski odnosi się do przebiegu pojedynku i jego rozstrzygnięcia. Tak jak pokazaliśmy na powyższych kursach – można postawić wygraną przez KO/TKO lub poddanie. Jeśli czujesz, że pojedynek potrwa ustalone 15 minut, to możesz zagrać typ na to, że walka zostanie rozstrzygnięta na punkty. W tym rodzaju zakładu nie musisz wskazywać na zwycięzcę – wystarczy, że prawidłowo przewidzisz pełny dystans pojedynku.

Fot. Rafal Oleksiewicz

FAQ

Jaki jest najlepszy typ na walkę Parke - Mańkowski?

Na Zagranie proponujemy typ: wygra Borys Mańkowski po decyzji sędziów. Tak zakład można postawić po kursie 2.40 w Betclic.

Jakie są kursy bukmacherskie na pojedynek Parke - Mańkowski.

Kursy Betclic faworyzują polskiego zawodnika. Zwycięstwo Borysa Mańkowskiego obstawisz po kursie 1.48, a triumf Normana Parke po współczynniku 2.35.

Zaloguj się aby dodawać komentarze