W piątek rozpoczynamy dzień od LOTTO Ekstraklasy. Przed nami spotkanie Piasta Gliwice z Zagłębiem Sosnowiec, czyli rywalizacja dwóch przeciwległych biegunów. Gospodarze są w czołówce i zajmują piątą pozycję, a goście mają na koncie 11 punktów i zamykają ligową tabelę. Jak prezentują się LVBET opinie przed tym spotkaniem?

LVBET opinie – dowiedz się więcej o bukmacherze

Piast Gliwice vs Zagłębie Sosnowiec – zapowiedź meczu, kursy główne i LVBET opinie

Podopieczni Waldemara Fornalika to obecnie piąta drużyna ligowej tabeli. Po 15 kolejkach mają na swoim koncie 25 punktów, na które złożyły się cztery remisy, cztery porażki i siedem wygranych. Gliwiczanie w ostatnim czasie wpadli w dołek, ponieważ wygrali tylko jedno z kolejnych sześciu spotkań, jednak co istotne w tym czasie doznali tylko jednej przegranej na boiskach Ekstraklasy. Piast w przypadku wygranej w dzisiejszym meczu zbliży się do liderującej Lechii Gdańsk na odległość trzech punktów. Przed rozpoczęciem sezonu taki scenariusz z pewnością braliby w ciemno, ponieważ w poprzedniej kampanii do samego końca walczyli o utrzymanie. Obecnie mają na swoim koncie niewiele mniej punktów niż na koniec poprzedniej kampanii. Wtedy zakończyli rundę zasadniczą z 30 punktami, a teraz mają 25. Progres jest widoczny, co widać po opiniach i kursach LVBET przed tym meczem.

Sosnowiczanie w wielu rankingach są najgorsi w lidze, więc z pewnością nie można powiedzieć, żeby zanotowali dobry start w nowych rozgrywkach. Na ten moment zajmują ostatnie miejsce w tabeli po 15 kolejkach. W ich dorobku znajduje się 11 punktów, wywalczonych głównie w meczach domowych. Na wyjazdach są bezapelacyjnie najgorsi w całej stawce, ponieważ mają dwa oczka na koncie. Nie wygrali w żadnej delegacji, notując jedynie dwa remisy i resztę porażek. Sytuacja Zagłębia robi się ciężka, przez co zdecydowano się na zmianę trenera. Pod wodzą nowego szkoleniowca rozegrali trzy spotkania, notując wygraną, remis i porażkę, więc można tu mówić o progresie. LVBET opinie w tym przypadku wskazują wyraźnego faworyta, zresztą spójrzcie sami:

Lvbet opinieLVBET:

Jak widać, faworytem tego spotkania są Gliwiczanie. Kurs na wygraną Piasta wynosi 1.74, a takie przeliczniki w LOTTO Ekstraklasie wskazują na wyraźną przewagę jednego zespołu. Remis – 3.7, a triumf gości 4.85.

Zdarzenia dodatkowe w LVBET i opinie o tym meczu

Zagłębie Sosnowiec to drużyna, która na dziś ma najwięcej straconych bramek w całej lidze. Beniaminek aż 33 razy wyjmował piłkę z siatki, co świadczy o ponad dwóch straconych golach na jeden mecz. Defensywa jest ich największym problemem, ponieważ w tym sezonie tylko jeden raz zachowali czyste konto. Na wyjazdach w każdym ze spotkań tracili gola. Co ciekawe oba zespoły po raz ostatni zmierzyły się w Gliwicach 12 lat temu, kiedy to gospodarze wygrali 4:0 na poziomie I ligi. Wszystkie trzy ostatnie starcia tych drużyn kończyły się bez wyniku BTTS. Mimo to, Sosnowiczanie w tej kampanii cechują się wysokim wskaźnikiem rezultatów z golem obu stron.

Piast Gliwice w pięciu kolejnych meczach o punkty zanotował underowy rezultat. W ostatnim czasie przegrali z Koroną Kielce 1:0 na wyjeździe i pokonali Wisłę Kraków. Gliwiczanie są drugim najlepszym zespołem w LOTTO Ekstraklasie pod kątem meczów domowych. Do tej pory rozegrali siedem spotkań, w których odnieśli pięć zwycięstw, remis i jedną porażkę. Kurs, że wygrają to spotkanie z +1,5 gola wynosi 2.03.

  • 1/+1,5 gola – 2.03