Będzie obniżka płac w NBA

Koszykówka NBA

20-procentowa obniżka płac wśród topowych oficjeli ligi – w taki sposób NBA odpowiada na kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią koronawirusa. Wśród tych, których pensja zostanie obniżona, są też m.in. komisarz Adam Silver oraz jego zastępca Mark Tatum.

NBA nie gra już od ponad dwóch tygodni i na razie nie wiadomo, kiedy zawodnicy mogliby wrócić do gry. W tej chwili możliwe są scenariusze, w ramach których sezon zostałby dokończony nawet w czerwcu czy lipcu. W międzyczasie liga reaguje na kryzys ekonomiczny wywołany przez pandemię koronawirusa. Zdecydowano się więc obniżyć pensje najlepiej zarabiających działaczy o 20 procent – wśród tych, których te zmiany dotkną jest sam komisarz Adam Silver. Taki stan rzeczy ma utrzymać się co najmniej aż do momentu ustabilizowania się sytuacji. Wszyscy w NBA mają nadzieję, że liga wróci do akcji w najbliższych tygodniach, lecz powrót ten może przebiegać w bardzo trudnych i bezprecedensowych warunkach. Po pierwsze, wiele wskazuje na to, że jeżeli zawodnicy znów wybiegną na parkiet to raczej bez obecności fanów na trybunach. Ubolewa z tego powodu m.in. LeBron James, dla którego nie ma rywalizacji bez kibiców.

Druga sprawa to wymuszona przerwa w rozgrywkach, która może potrwać nawet kilka miesięcy. To spore wyzwanie dla zawodników, którzy regularnie grali i trenowali przecież od kilkunastu tygodni, a nagle znaleźli się w sytuacji, gdzie nie mogą nawet pojawić się w hali treningowej swojego zespołu – NBA początkowo zezwoliła na indywidualne treningi w klubowych ośrodkach treningowych, ale po kilku dniach wycofała się z tego pomysłu i zarekomendowała graczom pozostanie w domu. Tymczasem choć wielu zawodników posiada w swoich domach własne hale treningowe to jednak nie wszyscy mają taki komfort. Niektórzy już obawiają się więc o to, jak zawodnicy będą po tym wszystkim wyglądali pod względem kondycyjnym. Kluby oczywiście działają i wysyłają rozpiski treningowe swoim graczom, natomiast powrót do formy po takim czasie bez gry może okazać się bardzo problematyczny.

Zaloguj się aby dodawać komentarze