Boks określany jest jako szermierka na pięści. To sport z wieloletnią tradycją, który przez lata rozbudzał wyobraźnię za sprawą wielkich pięściarzy i walki. Mike Tyson, Muhamad Ali czy Witalij Kliczko – to legendy tej dyscypliny sportu, a ich gale sprzedawane były za miliony dolarów. Boks cieszy się dużą popularnością na całym świecie, o czym świadczą ostatnie gale organizowane m.in. Abu Dhabi. Walki bokserskie obstawisz w zakładach bukmacherskich, bo operatorzy dostrzegając popularność tej dyscypliny, regularnie wystawiają kursy na boks. Jak możesz typować boks u bukmacherów? Sprawdź!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Typy na boks

Zakłady bukmacherskie na boks wpisują się generalnie w ofertę na sporty walki. Bukmacherzy pozwalają typować boks, ale również pozostałe odmiany sportów walki taki jak MMA, kick-boxing itd. Można jednak stwierdzić, że popularne dzisiaj pojedynki MMA swój początek zaczerpnęły właśnie od boksu. Dość powiedzieć, że kilku bokserów następnie próbuje sił w MMA. Takim przykładem jest Izu Ugonoh, który po zakończeniu kariery pięściarza przeszedł do federacji KSW.

W boksie regularnie organizowane są wielkie gale, gdzie dochodzi do konfrontacji o mistrzowskie pasy. Ze względu na to, że jest kilka wiodących federacji fani nie mogą narzekać na brak ciekawych zdarzeń. Dla zakładów oznacza to większych ruch graczy obstawiających walki bokserskie. W ofercie udostępniają oni kursy na boks w wydaniu amerykańskim, a także europejskim i polskim. Na naszym podwórku tj. w Polsce także często organizowane są gale bokserskie np. Knockaut Promotions, Tymex Boxing Promotion lub MB Promotions.

Aktualne typy na boks znajdziesz tutaj: https://zagranie.com/analizy-boks-mma/.

Boks zakłady bukmacherskie

To że zakłady bukmacherskie na boks są dostępne u legalnych operatorów nie powinno nikogo dziwić. W końcu boks to przykład sportu, gdzie reguły są wyjątkowo czytelne i proste. Walka toczy się po to, żeby wyłonić lepszego pięściarza. Zakłady bukmacherskie umożliwiają typowanie takich zdarzeń oraz dodatkowych rozstrzygnięć.

zakłady boks

Fot. MB Media

Bukmacherzy ze swoją ofertą pojawiają się wszędzie tam, gdzie dochodzi do starcia przynajmniej dwóch rywalizujących stron. W boksie w narożnikach staje dwóch zawodników, którzy chcą udowodnić swoją wyższość nad rywalem. To sprzyja obstawianiu, bo po prostu wystarczy wskazać na jednego lub drugiego pięściarza. Bukmacherzy w oparciu o własną wiedzę ustalają kursy na to, który uczestnik pojedynku ma większe i mniejsze szansę na sukces.

Walki bokserskie mogą składać się nawet z dwunastu rund, dlatego oferta bukmacherów na boks jest znacznie szersza niż tylko typy na zwycięzcę.

Darmowe i najlepsze typy na boks

Stali czytelnicy Zagranie wiedzą, że w naszym portalu typowane są sporty walki, w tym oczywiście boks. Nasz sztab redakcyjny analizuje najlepsze gale i wystawia darmowe zakłady i typy na boks. Obstawialiśmy m.in. pojedynek Dilliana Whyte’a z Aleksandrem Powietkinem czy galę MB Boxing Night #9. Obserwujemy rynek bokserskie na świecie oraz w Polsce, a co ciekawsze pojedynki staramy się dla was przeanalizować i wytypować.

Jeśli więc szukasz najlepszych typów na boks, to polecamy się na przyszłość. Uważnie obserwujemy rozwój Adama Kownackiego w USA, przyglądamy się występom Łukasza Głowackiego, Kamila Szeremety i Artura Szpilki. Na bieżąco jesteśmy również z boksem na najwyższym poziomem, gdzie karty rozdaje grupa Matchroom Sport Eddie’go Hearna.

Na Zagranie pojawią się typy na kolejne walki Anthony’ego Joshuy, Deontaya Wildera i Tysona Fury’ego. Obserwuj nas, a będziesz regularnie otrzymywał typy na najlepsze walki bokserskie.

Bukmacherzy – sprawdź, gdzie obstawisz boks!

Boks – oferta bukmacherów

Zakłady na boks są stałym elementem oferty takich firm jak STS, Fortuna, Betfan, forBET, Superbet itd. Bokserzy angażują się również w promocję zakładów sportowych. Niegdyś z forBET współpracował Andrzej Fonfara, były pięściarz. Oferta bukmacherów na boks zależy od aktualnie prowadzonych gali. W okresie, gdzie jest natłok dużych wydarzeń bokserskich – wówczas oferty bukmacherskie są lepiej wypełnione pojedynkami i kursami. Generalnie jednak jest tak, że co weekend w zakładach wzajemnych można obstawiać boks, bo w dniach piątek – niedziela odbywają się gale bokserskie z całego świata.

Oferty bukmacherów są rozbudowane przede wszystkim na walki wieczoru i takie starcia jak Tyson Fury – Deontay Wilder. Na pojedynki, które aż tak nie elektryzują publiczności bukmacherzy wystawiają kilka podstawowych zakładów. Jedno jest jednak pewne, że zawsze można obstawić typ: kto wygra?

Zakłady bukmacherskie online: https://zagranie.com/zaklady-bukmacherskie-online/.

STS zakłady bukmacherskie – oferta na boks

STS jest właśnie tym bukmacherem, u którego typerzy boksu co weekend mogą spędzić ciekawe chwilę. W zakładach STS na boks zawodowy pojawiają się kursy na piątkowe, sobotnie i niedzielne gale. Boks to sport, w którym najważniejsze walki i wydarzenia odbywają się właśnie podczas weekendu. To przeciwieństwo m.in. piłki nożnej, gdzie rozgrywki Ligi Mistrzów prowadzone są w środku tygodnia wtorek – środa.

Podstawowe zakłady STS na boks, które można obstawiać na każdą walkę z oferty dotyczą:

 • zwycięzca walki,
 • zawodnik wygra przed czasem,
 • zawodnik wygra na punkty,
 • ile rund potrwa walka?

Na tych rynkach STS pozwala obstawiać każdą walkę – mniejszy event, ale też bardziej znaczące konfrontacje. Oczywiście w przypadku “main eventów” STS oferuje jeszcze więcej kursów na walkę.

Fortuna

Bukmacher Fortuna do boksu do świetny wybór, bo operator ten od dłuższego czasu mocno poszedł w sporty walki. To nie dotyczy tylko MMA, ale też boksu. Zakłady bukmacherskie Fortuna na boks, to bardzo wiele możliwości do typowania. Jeśli już Fortuna podejmuje w kursach jakiś pojedynek, to od razu wystawia zakłady również na pozostałe pojedynki z karty walk. Tak jak w STS, tak i w Fortunie najwięcej boksu jest podczas weekendu. To nie oznacza, że tylko wtedy obstawisz zakłady na boks w Fortunie. Oferta dostępna jest z kilku lub kilkunastodniowym wyprzedzeniem. To sprawia, że już wcześniej możesz obstawić weekendową galę boksu zawodowego.

boks zakłady fortuna

BETFAN

Zakłady Betfan na boks również można polecić, bo u tego bukmachera typerom nie powinno zabraknąć pojedynków do obstawiania. Betfan oferuje kursy na polskie i międzynarodowe gale. U tego bukmachera można obstawiać starcia o mistrzostwo świata i nasze lokalne konfrontacje takie jak Artur Szpilka – Łukasz Różański.

Z reguły Betfan oferuje kilka lub kilkanaście rynków na boks. To zależy od skali walki i jej rozpoznawalności. W przypadku największych pojedynków to można oczekiwać nawet ponad 20 opcji do typowania.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na boks

W boksie chodzi o to, żeby pokonać rywala z drugiego narożnika. Pojedynki bokserskie mogą być krótką, jak i długą historią. Nokauty w początkowych rundach są możliwe, ale też często dochodzi do konfrontacji na pełnym dystansie rundowym. Typerzy boksu analizując walki próbują przewidzieć, co może wydarzyć się podczas pojedynku. Na podstawie swoich przewidywań piszą scenariusz walki. Dzięki ofercie bukmacherskiej mogą oni zagrać zakład, który jak najbardziej będzie odpowiadał ich typom. Bukmacherzy przyjmują kupony nie tylko z typami na zwycięzcę, ale też pomniejszymi rozstrzygnięciami i epizodami podczas walki bokserskiej.

Zakłady na zwycięzcę walki

Zakłady na zwycięzcę to najważniejszy z typów, bo wskazuje się w nim, kto wygra pojedynek. Obstawiając ten rodzaj zakładów typujesz wygranego zawodnika – nie ma znaczenia czy uda mu się pokonać rywala na punkty, przez KO lub TKO. Wygrywasz, jeśli na koniec sędzia uniesie jego rękę.

Zakłady na liczbę rund

Typy w boksie na liczbę rund obstawiasz w formie powyżej/poniżej. Największe walki bokserskie są kontraktowane na 10 lub 12 rund. Bukmacherzy pozwalają obstawiać, ile rund zostanie rozpoczętych podczas pojedynku. Z reguły linia under/over w boksie ustalana jest na poziomie 9.5 rundy.

Dodatkowo bukmacherzy przyjmują zakłady na to, w której rundzie zakończy się walka. Fortuna na tego rodzaju rynkach robi przedziały np. walka zakończy się w rundzie 7-9 itd.

Sposób zakończenia walki

W boksie walka może być rozstrzygnięta przed czasem przez nokaut lub techniczny nokaut. Co więcej, walkę może poddać narożnik rzucając na ring biały ręcznik. Inny sposób zakończenia walki to starcie na pełnym dystansie rundowym i werdykt sędziów (na punkty). Zakłady bukmacherskie umożliwiają typowanie kuponów na to, jak rozstrzygnie się walka, a także w jaki sposób dany zawodnik zwyciężyć. Dla przykładu możesz wytypować, że Adam Kownacki wygra przez KO.

Boks zakłady live

Pojedynki bokserskie można również obstawiać w zakładach “na żywo”. To na pewno ten rodzaj obstawiania, który powinien przypaść do gustu graczom, którzy naprawdę znają się na boksie. W wielu przypadkach już po pierwszej rundzie widać, jak może ułożyć się cała walka. Wówczas w zakładach live na boks można obstawić typ na zwycięzcę, ilość rund lub metodę zakończenia pojedynku.

Zakład live na boks przyjmują tacy bukmacherzy jak Fortuna i STS.

Obstawianie boksu – co warto wiedzieć

Przed typowaniem boksu na pewno trzeba zapoznać się z sylwetką pięściarzy. Obstawiając walkę zachęcamy do tego, żeby sprawdzić rekord obu zawodników tj. ile pojedynków wygrali, a ile przegrali. Sprawdzając statystyki pięściarzy warto też prześledzić historię walk tj. ile razy wygrywali przez KO lub TKO, a ile razy na punkty. Takie informacje wiele mówią o sposobie walk obu pięściarzy.

W boksie jest kilka kategorii wagowych, a każda ma swoją charakterystykę. W wadze ciężkiej jest sporo nokautów i starć zakończonych przed czasem. Dlaczego? Po prostu ciosy takich pięściarzy znacznie więcej ważą, niż zawodników w wadze lekkiej. Kategoria królewska, czyli waga ciężka ma to do siebie, że jeden cios może zmienić bieg całego pojedynku.

W boksie też ważną rolę odgrywają promotorzy i ich sposoby prowadzenia kariery zawodników. Faworyzowani pięściarze na początku dostają łatwych rywali, żeby szybko nabijać swój rekord zwycięskich pojedynków. Dobra orientacja wśród menedżerów i promotorów, to również jeden z aspektów obstawiania boksu w zakładach bukmacherskich.

Kategorie wagowe w boksie

Oto spis wszystkich kategorii wagowych w boksie zawodowym:

 • kategoria słomkowa – 47,627 kg
 • kategoria lekko musza – 48,998 kg
 • kategoria musza – 50,820 kg
 • kategoria supermusza – 52,163 kg
 • kategoria kogucia – 53,524 kg
 • kategoria superkogucia – 55,338 kg
 • kategoria piórkowa – 57,153 kg
 • kategoria superpiórkowa – 58,967 kg
 • kategoria lekka – 61,235 kg
 • kategoria lekkopółśrednia – 63,503 kg
 • kategoria półśrednia – 66,678 kg
 • kategoria superpółśrednia – 69,853 kg
 • kategoria średnia – 72,575 kg
 • kategoria superśrednia – 76,204 kg
 • kategoria półciężka – 79,379 kg
 • kategoria lekkociężka – 90,719 kg
 • kategoria ciężka – każda waga powyżej 90,710 kg

Najlepsze kursy bukmacherskie na boks

Jaki bukmacher oferuje najlepsze kursy? Naszym zdaniem tym operatorem jest Fortuna. Dodatkowo w Fortunie obstawiając trzy walki na kuponie otrzymasz bonus kursowy 1.14, co powiększy wygrane o 14%.

Jeśli nie masz konta w Fortunie, to możesz je założyć z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE za który otrzymasz bonusy na typowanie boksu. To zakład bez ryzyka 600 PLN i bonus 100% do 2100 PLN!

Fot. z okładki MB Media

FAQ

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na boks?

Polecani bukmacherzy do boksu przez Zagranie to: STS, Fortuna i Betfan.

Jakie zakłady obstawię w boksie?

Na walki bokserskie wytypujesz zwycięzcę, liczbę rund, a także sposób zakończenia walki: KO/TKO, na punkty.

Gdzie szukać typów na boks?

Darmowe typy na boks znajdziesz w serwisie zagranie.com i grupie typerskiej na FB!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze