Weronika Baszak kontynuuje swoją zwycięską serię w Melbourne, gdzie bierze udział w juniorskim Australian Open. 17-latka w piątek wygrała kolejny, ale jak dotychczas najcenniejszy mecz w karierze. Baszak okazała się lepsza od Alexandry Vecic, co dało jej awans do finału imprezy wielkoszlemowej!

Niesamowity to jest turniej dla Weroniki Baszak, która wprawdzie w głównej drabince juniorskiej imprezy wielkoszlemowej debiutowała już w ubiegłym roku, na Wimbledonie, to jednak pierwsze zwycięstwo w turnieju głównym odniosła właśnie podczas Australian Open. Wrocławianka nie zadowoliła się jednak jedną wygraną, co widać po długości jej tegorocznego pobytu w Melbourne.

Baszak w piątkowym półfinale grze pojedynczej pokonała wyżej notowaną Alexandrę Vecic. Reprezentantka Polski, po pojedynku trwającym dwie godziny i 27 minut, triumfowała 7:5, 2:6, 6:2. Tenisistka pochodząca z Wrocławia w sobotę będzie miała okazję zagrać na jednym z największym i najważniejszych kortów na świecie – Rod-Laver Arenie. Rywalką, która będzie chciała jej przeszkodzić w zdobyciu pierwszego triumfu wielkoszlemowego, będzie Victoria Jimenez Kasintseva. 14-latka z Andorry, podobnie, jak Baszak, to prawdziwe objawienie tej edycji Australian Open.