Niedziela to dzień, w którym nie zabraknie emocji na boiskach Premier League. Przed nami spotkanie Arsenalu z Manchesterem United, które może być decydujące w kontekście walki o czołową czwórkę na koniec rozgrywek. Kto wyjdzie zwycięsko z bitwy na Emirates?

Arsenal vs Manchester United – mecz sezonu dla obu drużyn?

Przed rozpoczęciem kolejki oba zespoły były sąsiadami z ligowej tabeli. W związku z tym widać, że stawka tego spotkania będzie olbrzymia. Czerwone Diabły już raz w obecnej kampanii wyjechały z wygraną na Emirates, jednak mowa o rywalizacji w Pucharze Anglii. W lidze pojedynek tych drużyn zakończył się remisem 2:2, jednak wtedy za sterami United stał jeszcze Jose Mourinho. Tym razem Unai Emery będzie musiał zmierzyć się z nową rzeczywistością, której smak mógł poczuć w FA Cup.

Oba zespoły w środku tygodnia rozegrały swoje spotkania w europejskich pucharach, jednak nie ma mowy, że zmęczenie zdecyduje o losach tego meczu. To będzie starcie za sześć punktów, w którym nie będzie wymówek. Arsenal w obecnej kampanii zdecydowanie lepiej wygląda na własnym boisku. Przegrali w Premier League tylko i wyłącznie spotkanie z Manchesterem City z drużyn czołówki, które gościli na Emirates. Do tego trzeba doliczyć remis z Liverpoolem oraz wygrane nad Spurs i Chelsea.

Manchester United w pod wodzą Solskjaera idzie niczym burza na krajowym podwórku. Od czasu zmiany szkoleniowca rozegrali już kilka ciężkich delegacji, jednak w każdym przypadku na angielskiej ziemi kończyli zwycięstwem. Pokonali Arsenal i Chelsea w FA Cup, a także ekipę Spurs w Premier League. Jak widać, dla tego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych. Czy podtrzymają dobrą formę w lidze na Emirates?

Na początek szybka analiza kursów głównych, które mogą zaskakiwać. Przyznam szczerze, że tak było w moim przypadku, gdy szukałem ciekawych typów dnia w tej parze.

typy dnia

Za zwycięstwo Arsenalu bukmacher LVBET oferuje kurs na poziomie – 2.30, remis – 3.40, a triumf gości – 3.0. Moim zdaniem jest to ciekawa opcja, żeby zagrać na United, zwłaszcza patrząc przez pryzmat ostatniego spotkania tych drużyn w FA Cup. Wtedy również Kanonierzy mieli przewagę własnego boiska, jednak goście nie pozostawili złudzeń.

Zdarzenia dodatkowe w typach dnia

Przy takim wysokim przeliczniku na drużynę gości można zagrać bezpieczniej w przypadku typu ze zwrotem przy remisie lub podpórki. Pierwsza propozycja posiada przelicznik na poziomie – 2.14, a druga – 1.55. Warto zaznaczyć, że Manchester United nie przegrał meczu z Arsenalem w obecnej kampanii. Łącznie Kanonierzy nie wygrali żadnego z ostatnich czterech spotkań z tym przeciwnikiem. Liczby zdecydowanie nie są po stronie zawodników Unaia Emery’ego, jednak ostatnia forma, a także występ z meczu przeciwko Spurs pozwala mieć nadzieję fanom The Gunners.

  • X2 – 1.55
  • 2 (remis = zwrot) – 2.14

Arsenal w dwóch ostatnich meczach ligowych zaliczył wynik BTTS, czyli dokładnie tak samo, jak Manchester United. Dodatkowo w dwóch poprzednich rywalizacjach tych drużyn w obecnej kampanii kończyło się takim rezultatem. Bukmacher LVBET proponuje kurs 1.53 w typach dnia na niedzielę, jednak może być to ciekawy wybór na podbicie AKO. Teoretycznie pewniaczek, w praktyce może być różnie.

  • BTTS – 1.53

Manchester United ma problemy z kontuzjami, dlatego też spełnienie warunków BTTS’u powinno być racjonalnym wyborem.

Jeśli szukacie większej ilości typów dnia, to zapraszamy pod ten link -> https://zagranie.com/typy-dnia/