Czym są bonusy powitalne?

Bonusy powitalne, to nic innego jak konkretne propozycje legalnych bukmacherów, które mają przyciągnąć uwagę graczy, a także zachęcić do skorzystania z oferty. Konkurencja na rynku sprawia, że typerzy mogą przebierać w ofertach, a ciekawych możliwości nie brakuje.

Najbardziej popularną formą propozycji na start jest bonus od depozytu. Bardzo często można trafić na promocję, w której łączy się z darmowym zakładem. W gronie pakietów na początek w ofercie legalnych bukmacherów można również spotkać zakład bez ryzyka, czyli popularny cashback. Każdy z tych rodzajów różni się między sobą pod względem warunków, jak i odbioru. Szerzej opowiemy o nich w dalszych fragmentach tekstu.

Rodzaje bonusów powitalnych w 2019 roku

W ofertach legalnych bukmacherów można znaleźć trzy możliwości bonusów powitalnych na start. Największą popularnością cieszy się bonus od depozytu, który znajduje się praktycznie u wszystkich operatorów. Na drugim miejscu trzeba wymienić darmowy zakład, bardzo często będący elementem składowym bonusu powitalnego w ofercie danego bukmachera. Niektórzy operatorzy promują się pośrednictwem zakładu bez ryzyka, który nie jest tak często spotykaną promocją na polskim rynku.

bonusy_powitalne w Polsce

Bonus od depozytu – najpopularniejsza promocja na polskim rynku zakładów wzajemnych. W tym przypadku gracze mogą liczyć na otrzymanie największej kwoty dodatkowych środków, jednak konieczne są do spełnienia konkretne warunki. Przede wszystkim trzeba dokonać wkładu własnego, który w dalszej kolejności rzutuje na otrzymaną kwotę. Często jest to kwota równa 100% od pierwszej wpłaty, jednak nie zawsze. W przypadku bonusów od depozytu niezmienny pozostaje obrót, ponieważ w każdej tego typu promocji trzeba go dokonać. Różnią się tylko liczby w zależności od oferty i warunków promocji.

  • Wkład własny
  • Wymagany obrót
  • Czasem minimalny kurs zagranego kuponu lub zdarzenia

Darmowy zakład – bardzo często jest on w połączeniu z bonusem od depozytu. Taka oferta powitalna ma stanowić ciekawy początek przygody dla graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w obstawianiu zakładów wzajemnych. Podobnie jak bonusy od depozytu mają specjalne wymagania. Czasami wystarczy zagrać kupon i można wypłacić wygrane środki, jednak znajdziemy również propozycje, które wymagają minimalnego kursu, a także obrotu. Wszystkie elementy takich promocji znajdziemy w regulaminach.

  • Brak wkładu własnego
  • Czasem wymagany obrót
  • Minimalny kurs

Zakład bez ryzyka – najmniej popularna, jednak w świadomości graczy jedna z najciekawszych propozycji. Cashbacki zyskały na uznaniu głównie ze względu na warunki tej promocji. Standardowo w tej promocji mamy możliwość zagrania kuponu do określonej kwoty, a w przypadku porażki pieniądze wracają na nasze konto. Ile możliwości, tyle warunków, dlatego też czasami przegrane środki otrzymujemy w postaci bonusu. Z pewnością jest to ciekawa propozycja, która pozwala ograniczyć ryzyko porażki.

  • Przegrana = zwrot pieniędzy

Jak wybrać najlepszy bonus powitalny?

Nie ma jednej i ogólnej odpowiedzi na to pytanie. Każda oferta bonusów powitalnych na polskim rynku ma na swoje plusy, dlatego też warto dokonać konkretnej analizy przed wyborem bukmachera. Przy analizie najlepszych bonusów od depozytu trzeba zwrócić szczególną uwagę na regulamin obrotu czy minimalny kurs na kuponie. Dla wielu graczy jest to najważniejszy element.

Zakład bez ryzyka to również bardzo ciekawa oferta na start, która przy odpowiednim wykorzystaniu może dać typerowi spory zastrzyk gotówki. Warto pamiętać, że w razie porażki pieniądze wracają na konto gracza, więc jedynym minusem jest tutaj utracenie szansy ponownej próby. Cashback jest dostępny tylko raz w ramach pakietu bonusu powitalnego.

Dobór najlepszego bonusu powitalnego to indywidualna kwestia, ponieważ dla jednego gracza najważniejszy będzie zakład bez ryzyka, a dla innej osoby będzie się liczył tylko i wyłącznie bonus od depozytu. Rynek polskich zakładów bukmacherskich daje typerom wiele możliwości, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak wykorzystać bonusy powitalne?

Wykorzystanie bonusów powitalnych to najważniejszy element na początku przygody z zakładami bukmacherskimi. Operatorzy oferują wiele możliwości, z których można skorzystać. Zaczynając swoją przygodę trzeba pamiętać, że pewniaczków nie ma, a proponowane w Internecie płatne typy nigdy nie zagwarantują 100% powodzenia. Lepszym wyborem jest korzystanie z darmowych analiz, które składają się ze szczegółowych statystyk i doniesień, co może ułatwić typowanie. Sport jest z natury nieprzewidywalny, dlatego też cieszy się takim zainteresowaniem. Praktycznie co tydzień można znaleźć przykład, w którym faworyt nie potrafił pokonać niżej notowanego rywala.

Wykorzystanie bonusów powitalnych będzie miało najlepsza uzasadnienie w dyscyplinach, które gracz dobrze zna i ma o nich pojęcie. Do sukcesu potrzebna będzie analiza, ponieważ tworzenie kuponu na szybko, byle tylko wykorzystać bonus od depozytu czy zakład od ryzyka, nie przyniesie sukcesu w dłuższej perspektywie. Oglądanie wydarzeń pozwala na poszerzenie swojej wiedzy, co zwiększa szanse na wygraną. Znając możliwości, a także aktualną formę danej drużyny, gracze mają lepszą perspektywę na poprawne przewidzenie biegu wydarzeń.

Promocje bukmacherskie zazwyczaj mają określony czas na ich wykorzystanie, dlatego warto zapoznać się z regulaminem. Sporym problemem graczy w przypadku korzystania z bonusów bukmacherskich jest granie po kursach. Takie działanie na dłuższą metę nie przynosi sukcesu.